Japonya'daki Şiddetli Yağışlar

Mesajgönderen ProxyMan » 14 Tem 2012, 17:59

Mesaj Üst Ayraç

Japonya'nın güneyindeki Kyushu adasında 3 gündür devam eden şiddetli yağışların sebep olduğu sel felaketinde 29 kişi hayatını kaybetti. Bölgedeki 400 bin kişinin de evlerini terk etmeleri istendi.

Japon Meteoroloji Kurumu; Kumamoto, Oita, Fukuoka ve Saga bölgelerinde toprak kaymaları ve sellerin yaşanabileceği uyarısı yaptı. Yetkililer, 260 bin kişiye evlerini terk ederek sığınaklara gitmesi yönünde çağrı yaparken 140 bin kişiye de evlerinden ayrılmaları tavsiye edildi.

Japon televizyonlarına yansıyan görüntülerde çamur içinde kalmış yollar ve su altında kalmış evler göze çarpıyor. Fukuoka bölgesinde 78 bin 600 kişinin evlerinden ayrılması tavsiye edildi. Nehirlerin taştığı bölgede 181 toprak kayması olayı meydana geldi. Bölge sözcüsü, 820 evin zarar gördüğünü ve üç köprünün de sular altında kaldığını kaydetti.

Üzücü bir haber.Ne yazık ki tabiata karşı yapabilecek bir şey yok. yarali: :/
Alıntıdır.(http://sondakika.com/)
Resim
未来は適切にすべてのものが世界で破壊するもしにさえ耐えるであろう。
Dünyada her şey yıkılsa bile, gelecek yerinde durur.

Spoiler: Göster/Gizle

Üye lvl 1
ProxyMan
78%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Bleach ,death note, natsume yuujinchou , steins gate,Darker Than Black
Favori Mangalar: Gantz

Mesajgönderen 212327 » 14 Tem 2012, 22:37

Mesaj Üst Ayraç
Dünyanın her yerinde yaşanan böyle afetler insanı her zaman üzmüştür dep2: Allah yardımcıları olsun.

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen alucard » 14 Tem 2012, 23:28

Mesaj Üst Ayraç
Haberler de görmüştüm bende Japonya deyince daha çok üzüldüm benim için kardeş ülke yahu umarım kısa zamanda toparlanırlar.
Resim

Uzun bir süre yokum sayanora..

Üye lvl 22
alucard
90%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Bleach-Naruto Shippuden-One Piece-Death Note-Hellsing-Kaichou wa Maid-Sama!
Favori Mangalar: Naruto

Dön Haberler ve Önemli Günler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub