Tanışma -_-

Mesajgönderen Emrasl12 » 12 Eyl 2013, 22:53

Mesaj Üst Ayraç
merhaba arkadaşlar,
bendeniz emre , yaş 21 .
İşin açıkcası anime dünyası ile tanışmam , bir yaz günü internet cafede , yanımda oturan cocugun bleach'ın action sahnelerinden bırını ızlerken tanık oldum. o sırada beni çok sarmıştı anıme. izledigi mevcut dosyanın adını aklımda tutup evde araştırmam ile bleach , naruto... vb ile anime dünyasına girmiş oldum.

şu sıralar çok az anime izliyorum . sebebıne gelirsek Ecci saçmalıgının artması. ciddiyetin çok lakayt bir biçimde kaybolması. estetikten yoksun olması. ( tabikide bunlar benım şahsi düşüncelerim , üstünüze alınmayın lütfen ) . Bu sebten ötürü mangalara sardım. Bu arada manga okuyan arkadaşlara kokou no hito'yu şiddetle öneriririm. action dövüş dışında okuduğum ilk seridir.Karakterin içine kapanık biri olması ve hikayenin gidişatı adete insanı sürüklüyor. lalalala

en sevdiğim animeye gelince, Slamdunk ve great teacher onizuka'dır.
eski yapım olmasına rağmen çok müthiş ötesi bir seridir. hayatımda benı bu denli güldüren bi anime hatırlamıyorum. filmlerden bile daha çok komik demek isterdim ama inek şabana daha çok güldüm o yüzden sadece anime diyorum =D (Ruhun şad olsun üstad )

rainbow'u da unutmamak gerekır .not: yaş gözetmeksizin ağlatabilir o_o

velhasıl kelam , tanıştığıma memnun oldum , :)

konuşmamı beni içten çok hüzünlendiren müzik ile sonlandırmak isterim , lafı bu denli uzattığım için k.b. :

Üye lvl 1
Emrasl12
14%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: SlamDunk - GTO - Golden Boy
Favori Mangalar: Kokou No Hito -Noblesse

Mesajgönderen Maxpayne53 » 13 Eyl 2013, 00:07

Mesaj Üst Ayraç
Hoş geldin siteye. İyi eğlenceler.
Resim

There are rules you know.

Maxpayne53_Shimmergloom
Maxpayne53
-
Kullanıcı avatarı
Çevirmen (1) Admin (1) Radyo DJ (1)

Mesajgönderen Plüton » 13 Eyl 2013, 00:09

Mesaj Üst Ayraç
hoş geldin emre komedi anime arıyorsan gintama önerebilirim sana
Resim

Sousenshu_Shimmergloom
Plüton
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Jojo's BA, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop, Hellsing Ultimate ve Pokemon
Favori Mangalar: Jojo's Bizarre Adventure, Berserk, Vagabond
Çevirmen (1)

Mesajgönderen Zokay » 13 Eyl 2013, 01:08

Mesaj Üst Ayraç
Hoşgeldin. Evet Gintama çok iyidir. Son sezonu daha yeni izledim süperdi valla. Gerçi animeyi devam ettirmeyi düşünöüyolarmış ama neyse manga seviyosun sen galiba daha çok. Mangasınıda okursun, bende başlıyacam bi ara.

Forumda iyi eğlenceler.

Cevirmen_Shimmergloom
Zokay
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: D.Gray Man, FMA Brotherhood, One Piece, Bleach, Gintama
Favori Mangalar: Veritas, D.Gray Man, Tower of God
Çevirmen (1)

Mesajgönderen 212327 » 13 Eyl 2013, 02:17

Mesaj Üst Ayraç
Merhaba Emre :) Tanıştığıma memnun oldum. Önerdiğin manga iyiye benziyor goodjob Okumak lazım :) Bende şu an Gintama'yı seyrediyorum. 25 bölüm kadar seyrettim. Güzel bir anime =D

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Lordfire » 13 Eyl 2013, 03:09

Mesaj Üst Ayraç
Öncelikle forumumuza hoşgeldin Sakuragi34

Animeler konusundaki görüşüne kısmen katılıyorum. Son zamanlarda çıkan animelerin çoğunluğunda konularının ciddiyetten yoksun olduğu (popüler olmayan liseli bir kızın başından geçenler gibi) ve "moe"siz seri çıkmaması artık sıkmaya başladı. Ancak güzel seriler çıkmıyor da değil. Özellikle son 2 yılda çıkan seriler arasında
Ano-Hana (2 yıldan biraz fazla olmuş gerçi)
Black Rock Shooter
Fate/Zero (özellikle 2. sezonu)
Hyouka
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. (evet animenin ismi bu)
gibi belki "moe"den tamamiyle uzak duramayacağın ama kesinlikle izlemen gereken seriler var. Eğer aralarında henüz izlemediklerin varsa izlemeni tavsiye ederim. Dahası henüz izlemediğin onlarca güzel ve 2 yıldan daha eski onlarca anime olduğuna da eminim. Umudunu yitirme goodjob

Zokay yazdı:Hoşgeldin. Evet Gintama çok iyidir. Son sezonu daha yeni izledim süperdi valla. Gerçi animeyi devam ettirmeyi düşünöüyolarmış ama neyse manga seviyosun sen galiba daha çok. Mangasınıda okursun, bende başlıyacam bi ara.

Forumda iyi eğlenceler.

Gintama candır kandır animesini izlemeyenler mutlaka izlesin felan ama o manga okunmuyor yahu. O kadar manga çevirmeni oldum hala 1-2 istisna hariç bir bölümünün başına oturup başından sonuna okuyamıyorum. Adam manga çıkartacağına kitap yazsaymış daha iyiymiş resmen.

Hani abarttığımı düşünebilirsiniz ama aşağıdaki gibi sayfalar hemen her bölümde en az 2-3 tane çıkıyor ki kalan sayfaların da ortalaması Naruto'daki en çok yazı olan sayfalara eşittir
Spoiler: Göster/Gizle
Resim
[piyuvplay]wE6jzP2FLIU[/piyuvplay]

Lordfire_Shimmergloom
Lordfire
-
K-Timer (1)

Mesajgönderen SnowStorm » 13 Eyl 2013, 21:18

Mesaj Üst Ayraç
Hoş geldin ^_^ paylaştığın parçayı bende çok severim, seriyi izlediğim sıralarda epey sarmıştı :)

Editor_Shimmergloom
SnowStorm
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Gintama
Editör (1)

Mesajgönderen Zokay » 14 Eyl 2013, 14:51

Mesaj Üst Ayraç
Lordfire yazdı:
Zokay yazdı:Hoşgeldin. Evet Gintama çok iyidir. Son sezonu daha yeni izledim süperdi valla. Gerçi animeyi devam ettirmeyi düşünöüyolarmış ama neyse manga seviyosun sen galiba daha çok. Mangasınıda okursun, bende başlıyacam bi ara.

Forumda iyi eğlenceler.

Gintama candır kandır animesini izlemeyenler mutlaka izlesin felan ama o manga okunmuyor yahu. O kadar manga çevirmeni oldum hala 1-2 istisna hariç bir bölümünün başına oturup başından sonuna okuyamıyorum. Adam manga çıkartacağına kitap yazsaymış daha iyiymiş resmen.

Hani abarttığımı düşünebilirsiniz ama aşağıdaki gibi sayfalar hemen her bölümde en az 2-3 tane çıkıyor ki kalan sayfaların da ortalaması Naruto'daki en çok yazı olan sayfalara eşittir
Spoiler: Göster/Gizle

Mangayı , animedeki hallerini düşünerek oku. Mangayı okurken o sahneyi kafanda animeleştirirsin. Gintama muhteşemdir üzerine komedi animesi tanımam. Sırf komedi de değil karakter tasarımları, gelişimleri muhteşem. Ben karakterlere göre izlerim serileri, karakterleri sevmezsem olay bitmiştir.

Emre kusura bakma bu arada senin tanışma başlığını baya işgal ettim. =D

Cevirmen_Shimmergloom
Zokay
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: D.Gray Man, FMA Brotherhood, One Piece, Bleach, Gintama
Favori Mangalar: Veritas, D.Gray Man, Tower of God
Çevirmen (1)

Sonraki

Dön Tanışma

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir