Yoroshiku Onegaishimasu...

Mesajgönderen mr2can » 10 Ağu 2014, 22:17

Mesaj Üst Ayraç
Konnichi wa! minna -san!
Watashi no namae wa Enes desu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
Uzun bir süredir anime izliyorum.Forumlar da dolaşmayı pek sevmem :D Genelde forumların daha çok eğitici ve bilgilendirici olması taraftarıyım bunun yanında forumlarda umduğumu pek bulamıyorum,inşallah burada bulurum :D :D
Başlarda tür olarak doğaüstü güçler ve romantizm tarzı animeler tercih ederdim. Mantıksız olduğunu düşünerek artık tür ayırt etmiyorum ve iyiki de etmiyorum.Her türden sevdiğim bir çok anime oldu.Tür ayırt etmiyorum derken 'Ecchi' izlemiyorum. Ayrıca 'Mecha' tarzı animeleri sevmiyorum ama istisnaları da çıkıyor.Gundam özellikle hiç sevmem, nerde bir gundam hayranı gördüysem cinsin teki çıktı .:D İlerde belki severim bellide olmaz bu işler :D En sevdiğim animeye gelecek olursak şu içlerinde en güzelidir diye bi' şey diyemiyorum ama 'ONE PİECE' in ayrı bir yeri var.

Komedi Türünde: Great Teacher Onizuka,Beelzebub,Slam Dunk
Romantizm:Kimi no iru machi, Kaichou Wa Maid-Sama,Toradora,Tonori no kabutsu-kun
Spor: Tsubasa, Kuruko No Basket,Haikyuu, Hajime no İppo
Doğa Üstü: Bleach,Naruto,HunterxHunter,Fairy Tail,Death Note
Aksiyon: Accel World,Sword Art Online,Guilty Crown
Tarih: Kingdom
Slince of Life: Gin no Saji
Mecha: Kakumeiki Valvrae, Code Geass,
Gizem: Go Sick,Another

Manga pek sevmem ama One Piece, Naruto ve Bleach manga takip ederim.( Sevdiğimden değil meraktan. :D )
Boş zamanlarımda çevrilmeyen animeleri çeviririm, genelde bir kaç bölüm çevirdikten sonra sıkılır başkasına çevirtirim :D Anime izleyicilerin bilinçli olduğunu sanmıyorum bundan dolayı onlara bir güzellik yapıp çevirileri pek veresim gelmiyor. Çeviriler de 'Fansub' ayrımından çok 'Çevirmen' ayrımı yaparım ( Özellikle saçma sapan küfür koyan çevirmenlere uyuz olurum ).Çevirilerde kalitenin daha önemli oldugunu düşünüyorum bundan dolayı favori çevirmenim çevirene kadar başka çevirmenden animeyi izlemem.Anime gecikince kızan ergenlerede ayrı uyuz olurum. =D
En son mr2can tarafından 09 Eyl 2014, 18:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Üye lvl 1
mr2can
18%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Ryuga » 10 Ağu 2014, 22:54

Mesaj Üst Ayraç
Hoş geldin Enes.
Gerçekten, iyi çeviren sayısı çok fazla değil. Ortalıkta çıkan her seriye atlayan, önüne geleni "çevirmen" yapan, fansubu 2-3 dandik fontla altyazıyı gömmekten ibaret sanan gruplar var, onlardan kaçınmak lazım.
Bu arada, manga okumanı öneririm. Okudukça alışırsın, seversin. Berserk ve Claymore'dan başlayabilirsin mesela.
Ryuga a.k.a Byrm
myanimelist »»
| Twitter »»
Resim

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece, Berserk, Steins;Gate, FMA 2
Favori Mangalar: One Piece, Claymore, Berserk
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Mesajgönderen Gorilla13 » 10 Ağu 2014, 23:39

Mesaj Üst Ayraç
Foruma hoşgeldin Enes.

Bir sürü ıvır zıvır ekip var tabi o nedenle iyi çeviriyi cımbızla ayıklayıp seçmen en iyisi.Forumlarda dolaşmayı sevmemen biraz normal olabilir.Bir sürü site,forum var ve çoğu patates.Eğiticilik dersen anca iyi forumlarda bulabilirsin ki bu da bizi her ne kadar çok süper aktifte olmasak iyi bir forum yapar.Tabi bu benim inancım.Sonuçta forumlar insanların tartıştıkları yerler.Ön yargıymış gibi görünmesini istemem ama çoğu yeni açılan site animeye yeni başlayan hevesli arkadaşların kurduğu siteler.Basit bilgilerle yapıyorlar genelde sub işini ama kendilerini geliştirmeye de vakit harcamalılar.Eski forumlarda epey eğitici bilgiler bulunuyor.Büyük gruplara girip iş yapmalarını isterim ben aslında.Bu konuda şikayetim ve sitemim büyük ama fazla da uzatmayayım bu konuyu.Lütfen ön yargı olarak almayın bu yazdıklarımı.Tür ayırt etmiyorum demişsin "ecchi" ve "mecha"'yı pek sevmem demişsin mechayı bende pek sevmem de ecchiyi severim.Ortak noktamız var ama ikimiz de tür ayırt etmiyoruz.Son olarak manga sevmem demişsin beni kalbimden yaraladın.Mangayı ben çok severim hatta animeden fazla vakit harcarım mangaya.Mangaya başlamanı tavsiye etmekten başka bir şey yapamam ama Berserk,Claymore,Beelzebub,Nisekoi,Sun Ken Rock,XO Sisters,Gintama gibi seriler gerçekten çok güzel.Tabi manga dünyasında sabır her şeydir onu da ileteyim.Sonuç olarak foruma hoşgeldin diyerek ve forumumuzda aktif olmanı dileyerek bitiriyorum.
Ey b0ss

Sousenshu_Shimmergloom
Gorilla13
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Çok
Favori Mangalar: Çok
Encoder (1)

Mesajgönderen mr2can » 11 Ağu 2014, 00:06

Mesaj Üst Ayraç
Manga sevmememin sebebi şu biraz eksik açıkladım aslında 'Bilgisayar ekranından bir şeyler okumayı hiç sevmem ' Okul da bile kilolarca fotokopi çektiren bir adamım sırf ekrandan okumamak için :D D&R da olan sayılarda sınırlı :D Yazıcımı getireyımde okumaya başlarım yakında o vakit :D Şu aralar çevirisine benim başladığım ve arkadaşların şu an devam ettiği 'İnuyasha' animesini çeviriyoruz :D 125. Bölüme kadar çevirdik fakat hafta da bir yada bazen 2 haftada 1 veriyorum :D Çeviri encode işini yeni öğrendim ve işin inceliklerini pek bilmiyorum, ondan dolayı bazen çok tırt encode yapıyorum :D Dp ve başka forumlarda bu konular hakkında encode çeviri hakkında bir ton yazı okudum cahilliğim gitsin diye yavaş yavaş kapatıyorum açıklarımı :D 'İnuyasha' eskı bır anıme oldugu için genelde iyi çevirmenler izlemiyor, dört gözle yanlışlarımızı söylesinler diye bekliyorum oysaki :D

Üye lvl 1
mr2can
18%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Gorilla13 » 11 Ağu 2014, 00:22

Mesaj Üst Ayraç
mr2can yazdı:Manga sevmememin sebebi şu biraz eksik açıkladım aslında 'Bilgisayar ekranından bir şeyler okumayı hiç sevmem ' Okul da bile kilolarca fotokopi çektiren bir adamım sırf ekrandan okumamak için :D D&R da olan sayılarda sınırlı :D Yazıcımı getireyımde okumaya başlarım yakında o vakit :D Şu aralar çevirisine benim başladığım ve arkadaşların şu an devam ettiği 'İnuyasha' animesini çeviriyoruz :D 125. Bölüme kadar çevirdik fakat hafta da bir yada bazen 2 haftada 1 veriyorum :D Çeviri encode işini yeni öğrendim ve işin inceliklerini pek bilmiyorum, ondan dolayı bazen çok tırt encode yapıyorum :D Dp ve başka forumlarda bu konular hakkında encode çeviri hakkında bir ton yazı okudum cahilliğim gitsin diye yavaş yavaş kapatıyorum açıklarımı :D 'İnuyasha' eskı bır anıme oldugu için genelde iyi çevirmenler izlemiyor, dört gözle yanlışlarımızı söylesinler diye bekliyorum oysaki :D

Hmmmm "old school bro" =D aslında fotokopi ekran başından daha yararlı ama takip ettiğim 90'a yakın manga var =D
Yeni grupları pek bilmiyorum aslında tr izlemediğimden grupları bilmiyorum pek.
Grubun ismini söylersen inceleriz ve çok göze batan hataları söyleriz.Söyleriz derken şunu şöle yap tarzında.En azından ben söylerim(*sağa sola bakış atma ifadesi*)Sonuçta hevesinizi kırmayı hayatta istemem.Tabi bazı grupların hevesini kırmayı isterim ama olmuyor işte. =D AnimeOu'daki encode başlığı gayet basit ve çok elverişli hatta çok iyi bir konu ki bende bakıyorum. Zaten açıklar yavaş yavaş kapanır mühim olan kapanması,kendini geliştirmek ve bu işten olduğunca zevk alabilmek.Öyle pek güncel acelesi de yapmayın.Kalite aceleye gelmez.Berserk gibi mesela 6-7 ay beklersin manga bölümünü bir gelir dağılırsın sevinç ve gözyaşından
Ey b0ss

Sousenshu_Shimmergloom
Gorilla13
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Çok
Favori Mangalar: Çok
Encoder (1)

Mesajgönderen mr2can » 11 Ağu 2014, 00:28

Mesaj Üst Ayraç
'inuyasha' yı sadece biz çeviriyoruz zaten başka çeviren yok online izleme sitelerinden ulaşabilirsiniz iş yoğunluğundan dolayı kendi sitemizi açamadık daha :D 'DutlukSakinleriÇeviriGrubu' adı altında çeviri yapıyoruz :D

Üye lvl 1
mr2can
18%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen SnowStorm » 11 Ağu 2014, 14:53

Mesaj Üst Ayraç
Hoş geldin Enes hi: One Piece benim için de bambaşka :D Forumda iyi eğlenceler^^

Editor_Shimmergloom
SnowStorm
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Gintama
Editör (1)

Mesajgönderen hikari no hime » 14 Ağu 2014, 11:44

Mesaj Üst Ayraç
Hoş geldin sempai banzai: "Azcık AMV lerden kafanı kaldır da manga da oku" diyorum sana =D

Tür seçmeme konusuna katılıyorum, tabi romantik komediler daha çok hoşuma gidiyor ama tür olarak değil de yapılan serilere göre değişiyor (mesela Kaichou wa Maid-sama, Kamisama Hajimemashita yada Skip Beat gibi -bu arada şuan yazarken unutttuğum animeler için gomen ^^ )
Ayrıca çeviri kalitesi gerçekten önemli sana katılıyorum :boss2:
Gerçi izlediğim/izleyeceğim animeyi her yerde bulamadığımdan (hemde çoğunu) çeviri kalitesi düşüklari de paşa paşa izlemiyor değilim dep2:
Resim

Üye lvl 2
hikari no hime
54%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Fairy Tail,Kuroko no Basuke,Shingeki no Kyojin,Hunter x Hunter,Noragami
Favori Mangalar: Skip Beat, Kaichou wa Maid-sama, Dengeki Daisy, Kamisama Hajimemashita

Sonraki

Dön Tanışma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub