OnePiece Manga Tartışma [Spoiler Butonu Kullanımına Dikkat!]

Mesajgönderen Maxpayne53 » 11 Eyl 2013, 14:50

Mesaj Üst Ayraç
Lordfire yazdı:Dediklerinizde haklısınız da yeni dünyaya daha yeni girmiş adamlar. Hemen girer girmez söylediğiniz gibi ana konu ile doğrudan ilişkili bir maceraya girmeleri biraz saçma olmaz mıydı? Korsan sonuçta bunlar. Uçsuz bucaksız denizlerde dolaşan insanlar. Nasıl bir tesadüfle bu tarz olaylara hemen denk gelebilirler? Zaten bildiğimiz gibi bu bölümler büyük bir planın hazırlık aşaması o yüzden sabırlı olmakta fayda var bence.

Arkadaşlar bunu yine söylemiştim tekrar edeyim o zaman. Oda isterse ana konuyla ilgili bilgileri bize vermek için hali hazırda olan konuya ufak bir olay bağlayıp yapabilir. Ama bunu istemiyor. Uzatıp uzatıp duruyor.

Dikkatinizi verirseniz odanın taktiği hep korsanlarımız yeni bir mekana gider, etrafı iyice bir gezerler yeni kişiler ile tanışırlar ve bu tanıştıkları kişilerin bulunduğu yerdeki kötü durumları çözerler ve hepde tayfa kendine göre rakipleri devirir ve ana elemanı da Luffy indirir. Sonra da biraz dinlenme. Hayda gene farklı yere aynı şekilde devam. Tamam bunlar korsan sürekli yeni yerlere yelken açıyor ama gittikleri her yerde hep sorun mu olacak yaf. Hep birilerinin başı belada.

One piece bu kısır döngü dışında değişik şeyler olmadı mı oldu evet. İlk başlarda tayfa toplama hikayesi ki burada gene tayfaları toplarken o yerdeki elemanları indiriyorlar ve sonra da Ace'i kurtarmak için hapishaneye gidiş ve ace'in idamı.

Ek olarak bazen nadir de olsa bu tekrar silsilelerinin sonunda biraz açıklama yapılıyor ama onlarda devenin yanında kulak kalıyor. -_-

Yukardaki arkadaş da odanın f1 pilotu gibi olduğundan bahsetmiş. O zaman şu saydıklarıma göre Oda seri boyunca hiç virajlardan çıkamamış. Sürdüğü parkur hep virajlardan oluşuyor demek. Ki parkuru da kendisi çizdiğine göre. -_-
Resim

There are rules you know.

Maxpayne53_Shimmergloom
Maxpayne53
-
Kullanıcı avatarı
Çevirmen (1) Admin (1) Radyo DJ (1)

Mesajgönderen Lordfire » 03 Ara 2013, 19:48

Mesaj Üst Ayraç
One Piece'in hep aynı kısır döngüde ilerlediğini düşünenler son bölümle tatmin olmuşlardır herhalde -_-
Resim
[piyuvplay]wE6jzP2FLIU[/piyuvplay]

Lordfire_Shimmergloom
Lordfire
-
K-Timer (1)

Mesajgönderen Zaknaffein » 03 Ara 2013, 20:56

Mesaj Üst Ayraç
Sırf şu yorum için okduum. Güzel bölümmüş. Sevindirici =D
Resim
七武海 - トラファルガー・ロー

Zaknaffein_Shimmergloom
Zaknaffein
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece
Arch (1) Admin (1) Editör (1) Tasarımcı (1)

Mesajgönderen Shiroitora » 04 Ara 2013, 20:09

Mesaj Üst Ayraç
One Piece'de Oda öyle bir şey yaptı ki. Adam stratejist yapacak en sonunda Luffy'i :oleyo:
恋は盲目
君の口づけで目が覚めるの

Sousenshu_Shimmergloom
Shiroitora
-
Çevirmen (1)

Mesajgönderen Thoroughbred » 10 Ara 2013, 18:13

Mesaj Üst Ayraç
Spoiler: Göster/Gizle
Resim

Üye lvl 2
Thoroughbred
46%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Lordfire » 11 Ara 2013, 02:42

Mesaj Üst Ayraç
Resim
[piyuvplay]wE6jzP2FLIU[/piyuvplay]

Lordfire_Shimmergloom
Lordfire
-
K-Timer (1)

Mesajgönderen Ryuga » 11 Ara 2013, 11:07

Mesaj Üst Ayraç
Oha oha oha! Bu manga nereye gidiyor böyle?! :A Adam destan yazıyor resmen!

Thoroughbred yazdı:

@Thoroughbred,

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Mesajgönderen Shiroitora » 11 Ara 2013, 17:40

Mesaj Üst Ayraç
DivxPlanet'da yazdım, buraya aynısını yapıştırıyorum. Tekrar yazmaya pis üşendim...
Hm, ben de diyorum. Vay be. Artık her OP Mangasını okumadan önce ilk olarak kendimi bedenen ve zihnen hazırlayacağım.

Biraz uzun ama, aklımdaki teorileri yazmaya çalıştım. Bir Oda değilim gerçi (yanından bile geçmem, zaten ben kimim ki? Tora kim ki?), en azından böyle mükemmel bir bölüm okuduktan sonra kendimi tutamadım :unsure:

Edit: O kadar heyecanlı yazmışım ki, ilginç cümle hataları yapmışım. Düzeltmeye üşendim. Yoroshiku onegai shimasu...
恋は盲目
君の口づけで目が覚めるの

Sousenshu_Shimmergloom
Shiroitora
-
Çevirmen (1)

ÖncekiSonraki

Dön Manga Genel Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter