Kuroko no Basuke Fan Kulübü / Tanıtım

Mesajgönderen Alphonsoe » 30 Tem 2012, 15:37

Mesaj Üst Ayraç
Resim

Tanıtım Teiko Ortaokulu Basketbol Kulübü. Peşpeşe kazandığı 3 şampiyonlukla aşırı güçlü bir okul. Bu başarısının ardında ise 5 deha olarak bilinen "Mucize Nesil" vardır.
Fakat herkesin saygısını kazanmış başka bir oyuncu daha var. Hayalet 6. oyuncu.
Kagami Taiga, Amerika'dan döndüğünde, Seirin Özel Lisesi'ne kaydolur ve orada garip bir çocuk olan Kuroko Tetsuya ile tanışır. Kagami Kuroko'nun basketbol oynamakta bu kadar berbat olduğunu görünce çok şaşırır. Fakat Kuroko'nun bir yeteneği vardır. Kuroko'yu çıplak gözle "farketmek" neredeyse imkansızdır. Bunun yardımıyla Kuroko diğer takımın oyuncuları farketmeden pas trafiği yapabilmektedir. Ve Kuroko Mucize Nesil'in 6. oyuncusundan başkası değildir. Kuroko, Kagami ile diğer Mucize Nesil üyelerini yenmek için anlaşma yapar. Işığın(Kagami) ve gölgenin(Kuroko) savaşı başlasın.

Karakter açıklamalarını okumak için resimleri büyültebilirsiniz

Seirin

Karakter Özellikleri Kuroko Tetsuya (黒子 テツヤ):
-Okul: Seirin
-Numara: 11
-Pozisyon: N/A
-Boy: 168 cm
-Kilo: 57 kg
-Kan Grubu: A
-Doğum günü: 31 Ocak
-Seslendiren: Kenshō Ono

Tanıtım Serinin ana karakterlerinden biri. Mucize Nesil'in Hayalet oyuncusu ve Seirin'in gizli silahı. Eğer dikkat etmezseniz onu farkedemezsiniz. İlk bakışta çok zayıf gözükür ve bütün yetenekleri (güç, hız, esneklik) vasatın altındadır. Fakat rakip için çok tehlikeli olabilir. Top sürme veya şut atma yerine farkedilememesi sayesinde görülemeyen pas trafiği yapma konusunda uzmanlaşmıştır. Kendini "Gölge" olarak tanımlar ve "Işığıyla" birlikte başarılara imza atmayı hedefler.
Karakter Özellikleri Kagami Taiga (火神 大我):
-Numara: 10
-Pozisyon: Uzun Forvet
-Boy: 190 cm
-Kilo: 82 kg
-Kan Grubu: A
-Doğum günü: 2 Ağustos
-Seslendiren: Yūki Ono

Tanıtım Amerika'da yaşayan Kagami, liseyi okumak için Japonya'ya gelir. Kuroko'yla birlikte Mucize Nesil'i yenmeyi ve 1 numara olmayı hedefler. İlk sınıflardan sadece ikisine maçlarda oynama izni verilir. Kagami ilk bakışta aşırı güçlü gözükür fakat onun silahı insanüstü zıplamasıdır. Maç boyunca her zıplayışında daha yükseğe çıkar. Ders çalışmada çok kötüdür ve İngilizce'de bile notları berbattır. Yalnız yaşar ve yemek pişirmekte çok iyidir. Çok fazla yemek gibi bir alışkanlığı vardır. Kendisine köpek saldırdığından beri köpeklerden korkar. Kuroko ile birlikte Seirin'in ikilisi olarak anılır.
Karakter Özellikleri Kiyoshi Teppei ((木吉 鉄平):
-Numara: 7
-Pozisyon: Pivot
-Boy: 193 cm
-Kilo: 81 kg
-Kan Grubu: 0
-Doğum günü: 10 Haziran
-Seslendiren: Kenji Hamada

Tanıtım Seirin Basketbol Takımı kurucusu ve yıldızı. Diz rahatsızlığı nedeniyle belirli bir süre takımdan uzak kaldı. Asıl mevkii Oyun Kurucu olup, takımdaki oyuncu eksikliği nedeniyle Pivot olmayı önermiştir. Fakat iki mevkiiyide oynayabilecek yeteneğe sahiptir. Zorlanmadan topu tek eliyle tutabilir. Rakibi karşısındaki zamanlaması eşsizdir. Ayrıca Mucizevi Nesil'e kafa tutabilen 5 Taçsız Kral'dan biri olarak bilinir.
Karakter Özellikleri Junpei Hyuuga (日向 順平):
-Numara: 4
-Pozisyon: Skorer Gard
-Boy: 178 cm
-Kilo: 68 kg
-Seslendiren: Yoshimasa Hosoya

Tanıtım 2. Sınıf Öğrencisi ve Seirin Basketbol Takımı kaptanı. Uzmanlığı üçlükler ve markaj altında olsa bile şut atabilmesi. Zor durumlarda takımı uyandıran kişi. Hyuuga figür toplamayı çok sever. Özel bir eğitim sayesinde(şut atamadığında figürlerinden birini kırması) şimdiki seviyesine gelmiştir. Genellikle ağır başlı biridir ama baskı altında başka kişiliğe bürünebilir.
Karakter Özellikleri Shun Izuki (伊月 俊):
-Numara: 5
-Pozisyon: Oyun Kurucu
-Boy: 174 cm
-Kilo: 64 kg
-Seslendiren: Hirofumi Nojima

Tanıtım 2. Sınıf Öğrencisi. Sakin biri olarak bilinir. Soğuk espriler ve kelime oyunları yapar. Özelliği Kartal Gözü. Sahada belli bir mevkiiyi bakmadan "görebilir".
Karakter Özellikleri Rinnosuke Mitobe (水戸部 凛之助):
-Numara: 8
-Pozisyon: Pivot
-Boy: 186 cm
-Kilo: 78 kg
-Yetenek: Eğik Şutlar
-Seslendiren: Hirofumi Nojima

Tanıtım Çalışkan ve pek konuşmayan bir oyuncu. Kogonei, onun düşündüklerini onun yerine söyler. Ailenin en büyük çocuğu ve kardeşleriyle birlikte yaşar.
Karakter Özellikleri Shinji Koganei (小金井 慎二):
-Numara:6
-Pozisyon: Kısa Forvet
-Boy: 170 cm
-Kilo: 67 kg
-Seslendiren: Takuya Eguchi

Tanıtım Seirin Lisesi'nde 2. sınıf. Hiçbir şeyde uzman değil. Fakat ne olursa olsun, şansı çok düşük şutları bile atabilme yeteneği vardır. Baya zeki olan Koganei, sınıfında ilk sıralardadır. Ve gizemli şekilde Mitobe bir şey söylemeden aklından geçenleri okuyabilir.
Karakter Özellikleri Riko Aida (相田 リコ):
-Pozisyon: Koç
-Boy: 163 cm
-Kilo: 54 kg
-Seslendiren: Chiwa Saito

Tanıtım Seirin Basketbol Takımı koçu. Sadece oyuncuların vücutlarına bakarak yeteneklerini ve potansiyellerini ölçme yeteneğine sahip. Oyuncu bir şey giymezken yeteneği daha iyi ortaya çıkar. Yemek pişirmede berbattır. Dersleri çok iyi ve okulda 2. sıradadır. Kızdığında çok korkutucu olabilir. Momoi onunla göğüsleri yüzünden dalga geçer.
Karakter Özellikleri Tetsuya #2 (テツヤ二号):
-Pozisyon: Maskot

Tanıtım Kuroko yürürken onu yolda bulmuştur. Acıyarak yanına almıştır. Kagami dışında herkes #2'yi sevecenlikle karşılaşmıştır. Fakat Kagami'nin köpek korkusu olduğu için #2'den hep kaçar. Davranışları ve görünümü Kuroko'nun aynısıdır bu yüzden Koganei ona Tetsuya 2 ismini takmıştır.

Kaijō

Karakter Özellikleri Kise Ryōta (黄瀬 涼太):
-Okul: Kaijō
-Numara: 7
-Pozisyon: Kısa Forvet
-Boy: 189
-Kilo: 70
-Seslendiren: Ryōhei Kimura

Tanıtım Mucizevi Nesil'den biri, şu an Kaijō Lisesi'nde oynamakta. Yeteneği gördüğü her hareketi üzerinde çalışmaksızın daha güçlü bir şekilde kopyalayabilmesi.(Mucizevi Nesil dışında her oyuncuyu kopyalayabilir.) Ayrıca yakışıklı olduğu için model olarak çalışmakta. Sol kulağında küpe vardır. Sevdiği kişilerin isimlerine takılar ekler.(Kurokocchi, Midorimacchi, Aominecchi vb.) Kuroko ne kadar reddetsede Kuroko'nun en iyi arkadaşı olduğunu iddia eder ve onu çok sever. Kuroko'yu Kaijō'ya davet ettiğinde, Kuroko reddettikten sonra her gece ağlamıştır.
Karakter Özellikleri Kasamatsu Yukio (笠松 幸男):
-Okul: Kaijō
-Boy: 178
-Kilo: 66
-Seslendiren: Sōichiro Hoshi

Tanıtım Kaijō Basketbol Takımı kaptanı. Kaptanlık işini çok ciddi şekilde yerine getirir. Adeta kendini adamıştır. Liseler arası şampiyonada okulunun yenilmesine neden olduğu için kendini suçlu tutar ve bu sefer kazanmak için her şeyi vermeye hazırdır. Çok cesur bir kişiliği vardır ve Aomine'yi durdurabilmiştir. Boş zamanlarında hep Kise ile takılır.

Shūtoku

Karakter Özellikleri Midorima Shintarō (笠松 幸男):
-Okul: Shūtoku
-Numara: 6
-Boy: 195
-Kilo: 79
-Seslendiren: Daisuke Ono

Tanıtım Eski Teiko Basketbol Takımı kaptan yardımcısı. Şu an Shūtoku Lisesi'nde skorer gard. Yeteneği şutları. Olağanüstü bir hedef yeteneği var ve bütün saha menzili içinde. Solaktır ve maç zamanı değilse tırnaklarını korumak için bandaj sarar. Çünkü yeteneğinin asıl kaynağı tırnaklarıdır. Her zaman Oha-Asa falını dinler ve burcunun o günkü şanslı eşyasını yanında getirmeyi unutmaz. Her ne kadar Kuroko'ya saygı duysada yaptığı bazı şeyleri kendine yediremez.
Karakter Özellikleri Takao Kazunari (笠松 幸男):
-Okul: Shūtoku
-Numara: 10
-Boy: 176
-Kilo: 65
-Seslendiren: Tatsuhisa Suzuki

Tanıtım Shūtoku Lisesi'nde 1. sınıf. Yeteneği Kuroko'ya çok benzer ama Kuroko gibi görünmez olamaz. Lakin Kuroko için mükemmel bir eşleşmedir çünkü "Şahin Gözü"ne sahiptir. Kartal Gözü'nden farkı odaklanmaksızın sahadaki tüm oyuncuları görebilmesidir. Bu yüzden Kuroko'nun görünmezliği onda işlemez. Tek zayıf yönü Kuroko'nun kendisine fazla dikkat ettirmesidir. Boş zamanlarında Midorima ile takılır ve onu bisiklet arkasında taşır. Kimin süreceği için yazı tura atsalarda sonuç hep aynıdır. "Midorima her zaman kazanır."

Touou

Karakter Özellikleri Aomine Daiki (青峰大輝):
-Okul: Touou
-Numara: 5
-Pozisyon: Uzun Forvet
-Boy: 192
-Kilo: 85
-Kan Grubu: B
-Doğum Günü: 31 Ağustos
-Seslendiren: Junichi Suwabe

Tanıtım Aomine, Teiko Basketbol Takımı'nın yıldızı idi. Agresif ve akıcı oyun tarzı onu Kuroko'dan daha tehlikeli biri haline getirdi. Aomine, Kuroko'nun Kagami'den önceki "ışığıydı". Aomine asıl gücünü ayaklarından alır. Ayaklarını kontrol şekli dururken anında hızlanmasını, hızlıyken anında durabilmesini sağlar. Her pozisyonda, her şekilde şut atabilir. (Seirin'e pota arkasından basket atmıştı.) Basketbolu çok sevmesine rağmen idmanlara gönülsüz bir şekilde katılır ve önemli maçlara bile geç kalır. Ve her zaman onu yenecek olanın yine kendisi olduğunu söyler. Momoi'nin çocukluk arkadaşıdır.
Karakter Özellikleri Shoichi Imayoshi (今吉翔一):
-Boy: 180
-Kilo: 71
-Seslendiren: Kazuya Nakai

Tanıtım Touou Basketbol Takımı kaptanı ve skorer gardı. Görünümünün arkasında çok daha karanlık bir karakter saklar. Zekası sayesinde karşısındakinin zayıflıklarını ve eksik yönlerini, zaaflarını saptayabilir. Buna rağmen kaptanlığı başarıyla yerine getirir. Ve takımdan kimseyle arkadaşlığı yoktur. (Touou takımında kimse birbirine güvenmez.)
Karakter Özellikleri Satsuki Momoi (桃井さつき):
-Pozisyon: Menajer
-Boy: 161
-Seslendiren: Fumiko Orikasa

Tanıtım Teiko Basketbol takımı eski menajeri, şu an Touou'da menajerlik yapmakta. Aomine'nin çocukluk arkadaşı. Basketbol takımına onunla birlikte girmiştir çünkü yalnız başına bir şey yapamayacağını düşünmektedir. Kuroko'ya aşıktır ve onun kız arkadaşı gibi davranır. Aşık olmasının nedeni Kuroko bir keresinde ona bedava dondurma çubuğu vermiştir çünkü çoktan kendi dondurmasını yemiştir. Riko'ya göre onun yeteneği eşsizdir. Maç sırasında bile rakibin ne yapacağını önceden bilir.(Kuroko dışında.) Rakibinin geçmiş maçlarını bilmesi dışında kalan bütün özelliklerini de bilmesi onu iyi bir stratejist yapmıştır. Kaybetmeye tahammülü yoktur ve yemek pişirmede berbattır.

Üyeler
-Kurucu: Alphonsoe
-yamamoto
-GhostPirate
-The-Black
-kırık_çocuk
-Ryuga
-Respira
-Mustang
-ritsuka
-alucard
-Prince

Sousenshu_Shimmergloom
Alphonsoe
-
SouSenshu (1)

Mesajgönderen jackal1963 » 04 Kas 2012, 22:01

Mesaj Üst Ayraç
devamını sabırsızlıkla bekliyorum :D

Üye lvl 1
jackal1963
28%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen yamamoto » 07 Kas 2012, 14:12

Mesaj Üst Ayraç
Ekler misin ?

Üye lvl 1
yamamoto
24%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Alphonsoe » 07 Kas 2012, 17:53

Mesaj Üst Ayraç
Ekledim :D Katılım bekliyordum ama gelmedi hiç -_-

Sousenshu_Shimmergloom
Alphonsoe
-
SouSenshu (1)

Mesajgönderen GhostPirate » 07 Kas 2012, 18:02

Mesaj Üst Ayraç
benide eklermisin. Slamdunk'tan sonra içimizdeki boşluğu çok iyi doldurdu ve umarım devamı gelir :)
Resim

[piyuvplay]V7aF--pU9D0[/piyuvplay]

Üye lvl 15
GhostPirate
28%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Naruto - One Piace - GTO - FairyTail - HunterxHunter - Another
Favori Mangalar: Naruto-One Piece-FairyTail-History's Strongest Disciple Kenichi-Beelzebub

Mesajgönderen The-Black » 07 Kas 2012, 18:36

Mesaj Üst Ayraç
Benide ekleyi verin gari :D
Anime Klasörleri İçin TIKLAYIN

Üye lvl 6
The-Black
8%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece , Slam Dunk , Naruto , Bleach , Dragon Ball ,
Favori Mangalar: One Piece , Naruto , Bleach

Mesajgönderen kırık_çocuk » 07 Kas 2012, 18:37

Mesaj Üst Ayraç
Beni de ekleyin arkadaşlar.
Resim
Teşekkürler Zaknaffein.

Üye lvl 6
kırık_çocuk
68%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: ONE PIECE

Mesajgönderen Ryuga » 07 Kas 2012, 19:42

Mesaj Üst Ayraç
Beni de ekle Ömer.
İkinci sezonu çıkar umarım.

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Sonraki

Dön Fan Kulüpleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub