Mirci Kullanarak Japon Rawı İndirmek

Her türlü konuda yardım istekleriniz için...

Mesajgönderen Maxpayne53 » 18 Eki 2011, 15:18

Mesaj Üst Ayraç
Mircten Japon tv rawı indirmek(Resimli Anlatım)

Aşağıdan mirc programı indiriverin.Mirc'in çok fazla eski olmamak şartıyla herhangi bir sürümü de işinize yarar.
http://www.megaupload.com/?d=0WARRRLG
http://www.mediafire.com/?9rz16sdkrdy9262
Mirc'i indirip yükledikten sonra mirce giriyorsunuz.Açılan ekranda aşağıdaki resimde olduğu gibi hemen bağlatı ekranı gelecektir. Siz 1 numaraları okun gösterdiği yeri kapatıyorsunuz. ilk önce bir takım ayarlar yapmamız lazım.Şimdi 2 numaraları okun gösterdiği yeri tıklatıp ayarlara gireceğiz.
Resim

Şimdi Ayarlar bölümde bağlantı sekmesinin içinde resimde 3'üncü okun gösterdiği Serverler'a basıyoruz.Karşımıza çıkan ekranda mircin kendi ayarlarına ait seçenekler olabilir ama biz kendi bağlanacağımız seçeneği ekleyeceğiz. Bunun için 4'üncü okta gösterilen yere yani ekleye tıklıyoruz.
Resim

Çıkan ekranda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi 4 tane satır ve sonunda da şifre satırı var.Şimdi bizim için en önemli yer 5'inci okta gösterilen satır(IRC Serveri). Japon tv rawlarını indireceğimiz kanal rizon serverında bulunuyor. Resimde de gördüğünüz gibi oraya irc.rizon.net yazıp bırakıyoruz. İlk satırdaki açıklama bölümüne ise istediğiniz bir ismi koyabilirsiniz. Portları yazan yeri ise genellikle doludur ama eğer boş ise 6667 numarayı yazıp bırakıyoruz.Grubu bölümünü boş bırakıyoruz.Şifre kısmını ise bazı serverlar şifreli olabiliyor ama bu server şifreli olmadığı için boş bırakıyoruz. Sonra 6 numaralı okun gösteri yere yani ekleye :) tıklayıp serverımızı ekliyoruz. Şimdi farklı bir ayarı yapacağız. Ama serverler bölümüne geri dönecez.
Resim

Şimdi arkadaşlar aşağıdaki resimde görüldüğü gibi DCC sekmesinde bulunan ignore bölümüne basıyoruz. İgnore bölümünde yapacağımız ayar bizim için önemli eğer mirc karşıdaki dosyanın uzantısını bilmiyorsa indirmeyi kabul etmeyebiliyor. Onun için bizde indireceğimiz dosyanın uzantısını oraya ekleyecez. 7 numaralı okun gösterdiği yere resimde de görüldüğü gibi *.mp4 *.avi *.mkv bu şekilde(tabi teker teker:) ) orda olmayan uzantıları yazıp 8 numaralı okun gösterdiği yere yani ekleye basıp ekleyecez ki japon tv rawları genellikle mp4 uzantıya sahiptir eklemessek indiremeyiz.Uzantı ekleme işimiz bitince yine Serverler bölümünü geri dönüyoruz.
Resim

Arkadaşlar serverler bölümünde daha önce eklediğimiz serverımızı basıp( ben HEpsi ismini vermiştim siz ne verdiyseniz ismini ona basıp) 10 numaralı okun gösterdiği şeç düğmesine basıyoruz.
Resim

Karşımıza çıkan ekranda aşağıdaki resimde görülen tam isim, email adresi veya yedek nik gibi yerler isteğinize bağlı olarak doldurabilirsiniz ama nick yerine birşey girerseniz iyi olur sonra ise 11 numaralı okun gösterdiği servera bağlan düğmesine basıyoruz ve bağlanmayı bekliyoruz. Biraz uzun sürebilir beklerseniz girecektir.
Resim

Eğer tam olarak bağlanabilirseniz servera bir muddet sonra 12 numaralı okta gösterilen web açılarak radyo çalmaya başlıyacaktır. Dinlemek zorunlu değildir. sağ tıklayıp kapatabilirsiniz. Bu bağlandığınızın göstergesi sayılabilir.
Resim

Şimdi bizim Japontv rawlarını indireceğimiz kanal mirc'te ekli değil.İlk önce onu eklememiz gerekli. Aşağıdaki resimde 13 numaralı okun gösterdiği yere tıklıyoruz.
Resim

Açılan ekranda aşağıdaki resimde 14 numaralı okun gösterdiği ekle tuşuna tıklıyoruz.
Resim

Sonra yine aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 15 numaralı okun gösterdiği satıra #TV-JAPAN kanal ismini yazıyoruz ve 16 numaralı okun gösterdiği tamam tuşuna basıyoruz fazlamı basit oldu.
Resim

şimdide kanallardan eklediğimiz kanalı bulup ona basıp 17 numaralı okun gösterdiği yere yani gire basıyoruz.

Eğer bağlanabilirsek 18 numaralı okun gösterdiği gibi kenarda kanalın ismi olması lazım. Şimdi en önemli noktalardan biri de 19 numaralı okta gösterilen ve dikdörtgen içine aldığım botların içerde olması eğer onlar içerde olmassa kanaldan japon tv raw'ı indiremeyiz. Kesinlikle içerde olmaları lazım. Eğer onlar içerde ise indirme işlemine geçebiliriz.
Resim

Daha bitmedi arkadaşlar biraz uzun oldu ama devam etmeliyiz şimdi indirmek istediğimiz animenin kodunu almak için TV-JAPAN Kanalına ait adreslere girmemiz gerekli biri eski biri yeni olmak üzere iki tane sitesi var bunlar;
http://recent.tv-jap.net Yenisi
http://old.tv-jap.net Eskisi dir.

Verdiğim bağlantı linklerinde aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi istediğiniz bir animenin numarasını mesela ben naruto shippuuden 129-130 bölümünü indirecem 20 numaralı okun gösterdiği numara bunun için bana lazım onu ordan alıyorum.:) Numara alma işlemide bitince tekrar mirc'e TV-JAPAN kanalına geri dönüyoruz.
Resim

Şimdi arkadaşlar TV-JAPAN kanalının satırına resimdede 21 numaralı okun gösterdiği gibi satıra /MSG TV-Japan[Recent] XDCC SEND 660 Yazıyoruz. Şimdi burda önemli olan şeyler indireceğimiz rawın kod numarasını aldığımız adres eğer http://recent.tv-jap.net adresinden almışsak yazdığımız komutun TV-Japan[Recent] kısmındaki parantezin içine yazıdığım gibi Recent gireceksiniz yani /MSG TV-Japan[Recent] XDCC SEND 660 böyle olacak ha diyelim rawın numarasını http://old.tv-jap.net burdan aldınız o zamanda komutunuz /MSG TV-Japan[Old] XDCC SEND 660 böyle olacak. Ama unutmayın iki adrestende indireceğiniz anime kodları farklıdır. Ne demek bu şimdi Mesela ben yazdığım komutta send'ten sonra indireceğim animenin numarasını yazmışım 660. 660 numarası recent ve old adreslerinde farklı animelerin kodudur.Yani 660 recent'ta farklı bir animeye aittir old'da farklı bir animeye aittir. Şimde satıra komudumuzu indireceğimiz adresin ismini parantezin içine yazdıktan ve send'den sonra da indireceğimiz animenin kod numarasını yazdıktan
sonra enter'a basıyoruz.
Resim

Enter'a bastığımızda oda ne karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi(gelmeyebilirde ) bir uyarı ekranı geliyor. Burda ne olur olmaz mirc sizi korumak için soruyor sonuçta biliyorsunuz günümüzde neler oluyor neyse tamam diyerek geçiyoruz.
Resim

Şimdi ise karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelmesi lazım. Orda 22 numaralı ok dosyayı nereye kaydedeceğinizi belirleyebileceğiniz düğmeyi gösteriyor. Yeride seçtikten sonra kabul et düğmesine basıyoruz.
Resim

Evet bütün işlemleri hatasız başardığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görmeniz gerekli Benden tamam
Resim

Arkadaşlar anime indirme hızı kanalın desteklediği ve sizin internet hızına göre değişecektir.
Mesela benim indirme hızım 100kb/saniye kanal zaten bu hızı desteklediğin(ki benim için son hızda o
hızda indirebiliyorum. En son kaçı destekliyor bilmiyorum araştırmadım

Not: Arkadaşlar önemli olan yerler

1: Hangi irc adresinde olduğumuz önemlidir. Mirc bazen girerken kendi otomatik irc serverına girer başında da anlattığım gibi siz kendiniz seçmeniz önemli
2: Sonra bağlandığınız kanalda önemlidir. Bizim bağlandığımız kanal TV-JAPAN kanalıdır. Eğer siz TV-JAPON Yada TVJAPAN şeklinde yazarsanız gireceğiniz kanal doğru olmaz kanal ismide kesinlikle doğru olması lazım.
3: Kanalda girdiğiniz komutlar. Orda nasıl gösteriliyorsa aynen öyle yazmanız lazım boşluğu varsa boşluğuda yazacaksınız. Başında çizgi var (/) yazacaksınız. Yoksa komut yanlış olur indirme başlamaz. Ve tabi aldıpınız kod numaralarda doğru olacak ben bilmem şu animenin şu bölümünü indiriyordum onun yerine başka bişe iniyor bu ne böyle demeyin sonra yukarda da anlattığım gibi iki adresteki anime kodları birbirinden farklıdır yani 660 numaralı anime iki adrestede farklı animeleri ifade eder.
4: Tekrar üzerine basa basa söylüyorum. Eğer mirc indirdiğiniz formatı tanımıyorsa indirmeyecektir. Kesinlikle eklenmesi gerekli mirc'e yukarda da anlatılmıştır.
5: Son olarakda bütün işlemleri doğru yaptım ama mirc kanalında böyle bir nik bulunamadı yazıyor gibi bir şey görürseniz. Bu da demektirki animeyi indirmenizi sağlayan botlar kanalda değildir. Onuda yukarda gösterdim hangi botlar olacağını Bazen 1 gün veya 2 gün içerde olmaya biliyor ama geliyorlar. Ha hiç gelmiyorlarsa artık bi sorun vardır bilemem. :)

Benden bu kadar
Kesinlikle alıntı değildir. Hepsini ben hazırladım.
En son Maxpayne53 tarafından 21 Eki 2011, 14:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

There are rules you know.

Maxpayne53_Shimmergloom
Maxpayne53
-
Kullanıcı avatarı
Çevirmen (1) Admin (1) Radyo DJ (1)

Mesajgönderen Maxpayne53 » 18 Eki 2011, 15:42

Mesaj Üst Ayraç
Anlatım eski bir anlatımdır. Silindiğinden ve yine bilmeyen arkadaşlar için faydalı olacağından tekrar açmayı uygun gördüm.

Tane tane çok detaylı bir şekilde anlatıldığından çok faydalı bir yazı :D.

Neyse hayrını görün. =D
Resim

There are rules you know.

Maxpayne53_Shimmergloom
Maxpayne53
-
Kullanıcı avatarı
Çevirmen (1) Admin (1) Radyo DJ (1)

Mesajgönderen Amon-Ra » 18 Eki 2011, 19:37

Mesaj Üst Ayraç
hacı çok sağol emeğine sağlık bende bunu merak ediyordum en erken buraya düşüyor rawlar heralde sorularım olursa burdan sorabilirim umarım :D o_o
Resim

İmza için Zaknaffein'e teşekkürler.

Üye lvl 2
Amon-Ra
68%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Naruto Ship. One Piece Fairy Tail
Favori Mangalar: Naruto

Mesajgönderen Alphonsoe » 18 Eki 2011, 21:44

Mesaj Üst Ayraç
çok yararlı bi anlatım olmuş yapanın ellerine sağlık

Sousenshu_Shimmergloom
Alphonsoe
-
SouSenshu (1)

Mesajgönderen Ryuga » 18 Eki 2011, 21:59

Mesaj Üst Ayraç
Eline sağlık abi. Bunlar da benden, bazı grupların xdcc packlist linkleri:
01) Kira Fansub
02) BSSubs
03) gg Fansub
04) Anime-Kraze
05) Eclipse
06) Delicio.us
07) UTW
08) Taka
09) Doki
10) FFFansubs(fffpeeps)
11) Thora
12) Commie
13) Ryuumaru
14) Ayako
15) SGKK
16) Yibis
17) Tsuki
18) ]IB Subs
19) Yousei-raws
20) Zero-Raws 1 | Zero-Raws 2
21) Unanimecorp (J-Müzik klipleri için)
22) Bir araya getirilmiş bir çok grup

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Mesajgönderen kırık_çocuk » 19 Eki 2011, 09:02

Mesaj Üst Ayraç
Daha önceden bu anlatım ile yapmıştım, gayet iş görüyordu. Hız olayı bazen sıkıntı olabiliyordu gerçi ama güzel. Tekrardan teşekkürler.
Resim
Teşekkürler Zaknaffein.

Üye lvl 6
kırık_çocuk
68%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: ONE PIECE

Mesajgönderen PaarthurnaX » 19 Eki 2011, 19:11

Mesaj Üst Ayraç
MIRC kullananlara tavsiyem raw veya herhangi bir yabancı fansub grubunun yapımlarını arıyorsanız 2 kanal var önerebileceğim:

#Nibl
#NEWS

Bu iki kanalda bir çok bot var ve işinizi kolaylaştırır. Yabancı fansublar genelde IRC kullandıkları için AniDb'de linkleri var AniDB'yi kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Tanıtım ve rehber güzel olmuş. Sık kullanılan kodları da yazarsan yeni başlayacaklar için iyi olur... Teşekkürler
Resim
İmza için Zaknaffein'e Teşekkürler
Spoiler: Göster/Gizle

Davut5858_Shimmergloom
PaarthurnaX
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: DragonBall
One Piece
Naruto
Code Geass
Saint Seiya
KHR!
Favori Mangalar: One Piece
Naruto
Bleach
Vindland Saga
Sensei no Bulge
KHR!
Encoder (1) Moderatör (1)

Mesajgönderen İstanbul » 19 Eki 2011, 20:40

Mesaj Üst Ayraç
Genelde Torrent Tracker'ler ve serverler üzerinden sıklıkla paylaşım yapıldığını sanıyordum. Ama Irc ile dosya indirmek gerçekten süpermiş. Mirc'i kullanarak hazırladığınız anlatım için çok teşekkürler Maxpayne53 hocam ^^
Resim
İmza için metnad'a çok teşekkürler.^^

Üye lvl 3
İstanbul
8%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Rurouni Kenshin
One Piece
Eyeshield 21
G.T.O
Detective Conan

Sonraki