Code Geass:Lelouch of the Rebellion

Mesajgönderen elovitnas » 21 Eyl 2012, 21:00

Mesaj Üst Ayraç
Resim

Kategori: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 50 (25'er bölümlük 2 Sezon)
Firma/Stüdyo: Sunrise, MBS
Yönetmen: Goro TANIGUCHI
Senaryo: Hiroyuki YOSHINO, Ichiro OKOUCHI
Animasyon: Eiji NAKATA, Kohei YONEYAMA, Masahiro YAMANE, Seiichi NAKATANI, Yuriko CHIBA, Akira TAKAHASHI, Kenichi TAKASE, Yukie SAKO
Müzik: Hitomi KUROISHI, Kotaro NAKAGAWA
Dizayn: Takahiro KIMURA, Kenji TERAOKA, Akira YASUDA, Eiji NAKATA, Junichi AKUTSU, CLAMP

Britanya İmparatorluğu tüm dünyayı ele ve geçirmiş süper devlet olarak hükmettedir. Karşısında sadece Avrupa birliği ve Çin kalmıştır. 2010 yılında Britanya son özgür topraklar olan Japonya'ya saldırır. Japonya'nın adı bundan sonra Alan 11 olarak değiştirilir. İşgal sırasında Japonya'da yaşayan Britanya'lı bir çocuk olan Lelouch Lemperouge bir gün Britanya'dan intikam alacağına yemin eder.

Aradan 7 yıl geçer. Britanya'lı asiller Alan 11 e yerleşmeye başlamışlardır. Artık Japonlar kendi topraklarında 2.sınıf vatandaş hayatı sürmektedirler. Lelocuh ise liseye gitmektedir. Çok zeki ve başarılı bir öğrenci olan Lelouch'un en büyük hobilerinden biri Britanya'lı asilleri satrançta yenmektir. Yine birgün satrançta yendiği bir asilin evinden okuluna dönmekte olan Lelouch kaza yapan bir kamyon görür. Yardım etmek için kamyonun yanına giden Lelouch kendini Britanya ordusu ve Japon direnişçiler arasındaki bir çatışmada buluverir. Bu durumdan kurtulmak için kamyonun arkasında taşınmakta olan esrarengiz bir kızla bir anlaşma yapmaktan başka şansı yoktur. Bu anlaşma sayesinde Lelouch "Geass" gücüne kavuşur ve artık intikamını almaya daha yakındır.

Kişisel Görüş:
Spoiler: Göster/Gizle

Sousenshu_Shimmergloom
elovitnas
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 81
Kayıt: 05 Eki 2011, 18:13
Cinsiyet: Bay
Radyo DJ (1)

Dön Anime Tanıtım & İncelemeleri

cron

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub