Forum Kuralları

Her türlü konuda yardım istekleriniz için...

Mesajgönderen Ryuga » 29 Eki 2011, 21:52

Mesaj Üst Ayraç
1- Foruma üye olmak için mutlaka bir kullanıcı adı, şifre seçmek ve geçerli bir e-mail adresi vermek zorundasınız. Eğer geçerli bir e-mail hesabı ile kayıt olmaz iseniz gerektiği anda forum yönetimi üyeliğinizi iptal edebilir veya giriş yapmanızı engelleyebilir.

2- Kullanıcı adınızı seçerken genel ahlaki kurallara uygun olmasına dikkat etmelisiniz, Latin harflerini içeren isimler seçmelisiniz ve siyasi, argo, aşağılayıcı isimleri kullanıcı ismi olarak seçmemelisiniz. İsmin içinde gereğinden fazla Latin harfi dışında harf varsa forum yönetimi isim değişikliği için sizi uyarır.

3- Forumumuzda düzgün Türkçe kullannımına dikkat etmelisiniz. Her ne kadar bir edebiyat forumu olmasak da, "v" yerine "w", "k" yerine "q", "b" yerine "ß" gibi Türkçe'mizde olmayan harfler kullanmamaya, msn kısaltmaları, sokak ağzı konuşmaları şeklinde yazılar yazmamaya özen gösterelim. Kural ihlalinde mesaj düzenlenir ve üyeye sözlü uyarı verilir. Çok tekrarı halinde ise kalıcı uyarı verilir. Çok ağır olmadığı, kural fazlaca suistimal edilmediği müddetçe forumdan uzaklaştırma cezası bu maddede uygulanmaz. Bu maddenin amacı; sizleri düzgün Türkçe kullanımına teşvik etmektir.

4- Yazdığınız mesajların anlaşılır olmasına özen göstermelisiniz. Sokak ağzı, msn kısaltmaları vb. kullanımların forumumuzda yeri yoktur.

5- Foruma gönderilen mesajlarda; tüm mesajın büyük harflerle yazılması, mesaj içinde 8 adetten fazla ifade kullanılması yasaktır. Büyük harfle mesaj yazmak, internet ortamında, karşınızdakine bağırmak anlamına geldiği için bu kurala özellikle dikkat etmelisiniz. Bu kuralı ihlal eden mesajlar gerekli görüldüğü takdirde yönetim tarafından değiştirilebilir/silinebilir. İhlalin birden çok tekrarlanması durumunda üyeye uyarı verilir.

6- Bildiğiniz üzere sitemiz anime sitesidir. Siyasi, dini, spor vb. tartışma yaratacak konuların konuşulması yasaktır. Kuralın ihlalinde ilk olarak uyarı verilir ve 3. uyarıda üye forumdan uzaklaştırılır.

7- Bu kurallarla birlikte, T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları çiğneyen mesajlar kesinlikle yasaktır.

8- "Flood" dediğimiz; arka arkaya birden fazla mesaj atma durumu sitemizde yasaktır. Böyle durumlarda yeni mesaj atmak yerine mesajınızı düzenleyiniz. Eğer aradan bir süre geçmişse, attığınız mesajın içeriği önceki mesajdan farklı ise bu kural geçerliliğini yitirebilir. Diğer durumlarda, bu kurala uymayan mesajlar forum yöneticileri tarafından değiştirilebilir/silinebilir.

9- "Post kasmak" diye tabir edilen, sırf mesaj sayısının artması için gereksiz, art arda mesajlar atmak yasaktır. Kural ihlalinde üyeye uyarı verilecektir.

10- Fansub projelerinde; üsluba dikkat etmeden yeni bölüm ne zaman gelir, nerde kaldı bu bölüm, niye şunu çevirmiyorsunuz, bu seri zaten çevriliyor tarzı mesajlar atmak yasaktır. İlk iki kez yapılması halinde kullanıcıya uyarı verilir ve mesajı silinir. Üçüncü kez yapılması halinde ise kullanıcı süreli olarak forumdan uzaklaştırılır. Eğer son güncel üstünden bir kaç hafta geçmişse ve merak ediyorsanız, uygun bir dille serinin çevirmenine veya encoder'ına öm atabilirsiniz ya da proje başlığından sorabilirsiniz.

11- Forumda yazdığı tüm mesaj içeriğinden ve paylaştığı içeriklerden üyenin kendisi sorumludur. Bu mesajların içeriğinden SoutenSubs yönetimi sorumlu tutulamaz.

12- Forumdaki üyeler birbirine karşı saygılı olmalıdır. İnternet ortamında karşınızdakinin kim olduğunu bilmediğiniz için, yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek sözler ve davranışlardan kaçınılmalıdır. Hakaret iftira vb. şeylerin forumumuzda yeri yoktur. Bu kuralı ihlal edenler öncelikle uyarılır, tekrarında ise forumdan uzaklaştırılır. Küfür kullananlar ise direk forumdan uzaklaştırılır.

13- Bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Eğer konu yanlış yere açılmış ise yönetim konuyu gerekli yere taşıma veya aynı konudan var ise konuyu silme hakkına sahiptir.

14- Bir üyenin üyeleri (ya da tek bir üyeyi) rahatsız etmesi -hakaret, reklam içerikli mesaj vs.- durumunda, bu eylemi gerçekleştiren üye derhal forumdan uzaklaştırılır.

15- Türkiyede bulunan dijital platformlar (D-Smart,Digitürk vb.) hakkında şifreleme bilgilerini vermek kesinlikle yasaktır. Kuralın ilk halinde üyeye uyarı verilir, tekrarlanması halinde de üye forumdan uzaklaştırılır.

16- Tartışma sebebiyle kilitlenmiş bir başlıktaki konunun yeni bir başlıkta devam ettirilmesi halinde, konuyu devam ettiren üyeye uyarı verilir. 3. uyarıda üye forumdan uzaklaştırılır.

17- Forumda azami avatar çözünürlüğü 120x120px, azami imza boyutu ise 500x150px'tir. Avatara veya imzaya bu çözünürlükleri aşan bir resim ekleyemezsiniz. İmzanızda 1 resimden fazla kullanmayınız. Eğer kullanacaksanız da imzanın (resimler bazında) toplam yüksekliği 150 px'i geçmemeli. 500x150 çözünürlüğünde tek bir resim, ya da daha küçük çözünürlüklerde bir kaç resim (yan yana) kullanabilirsiniz. Avatar boyutu en fazla 50 kb, imza boyutu ise en fazla 150 kb'dır.

18- Forumumuzda, +18 olan, cinsel içerikli paylaşımlar yasaktır. Gerek anime indirme bölümünde, gerekse diğer forumlarda bu konularla ilgili link, resim, video vs. paylaşılması durumunda, mesaj silinir ve üyeye uyarı verilir. 3. uyarıda üye forumdan uzaklaştırılır.

19- Forumumuzda, üyelerin Türkiye'de telif hakkı alınmış olan serilerin linklerini paylaşması yasaktır. Kural ihlalinde mesaj silinir ve üyeye sözlü uyarı verilir.

20- Banlanan (forumdan uzaklaştırılan) üyeler hakkında konu açarak itiraz etmek kesinlikle yasaktır. Bu konuda bir yanlışlık yapıldığını düşünüyorsanız, Ö.M. (Özel Mesaj) yolu ile yönetimden biriyle irtibata geçiniz.

21- Yöneticilere yardımcı olmak maksadıyla, üstteki kurallara uymayan, uygunsuz gördüğünüz bir mesajı, mesajın sağ üst köşesindeki ! (ünlem) işaretine tıklayıp, sebebini yazıp forum yöneticilerine bildirebilirsiniz.

22- Bunlar genel forum kurallarıdır. Alt forumların kuralları kendi içlerinde yazmaktadır.

23- Eğer paylaşacağınız içeriğin bu kurallardan birine uyup uymadığından emin olamıyorsanız, konuyu forum yöneticilerinden birine ö.m. atarak sorabilirsiniz.

24- Foruma üye olan her kişi, forum kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

25- SoutenSubs, forum kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 2371
Kayıt: 01 Eki 2011, 13:40
Konum: İstanbul
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Cinsiyet: Bay
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Dön Yardım

cron

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub