Şu anki zaman: 28 Şub 2024, 15:24

SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu - Kayıt

"SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu" (diğer anlamda "biz", "tarafımız", "bizim", "SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu", "https://soutensubs.com") tarafından çoğaltılan, yasal olarak sınırlı olan alttaki koşulları kabul etmiş sayılıyorsunuz. Eğer yasal olarak sınırlı olan alttaki koşulların tümünü kabul etmiyorsanız o zaman lütfen "SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu" mesaj panosuna giriş yapmayın ve/veya kullanmayın. Biz bu koşulları herhangi bir zamanda değiştirebiliriz ve sizi bilgilendirebiliriz, buna rağmen kendiniz düzenli olarak bu koşulları tekrar gözden geçirerek "SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu" mesaj panosunu kullanmaya devam edebilirsiniz, yasal olarak sınırlı olan bu koşulların güncellenmesi ve/veya düzenlenmesi durumunda meydana gelebilecek değişiklikleri de kabul etmiş sayılırsınız.

Forumlarımız phpBB (diğer anlamda "onlar", "onlara", "onların", "phpBB yazılımı", "www.phpbb.com", "phpBB Grubu", "phpBB Takımları") tarafından güçlendirilmiştir -ki bu da "General Public License" (diğer anlamda "GPL") altında bir forum yazılımı olarak yayınlanmıştır ve bu yazılımı www.phpbb.com adresinden indirebilirsiniz. phpBB yazılımı sadece internet tabanlı tartışmaları kolaylaştırmak içindir, phpBB Grubu müsaade edilebilir içerik ve/veya davranış olarak izin verdiğimiz ve/veya izin vermediğimiz şeylerden sorumlu değildir. phpBB hakkında daha fazla bilgi için, lütfen bu adrese bakın: http://www.phpbb.com/.

Küfürlü, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik veya ülkenizin kanunlarını çiğneyici içerikler göndermemeyi kabul ediyorsunuz, "SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu" mesaj panosu hangi ülkede barındırılıyorsa o ülkenin kanunları veya Uluslararası kanunlar geçerlidir. Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce mesaj panosundan yasaklanırsınız ve eğer tarafımızca gerekli görülürse İnternet Servis Sağlayıcınız da haberdar edilir. Bütün mesajların IP adresi bu koşulların uygulanmasına yardımcı olmak için kaydedilmektedir. "SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu" mesaj panosunda uygun gördüğümüz durumlarda ve zamanlarda herhangi bir başlığı silme, değiştirme, taşıma veya kapatma hakkımızın olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında üçüncü şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir hack saldırısı sonucunda bu bilgiler dağılırsa bundan "SoutenSubs - Türkçe Manga ve Anime Çeviri Platformu" veya phpBB kesinlikle sorumlu değildir.

FORUM KURALLARI

1- Foruma üye olmak için mutlaka bir kullanıcı adı, şifre seçmek ve geçerli bir e-mail adresi vermek zorundasınız. Eğer geçerli bir e-mail hesabı ile kayıt olmaz iseniz gerektiği anda forum yönetimi üyeliğinizi iptal edebilir veya giriş yapmanızı engelleyebilir.

2- Kullanıcı adınızı seçerken genel ahlaki kurallara uygun olmasına dikkat etmelisiniz, Latin harflerini içeren isimler seçmelisiniz ve siyasi, argo, aşağılayıcı isimleri kullanıcı ismi olarak seçmemelisiniz. İsmin içinde gereğinden fazla Latin harfi dışında harf varsa forum yönetimi isim değişikliği için sizi uyarır.

3- Forumumuzda düzgün Türkçe kullannımına dikkat etmelisiniz. Her ne kadar bir edebiyat forumu olmasak bile, "v" yerine "w", "k" yerine "q", "b" yerine "ß" gibi, Türkçe'mizde olmayan harfler kullanmak, msn kısaltmaları, sokak ağzı konuşmaları şeklinde yazılar yazmamaya özen gösterelim. Kural ihlalinde mesaj düzenlenir ve üyeye sözlü uyarı verilir. Çok tekrarı halinde ise kalıcı uyarı verilir. Çok ağır olmadığı, kural fazlaca suistimal edilmediği müddetçe forumdan uzaklaştırma cezası bu maddede uygulanmaz. Bu maddenin amacı; sizleri düzgün Türkçe kullanımına teşvik etmektir.

4- Yazdığınız mesajların anlaşılır olmasına özen göstermelisiniz. Sokak ağzı, msn kısaltmaları vb. kullanımların forumumuzda yeri yoktur.

5- Foruma gönderilen mesajlarda; tüm mesajın büyük harflerle yazılması, mesaj içinde 8 adetten fazla ifade kullanılması yasaktır. Büyük harfle mesaj yazmak, internet ortamında, karşınızdakine bağırmak anlamına geldiği için bu kurala özellikle dikkat etmelisiniz. Bu kuralı ihlal eden mesajlar gerekli görüldüğü takdirde yönetim tarafından değiştirilebilir/silinebilir. İhlalin birden çok tekrarlanması durumunda üyeye uyarı verilir.

6- Bildiğiniz üzere sitemiz anime sitesidir. Siyasi, dini, spor vb. tartışma yaratacak konuların konuşulması yasaktır. Kuralın ihlalinde ilk olarak uyarı verilir ve 3. uyarıda üye forumdan uzaklaştırılır.

7- Bu kurallarla birlikte, T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları çiğneyen mesajlar kesinlikle yasaktır.

8- "Flood" dediğimiz; arka arkaya birden fazla mesaj atma durumu sitemizde yasaktır. Böyle durumlarda yeni mesaj atmak yerine mesajınızı düzenleyiniz. Eğer aradan bir süre geçmişse, attığınız mesajın içeriği önceki mesajdan farklı ise bu kural geçerliliğini yitirebilir. Diğer durumlarda, bu kurala uymayan mesajlar forum yöneticileri tarafından değiştirilebilir/silinebilir.

9- "Post kasmak" diye tabir edilen, sırf mesaj sayısının artması için gereksiz, art arda mesajlar atmak yasaktır. Kural ihlalinde üyeye uyarı verilecektir.

10- Fansub projelerinde; üsluba dikkat etmeden yeni bölüm ne zaman gelir, nerde kaldı bu bölüm, niye şunu çevirmiyorsunuz, bu seri zaten çevriliyor tarzı mesajlar atmak yasaktır. İlk iki kez yapılması halinde kullanıcıya uyarı verilir ve mesajı silinir. Üçüncü kez yapılması halinde ise kullanıcı süreli olarak forumdan uzaklaştırılır. Eğer son güncel üstünden bir kaç hafta geçmişse ve merak ediyorsanız, uygun bir dille serinin çevirmenine veya encoder'ına öm atabilirsiniz ya da proje başlığından sorabilirsiniz.

11- Forumda yazdığı tüm mesaj içeriğinden ve paylaştığı içeriklerden üyenin kendisi sorumludur. Bu mesajların içeriğinden SoutenSubs yönetimi sorumlu tutulamaz.

12- Forumdaki üyeler birbirine karşı saygılı olmalıdır. İnternet ortamında karşınızdakinin kim olduğunu bilmediğiniz için, yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek sözler ve davranışlardan kaçınılmalıdır. Hakaret iftira vb. şeylerin forumumuzda yeri yoktur. Bu kuralı ihlal edenler öncelikle uyarılır, tekrarında ise forumdan uzaklaştırılır. Küfür kullananlar ise direk forumdan uzaklaştırılır.

13- Bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Eğer konu yanlış yere açılmış ise yönetim konuyu gerekli yere taşıma veya aynı konudan var ise konuyu silme hakkına sahiptir.

14- Bir üyenin üyeleri (ya da tek bir üyeyi) rahatsız etmesi -hakaret, reklam içerikli mesaj vs.- durumunda, bu eylemi gerçekleştiren üye derhal forumdan uzaklaştırılır.

15- Türkiyede bulunan dijital platformlar (D-Smart,Digitürk vb.) hakkında şifreleme bilgilerini vermek kesinlikle yasaktır. Kuralın ilk halinde üyeye uyarı verilir, tekrarlanması halinde de üye forumdan uzaklaştırılır.

16- Tartışma sebebiyle kilitlenmiş bir başlıktaki konunun yeni bir başlıkta devam ettirilmesi halinde, konuyu devam ettiren üyeye uyarı verilir. 3. uyarıda üye forumdan uzaklaştırılır.

17- Forumda azami avatar çözünürlüğü 120x120px, azami imza boyutu ise 500x150px'tir. Avatara veya imzaya bu çözünürlükleri aşan bir resim ekleyemezsiniz. İmzanızda 1 resimden fazla kullanmayınız. Eğer kullanacaksanız da imzanın (resimler bazında) toplam yüksekliği 150 px'i geçmemeli. 500x150 çözünürlüğünde tek bir resim, ya da daha küçük çözünürlüklerde bir kaç resim (yan yana) kullanabilirsiniz. Avatar boyutu en fazla 50 kb, imza boyutu ise en fazla 150 kb'dır.

18- Forumumuzda, +18 olan, cinsel içerikli paylaşımlar yasaktır. Gerek anime indirme bölümünde, gerekse diğer forumlarda bu konularla ilgili link, resim, video vs. paylaşılması durumunda, mesaj silinir ve üyeye uyarı verilir. 3. uyarıda üye forumdan uzaklaştırılır.

19- Forumumuzda, üyelerin Türkiye'de telif hakkı alınmış olan serilerin linklerini paylaşması yasaktır. Kural ihlalinde mesaj silinir ve üyeye sözlü uyarı verilir.

20- Banlanan (forumdan uzaklaştırılan) üyeler hakkında konu açarak itiraz etmek kesinlikle yasaktır. Bu konuda bir yanlışlık yapıldığını düşünüyorsanız, Ö.M. (Özel Mesaj) yolu ile yönetimden biriyle irtibata geçiniz.

21- Yöneticilere yardımcı olmak maksadıyla, üstteki kurallara uymayan, uygunsuz gördüğünüz bir mesajı, mesajın sağ üst köşesindeki ! (ünlem) işaretine tıklayıp, sebebini yazıp forum yöneticilerine bildirebilirsiniz.

22- Bunlar genel forum kurallarıdır. Alt forumların kuralları kendi içlerinde yazmaktadır.

23- Eğer paylaşacağınız içeriğin bu kurallardan birine uyup uymadığından emin olamıyorsanız, konuyu forum yöneticilerinden birine ö.m. atarak sorabilirsiniz.

24- Foruma üye olan her kişi, forum kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

25- SoutenSubs, forum kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.


 

Kimler çevrimiçi

Toplam 461 kullanıcı çevrimiçi :: 2 kayıtlı, 0 gizli ve 459 misafir (son 60 dakika öncesinden itibaren aktif olan kullanıcılar temel alınır)
Bugüne kadar en çok 3600 kişi 16 Oca 2023, 16:26 tarihinde çevrimiçi oldu
Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot]
İstatistikler: • • •
Doğum günleri: Bugün doğum günü olan kimse yok
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub