Bleach Fan Kulübü

Mesajgönderen MythTurk » 20 Tem 2012, 23:36

Mesaj Üst Ayraç
Resim

Tanıtım: Kurasaki İchigo, ruhları görmek gibi özel bir yeteneği olan, asi bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bi yabancı birdenbire Ichigo’nun yatak odasında görünüvermesiyle başlar. Bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran shinigami Rukia Kuchiki’dir. Tartışmaları bir hollow (şeytani ruh)’un ortaya çıkmasıyla kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnesında ciddi bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını –onun hollowla karşılaşabilecek seviyeye gelmesini umarak- Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollowu kolayca yener.
Sonraki gün Rukia transfer öğrenci olarak Ichigo’nun sınıfına gelir. Şaşırdığı üzere Rukia normal bir insan gibi görünmektedir. Rukia, kendini, insan dünyasında kalmak zorunda bırakan şeyin Ichigo’nun normal olmayan gücü yüzünden kendi gücünün hepsini emmesi olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden yeteneklerinin iyileşmesini beklerken gigai (yapay insan vücudu) kullanır. Bu sırada Ichigo da Rukia’nın shinigamilik güçlerini alarak, hollowları yoketme ve ruhları öteki dünyaya yollama- görevini üstlenmek zorunda kalır.

Karakter Türleri: Bütün BLEACH karakterleri İchigo'nun okuldaki arkadaşları dışında yaşayan insanların vücutlarının içinde bulunan bedensiz ruhlar, ektoplazmadan oluşmuşmuşlardır ve bedenin anatomisiyle aynı şekle sahiptirler. Bu form bütün ruh oluşumlarını kapsar; akıl ve vücud arasında mesafe yoktur. BLEACH’te çeşitli ruh tipleri vardır. Herbiri farklı görsel yapıya ve dövüş tekniğine sahiptir. Özel türler aşağıda tanımlanmıştır.
Karakter Türleri Spoiler: Göster/Gizle

Ortamlar BLEACH evreninde birkaç varlık düzlemi vardır. Bunlar kabaca, insan inanış sistemlerindeki “dünya“ ve “ahiret“ tabirlerine denk gelmektedir. BLEACH’in yaşayan insanları günümüze benzeyen bir dünyada yaşamaktadırlar. Gömülmüş ruhlar Ruh Cemiyeti isminde bir çeşit berzahta(öldükten kısa süre sonra gidilen ruhlar toplumu) yaşamakta, şeytani ruhlarda Cehennem’e gönderilmektedir. Ruh Cemiyeti’nde ruhlar insanlardan çok daha fazla yaşarlar ve bir ruh öldüğünde yeni bir insan olarak canlıların dünyasında tekrar doğar. Bu, iki dünyanın dengesini sağlar. Ortamlar aşağıda açıklanmıştır.
Ortam Açıklamaları Spoiler: Göster/Gizle

Karakter açıklamalarını okumak için resimleri büyültebilirsiniz:
Kurasaki İchigo: (黒崎 一護)

15 yaşında,turuncu saçlı bir lise öğrencisidir. Hayaletleri görebilme ve onlara dokunabilme yeteneğine sahiptir. Çok agresif bir yapısı vardır, çoğu insan yüzünden korkmaktadır.
Herhangi bir resmi shinigami rütbesi taşımamasına rağmen Ichigo’nun kabiliyetleri, seçkin bir shinigami kaptanının seviyesinde dövüşebilecek kadar büyüktür. Aizen ve Urahara'ya göre Ichigo’nun en şaşırtıcı yeteneği onun gelişme hızıdır: gelişmiş tekniklerin temel kontrolünü kavramak bir başkası için haftalar veya aylar alabilecekken onun için sadece günler alır. Örneğin, zanpakutoosunun son salımını (bankai), Urahara’nın icat ettiği özel bir yöntemin yardımıyla üç günde öğrendi. Normal bir shinigami için için aynı oranda başarı, yüzlerce yıllık dövüş deneyimi ve ilave özel eğitim için en az on yıl gerektirir. Ayrıca, Yoruichi’den eğitim alırken anlık adımlarda ustalaşır.
Rukia: (朽木 ルキア)

Bleach'de en önemli karakterlerden biridir. Rukia Jūshirou Ukitake emri altındaki 13. Bölükte bir shinigamidir. Normal bir lise öğrencisi olan Ichigo Kurosaki ile tanışır ve olaylar dizisi ile Ichigo, Rukia'nın güçlerini alır. Daha sonra mecburiyetten Ichigo'nun evinde kalmak ve shinigami görevini Ichigo'ya devretmek zorunda kalır.
Inoue Orihime:(井上 織姫)

3 yıl önce abisini kaybeden tatlı ve masum kişiliği olan bir kızdır. Abisi öldükten sonra yalnız yaşamaya başlar. En yakın arkadaşı Tatsuki herzaman onu korumaktadır. İchigo'nun sınıf arkadaşıdır ve ondan kendisine geçen ruh enerjisi sayesinde bazı güçleri oluşmuştur. Ayame, Baigon, Hinagiku, Lily, Shuno, Tsubaki onu koruyan, saldırı ve savunma yapan perileridir. Aynı zamanda iyileştirme gücüde vardır. Bariyer kurabilir ve kaldırabilir. Oldukça büyük güçlere sahiptir. Sınıfta akıllı biridir. Arkadaşlarını çok derinden sever ve savaş esnasında onlara elinden gelen yardımı yapar. Onların yaralarını iyileştirir. Ichigo'ya aşıktır ama Ichigo henüz bunu bilmemektedir.
Orihime’nin güçleri kendini Shun Shun Rikka (Shun Shun Rikka Amberçiçeği Kalkanının Altı Çiçeği) olarak gösterir; altı peri benzeri yaratık hareket etmedikleri zaman saç tokalarının (altı taçyapraklı çiçek şeklinde iki toka, her bir peri için iki yaprak) içinde yaşarlar. Altı perinin çeşitli birleşimleri ile Orihime sonucu inkâr ederek reddetme veya çeşitli şekillerde olayları çözme, bozma gücüne sahip olur. Bu güç saldırı, savunma veya iyileştirme (birleşime göre değişir) için kullanılabilinir. Orihime’nin ruh hali, güçlerinin etkinliğini doğrudan etkileyebilir. Şüphe veya endişe gibi duygular onları zayıflatırken inanç onları güçlendirir.
Sado Yasutora: (茶渡 泰虎)

İchigo'nun en iyi arkadaşlarından biridir. Çok güçlü bir yapısı vardır ama çok nazik ve iyi kalpli bir insandır. Yardım edebileceği herkesi korur, kollar. Bunun gücüde ichigo’dan geçmiştir kollarını değiştirip kalkan veya silah olarak kullanabilir gerçekten çok güçlüdür.
Ishida Uryuu: (石田 雨竜)

Bir Quincy'dir. İchigo ile tanışana kadar shinigamilere karşı çok kötü duygular beslemektedir. El işlerine doğuştan bir yeteneği vardır. Çok mantıklı ve zekidir, dünyada kalan son Quincy'dir...Shinigamilere nefreti ise Shinigamilerin Quincyleri öldürmesidir. Dedesi yani ustası da Shinigamilerin hatası yüzünden ölmüstür.

Abarai Renji: (阿散井 恋次)

Renji, görünüş itibariyle Bleach 'teki en sıradışı karakterlerden biridir. Genellikle at kuyruğu yaptığı uzun kızıl saçları vardır ve üste bedeninin tümü kabile dövmesi ile kaplanmıştır. Bu dövmeleri nasıl edindiği bilinmemektedir fakat, shinigami adayı olduğu ilk günden Byakuya Kuchiki tarafından hapsedildiği zamana kadar (bu sırada tüm sırtını kaplamaktadır) ne zaman bir başarı elde etse dövmeleri de artmaktadır. Rukianın İchigo’dan sonra en yakın arkadasıdır.
Urahara Kisuke:(浦原 喜助)

Dünya'daki shinigamilere eşya satan bir çeşit bakkaldır. Eskiden Soul Socaity'de bir takım kaptanıdır. Bir shinigaminin limitini aşmasının yollarını bulmuştur, fakat bu yollar pek de tekin yollar değildir… İchigo'nun kendini geliştirmesi için ilk dersleri o vermiştir.
Shihouin Yoruichi: (四楓院 夜一)

Gizli hareket timinin eski kaptanı ve Tenshi Houban Shihouin soyunun eski prensesidir.
Esmer, mor renkte saçlara, sarı göz bebeklerine, 156 cm boya ve 42 kiloya sahip vahşi bir dişidir.
Animede ilk olarak 15. bölümde konuşan erkek bir kedi şeklinde karşımıza çıkar. Dünya' ya geldiğinde genellikle bu formda durur. Urahara Kisuke ' nin yakın arkadaşıdır. Kaba ve sert bir kadındır. İlk olarak gerçek formunu İchigo' ya gösterir.
Dünya' ya geldiğinde genellikle kendisini diğer shinigami ve hollowlardan gizliyebilmek için kedi formunda durur.Üyeler: -Yönetici: Myhturk
-direncefe
-Yakup212327
-Grimmjow
-katana
-Respira
-zemlak
-yamamoto
-Rin
-maynax
-Ginpachi-Sensei
-
-


Resimler 1 Spoiler: Göster/Gizle

Resimler 2 Spoiler: Göster/Gizle

Resimler 2 Spoiler: Göster/Gizle

Gifler
Animated Gifler: Spoiler: Göster/Gizle

Sousenshu_Shimmergloom
MythTurk
-
Mesajlar: 185
Kayıt: 02 Eki 2011, 13:51
Favori Animeler: One Piece,Gintama,Log Horizon,Code Geass,R.Kenshin,FMA:B,Hunter X Hunter
Cinsiyet: Bay
Encoder (1)

Mesajgönderen direncefe » 04 Kas 2012, 21:21

Mesaj Üst Ayraç
add me :D
Resim
Resim
[piyuvplay]2KUdGzNwBPs[/piyuvplay]

Üye lvl 11
direncefe
80%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 540
Kayıt: 05 Ara 2011, 11:01
Konum: İstanbul/Şişli
Favori Animeler: NANA
Favori Mangalar: Bleach
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen 212327 » 04 Kas 2012, 21:22

Mesaj Üst Ayraç
Katılmadan olmaz :)

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 3071
Kayıt: 11 Oca 2012, 18:49
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Grimmjow » 04 Kas 2012, 22:53

Mesaj Üst Ayraç
Aaaa biri Bleach mi dedi? Artık burdayım o zaman.
Resim


[piyuvplay]fB-86JVaL1E[/piyuvplay]

Üye lvl 4
Grimmjow
40%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 170
Kayıt: 15 Oca 2012, 12:04
Konum: Hueco Mundo
Favori Animeler: Bleach, Hellsing, Death Note, G.T.O., Beelzebub
Favori Mangalar: Bleach
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen katana » 04 Kas 2012, 23:31

Mesaj Üst Ayraç
bende bleach izledim bende bleach hayranıyım benide alsanıza aranıza =X
Resim

[piyuvplay]zj6zcF0c76U[/piyuvplay]

YAŞAM KİBAR ÖLÜMDÜR.İNANÇ YIKIMIN HASTALIKLI SONUCUDUR.
VE HEPSİNİN ORTASINDAKİ KAYNAK YALANDIR.

Üye lvl 4
katana
26%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 163
Kayıt: 14 Eki 2011, 13:41
Favori Animeler: ONE PİECE-BLEACH-NARUTO-DEATH NOTE-DEATMAN WONDERLAND-HİGH SCHOOL DXD
Favori Mangalar: GAMARAN-BLEACH-HİSTORYS DİCİPLİNE KENİCHİ-KATEKYO HİTMAN REBORN
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Respira » 05 Kas 2012, 03:11

Mesaj Üst Ayraç
biri bleach mi dedi benide alın aranıza mutlu: mutlu:
Resim

Üye lvl 1
Respira
52%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 26
Kayıt: 07 Eki 2011, 02:00
Favori Animeler: Bleach
Favori Mangalar: Naruto
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen zemlak » 05 Kas 2012, 19:26

Mesaj Üst Ayraç
Bleach nerdeyse bende ordayımdır. =D beni de alın aranıza
Spoiler: Göster/Gizle

Spoiler: Göster/Gizle
En son zemlak tarafından 26 Kas 2012, 12:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Üye lvl 2
zemlak
26%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 63
Kayıt: 05 Eki 2011, 21:36
Favori Animeler: Arakawa under the bridge,Angels beats
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen yamamoto » 07 Kas 2012, 14:12

Mesaj Üst Ayraç
Eklememen hata :)

Üye lvl 1
yamamoto
24%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 12
Kayıt: 20 Haz 2012, 23:43
Cinsiyet: Bay

Sonraki

Dön Fan Kulüpleri

cron

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub