One Piece - Fan Club [ワンピース]

Mesajgönderen Zaknaffein » 02 Ağu 2012, 09:53

Mesaj Üst Ayraç
Resim

Tanıtım One piece 4 Ağustos1997 yılında Echiri Oda tarafından Shounen Jump'da yayımlanmaya başlanmıştır. Hikaye başladığından beri en çok tutulan manga olarak adlandırılmıştır. İroniktir ki, Echiri Oda'nın yorumuna göre; Shounen Jump'ın logosu "korsan" şeklinde olmasına rağmen, Jump'daki tek korsan konulu manga One Piece'dir.

Hikayemiz 4 denizden en güçsüzü olarak nitelendirilen fakat aslında sayıca az olsa da en güçlü korsanların hayat bulduğu East Blue, Luffy'nin bir varilden heycanla çıkmasıyla başlamıştır. Luffy 4 Imparatordan biri olan Shanks tarafından emanet edilen "hasır şapkay" ile birlikte denizde serüvenine başlamıştır. Bu serüven ilerledikçe kendine bir çok ilginç nakama toplamıştır. Bu tayfa standart korsanlardan daha çok, arkadaşlarıyle birlikte çıktığı bir serüven niteliğindedir.

Karakter açıklamalarını okumak için resimleri büyültebilirsiniz:
Monkey D. Luffy (???—?D????)
Karakter Özellikleri Adı: Monkey D. Luffy
Yaşı: 17; 19
Doğum Tarihi: May Mayıs, Boğa
Boyu: 172 cm
Kan Türü: F
Pozisyonu: Kaptan
Şeytan Meyvesi Gücü: Gomu Gomu no Mi (Lastik Lastik Meyvesi)
Şeytan Meyvesi Türü: Paramecia
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Tayfanın Kaptanıdır. Dedesi Monkey D. Garp tarafından traji komik bir şekilde üvey kardeşi Ateş Yumruk Ace ve Sabo ile birlikte Dağ Haydutu Dadan tarafından büyütülmüştür. 4 imparatordan biri olan Shanks'ın getirmiş olduğu Gomu Gomu No Mi şeytan meyvesini yiyerek “Lastik Adam” olmuştur.

Nami (Bulgar Cat) (??)
Karakter Özellikleri: Adı: Nami
Yaşı: 18; 20
Doğum Tarihi: Temmuz 3, Yengeç
Boyu: 169 cm
Pozisyonu: Rotacı
Şeytan Meyvesi Gücü: Yok
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Tayfanın güzel Rotacısıdır. Çocukluğundan beri harita çizmeye meraklıdır. Sevdiği 3 şey vardır. Harita çizmek, Üvey Annesi Belly Melly'nin portakalları ve Para'dır :D Balıkadam korsanlarının kaptanı olan Arlog tarafından zulume uğrayan köyünün selameti için Balıkadamlara harita çizmeyi kabul etmiştir. Annesi gözlerinin önünde korsanlar tarafından öldürüldüğü için korsanladan nefret etmektedir. Eğer 100.000.000 Beliyi toplayabilirse, köyünü serbest bırakacağı sözünü vermiştir Arlong. Bu amaç için hırsız olmuştur ve hırsız kedi olarak adlandırılmıştır. Fakat bu para sözü hiçbir zaman gerçek olmadığı gibi topladığı paraları da Arlong çalmıştır. Bu durumdan Luffy onu çekip çıkartmış ve tam anlamıyla tayfanın bir parçası haline getirmiştir.. Tayfanın rotacısı ve mükemmel iklim uzmanıdır.

Roronoa Zoro (Kaizoku Gari) (??)
Karakter Özellikleri: Adı: Roronoa Zoro
Yaşı: 18; 20
Doğum Tarihi: Kasım 11, Akrep
Boyu: 178 cm
Pozisyonu: Kılıçustası
Şeytan Meyvesi Gücü: Yok
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Zoro genç yaşta iken arkadaşı Kuina ile birlikte aynı zamanda Kuina'nın babasının da sahibi olduğu dojo’da eğitime başlar. Bu arkadaşını geçme hırsıyla yanıp tutuşan Zoro, 3 kılıç teknikleri üstünde kendini geliştirir. Ne var ki Zoro bu arkadaşını hiçbir zaman yenemez, bu yüzden kendini daha fazla antrelman’a zorlar. Fakat trajik bir şekilde bu arkadaşı hayatını kaybeder ve beraber amaçladıkları hedefleri "dünyanın 1 numaralı kılıç ustası" olma amacını miras alır. Aynı şekilde öğretmeni de Zoro’ya güvenir ve en iyi 12 işçilikten biri olan Wado Ichimonji’yi Zoro’ya teslim eder. Bu kılıç aile yadigarıdır ve Zoro için anlamı dünyadaki herşeyden daha büyüktür.
Mihawk ile yaptığı dövüş sonrası aradaki uçurumu gören Zoro, kendini daha fazla eğitime verir ve uzunca bir süre değişmeyecek olan diğer 2 kılıcını alır. Bunlardan biri lanetli kılıç Sandai Kitetsu, diğeri ise Zoro’nun kılıç ustalığına hayran kalarak hediye ettiği aile yadigarı olan Yubashiri’dir. Yubashiri Enies Loby Arc’ında "Pas Pas" meyvesi yiyen bir Marine Kaptanı tarafından yok edilmiştir ve bu kılıç Shushui (Kara Kılıç – Hazansuyu) ile değişir.

Usopp (Sogeking) (????)
Karakter Özellikleri: Adı: Usopp
Yaşı: 17; 19
Doğum Tarihi: Nisan 1, Koç
Boyu: 174 cm
Pozisyonu: Keskin Nişancı
Şeytan Meyvesi Gücü: Yok
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Usopp Shrup köyünün yalanlar kralıdır. Her sabah köydeki halkı çeşitli yalanlarla korkutup, insanları sinir eder. Fakat bu şakaları birgün yalanlar gerçek olduğunda kimsenin ona inanmamasına yol açmıştır. Kasabanın varlıklı insanlarından birinin kızı olan Maya'yı sevmektedir. Hayatı pahasına da olsa onu kormak istemektedir, fakat yeterli gücü yoktur. Şans eseri Luffy Zoro ve Nami de adadan geçerler ve Usopp'a yardım ederler. Maya'yı herşeyiyle savunan Usopp, en büyük hayali olan denizin korkusuz savaşçısı olmak için denize açılmak ister ve Luffy'nin tayfasına katılır. Zaman geçtikçe babasının, Luffy'ye hasır şapkasını emanet eden, aynı zamanda 4 imparatordan da biri olan Shanks'ın tayfasında olduğunu öğrenir ve hem babasını arayarak, hem de denizin cesur savaşçısı olması yolunda büyük adımlar atar. Her ne kadar korkak ve güçsüz gözükse de, muhtmelen dünyanın en iyi keskin nişancısıdır. Silah kullanmayı sevmez, bunun yerine sapan kullanır. İlerleyen zamanlarda çeşitli kadranlara modifiye ederek güçlü saldırılar yapabilecektir.

Sanji (Kuro Ashi) (???)
Karakter Özellikleri: Adı: Sanji
Yaşı: 19; 21
Doğum Tarihi: Mart 2, Balık
Kan Tipi: RH-
Boyu: 177 cm
Pozisyonu: Ahçı
Şeytan Meyvesi Gücü: Yok
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Sanji tayfanın bayanlara fazlasıyla düşkün ahçısıdır. Bacaklarını kullanarak inanılmaz tekmeler atabilir, bastığı demirde bile ayak izini çıkartabilir. En büyük hayali All Blue'yu bulmaktır. AllBlue tüm denizdeki balıkların bir arada olduğu bir efsanevi bir okyanustur. Şef Zeff'in yanında baş ahçısı iken Luffy gelir ve ona hayalini gerçekleştirmesi için tayfasına katılmasını ister ve bunun aç karnını doyurmakla zerre kadar ilgisi yoktur. Savaşta bile olsa asla centilmenliğini kaybetmez, tayfadaki en güçlü 3. kişi olsa da bir bayana asla el kaldırmaz. Bu da onun en büyük dezavantajıdır...


Tony Tony, Chopper (Wataame Daisuki) (??—??—·????—)
Karakter Özellikleri: Adı: Tony Tony, Chopper (Pamukşeker Sever)
Yaşı: 15; 17
Doğum Tarihi: Kasım 25, Yengeç
Boyu: Değişkenlik gösterebilir...
Pozisyonu: Doktor
Şeytan Meyvesi Gücü: Hito Hito no Mi (İnsan İnsan Meyvesi)
Şeytan Meyvesi Türü: Zoan
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Chopper tayfanın 6. üyesidir. Kişilik olarak küçüklüğünden beri yalnızlık çekmesi sonucu, insan olmak istemiştir. Yanlışlıkla da olsa insan insan meyvesini yiyerek, bir insana dönüşmüştür. Ne yazıkki dönüşümü canavar'a benzemiştir. Bu yalnızlık dolu geçmişi onda bazı garip davranışlar uyandırmıştır. Örneğin; biri ona güzel birşey dediği zaman, salak, aptal diyerek tersler ama yüz ifadesinin demesiyle uzaktan yakından alakası yoktur:) Herzaman sevimli bir o kadar da doktorluk yetenekleri geliştmiştir. Davul krallığında, doktorluk becerilerini Dr. Kuleha tarafından öğrenmiştir. Akıl hocası "Şarlatan Doktor Hiluluk" ona nasıl insan olunacağını, arkadaşlığı ve sevgiyi öğretmiştir. Onun için çok değerlidir. Fakat trajik bir şekilde Hiluluk amansız bir hastalığa yakalanmıştır. Chopper bir kitapta herhastalığı iyileştireceğine inandığı bir mantar görür ve bunu aramaya koyulur. Ağır bir şekilde yaralanarak mantarı Hiluluk'a ulaştırmayı başarar. Ne yazıkki hastalığı iyileştiren mantar diye birşey yoktur. Hililuk'un inandığı kiraz çiçekli korsan bayrağının iyiliği temsil ettiğini bilen chopper, kitaptaki kurukafa amblemini de iyileştiren birşey sanmıştır. Zatan ölümdöşeğinde olan doktor, seve seve mantarı kabul eder ve ölümünü hazırlar. Davul krallığı için hayatını feda eder. Bu krallık tekrar tehdit altındadır, kendi kralı tarafından. Luffy ve Chopper bunu varıyla yokuyla korur ve krallığı kurtarırlar. Böylece insanlardan çekinen, canavar olarak nitelendirilen Chopper yeni arkadaşlar edinmiştir. Hililuk'un hayali Davul adasında kiraz çiçeklerini açtırmaktı, bu hayali gerçekleştiremeden öldü. Fakat ölmeden birkaç saat önce bir toz geliştirdi. Kuleha'nın güle güle hediyesi olarak bu tozu kullanmış ve adada yağan karlar kiraz çiçeği misali kıpkırmızı olmuştur.

Nico Robin (Akuma no Ko) (??·???)
Karakter Özellikleri: Adı: Nico Robin
Yaşı: 29; 30
Doğum Tarihi: Şubat 6, Kova
Boyu: 188 cm
Pozisyonu: Arkeolog
Şeytan Meyvesi Gücü: Hana Hana No Mi (Çiçek Çiçek Meyvesi)
Şeytan Meyvesi Türü: Paramichia
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Robin tayfanın 7. üyesidir. Daha 8 yaşında ailesi ve ülkesi Ohara 6 Buster Call gemisi ile yok edilmiş, küçük yaşında başına 79 milyonluk ödül koyunmuştur ve şeytanın çocuğu lakabı takılmıştır. Küçükken Hana Hana no Mi meyvesini yemiştir ve bu meyve ona çiçek gibi istediği yerden vücudunun istediği yerlerini çıkartmasına olanak sağlamıştır. Daha çok kolunu çıkartarak bel kırma ya yönelik saldırılar düzenler. Küçük yaşta edindiği deneyimler ve şeytanmeyvesi gücü onu mükemmel bir suikastçi olmaya itmiştir. Fakar asıl mesleği arkeologdur ve en büyük hayali Rio Poneglyph'ini bulup, kayıp yüzyılda neler olduğunu öğrenmektir. Böylece Busstercall yüzünden yok edilen vatanı Ohara'yı neden yok ettiklerini ve Marine'lerin neden bu kadar saklamak istediğini öğrenebilecektir. Yolculuğu boyunca irili ufaklı bazı ipuçları öğrenmiştir. Hatta kitabede ne yazdığını öğrenme fırsatı bile yakalamıştır. Fakat bu kestirme yolu tercih etmeyen Robin, serüvenine arkadaşları ile beraber denizde kendisi arayarak cevapları bulmaya karar vermiştir. Sahip olduğu üstün arkeoloji yetenekleriyle birçok antik yazıyı okuyabilir. Dünya üstünde yapılan 3 büyük silah da bu kitabelerin üstünde yazıldığı için, marine'ler Ohara'dan son kalan bu arkeologun peşindedir. Ne varki kaptanı ve sevgili arkadaşları onu hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklardır.

Cyborg Franky (Akuma no Ko) (??·???)
Karakter Özellikleri: Adı: Franky
Yaşı: 34; 36
Doğum Tarihi: Mart 9, Balık
Boyu: 225 cm
Pozisyonu: Gemi Marangozu
Şeytan Meyvesi Gücü: Yok
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Franky 34 yaşında,biraz sapık, biraz Cyborg gemi marangozu'dur. Genellikle don ve gömlek ile gezer, saçlarını kendine has tavuk yelesi şeklinde düzenler.

Ona gemi yapmayı Water 7'ın en ünlü marangozu olan Tom öğretmiştir. Tom o kadar iyi bir marangozdur ki, korsan Kral'ın gemisi olan Oro Jackson'ı da o yapmıştır. Yapımı esnasında Antik Ağaç "Adam"'ı kullanmıştır. Franky'de aynı şekilde rüya gemisini bu maddeden yapmak istiyordur. Bu gemiden önce deneme amaçlı birsürü savaş gemisi icat etmiştir. Fakat trajik bir şekilde bu gemileri kullanan marine'ler Tom'u ciddi bir şekilde yaralamış ve onu Korsan Kral'a yardımdan göz altına almışlardır. Asıl amaçları Antik Silah Pluton'u uyandırmaktır fakat Tom bu planları Iceberg'e emanet etmiştir. Kendi icadı olan deniz treni ile Enies Lobby'ye götürülürken, Franky tren'e mani olmak istemiş, fakat vücudu ciddi hasara almıştır. Bedeninin kullanılamayacak hale gelen kısımlarını metalle değiştirmiş, enerji içinde 3 adet kola şişesi kullanmıştır. Bedeni canlı silah haline gelmiştir ve ilerleyen zamnalarda daha da geliştirecektir. Marongozluk yetenekleri o kadar ilerlemiştirki 3 snye de araç, köprü vs. kurabilir. Çocukluk hayali olan Rüya Gemisi'ni, Hasır Şapkalardan çaldığı para ile Adam ağacını alarak, Hasır Şapka Korsanlarına şuanda kullandıkları BinGüneşli anlamına gelen gemiyi hediye ederek hayalinin yarısını gerçekleştirmiştir. Diğer yarısı içinde Luffy'nin tayfasına gemi marangozu olarak katılmıştır.

Brook (Soul King) (??·???)
Karakter Özellikleri: Adı: Nico Robin
Yaşı: 88; 90
Doğum Tarihi: Nisan 3, Koç
Boyu: 2.66 cm
Pozisyonu: Müzisyen, Kılıç Ustası
Şeytan Meyvesi Gücü: Yomi Yomi no Mi
Şeytan Meyvesi Türü: Paramichia
Kelle Odulu Spoiler: Göster/Gizle

Tanıtım: Brook centilmen isteklet olarak bilinir. Centilmen olarak bilinse de yemek yerken biraz kabalaşabilir. Yemeğini bitirdiğinde geyirir fakat "centilmence" "özürdilerim" der. Aynı zamanda her cümleden kemik şakaları yapmayı sever; Korkudan kalbim yerinden çıkacaktı, gerçi çıkacak bir kalbim yok yohohoh!" şeklinde.

Brook yeniden dirilme meyvesini yiyerek hayata geri dönmüştür fakat bu geri dönüş sırasında Bermuda Şeytan Üçgeni içinde kaybolduğu için bedenini bulamamıştır. Bu süre zarfında bedeni sevimli bir iskelete dönüşmüştür.

İnsanı dinlendiren mükemmel bir müzisyendir. Bu yüzden Luffy en başından beri iskelet olmasını umursamadan tayfasına katılmasını istemiştir. Dostluklarını gölgesini geri alması ve Laboon'un beklediği kişinin olması pekiştirmiştir. Talih yollarını yolculuklarının ortasında kesiştirmiştir. Müzisyenliği yanında harika bir kılıç ustasıdır. Kestiği kişi kesildiğini anlaması bile zaman almaktadır. Kusursuz, estetik bir kılıç kullanma yeteneğine sahiptir.Spoiler Olmayan Görseller Spoiler: Göster/Gizle

Spoiler Görseller Spoiler: Göster/Gizle


Üyeler -Kurucu: Zaknaffein
-Byrm
-Miko
-CloudT
-Shiroi Tora
-direncefe
-Yakup212327
-utkuloptuk
-Kins
-zangetsu
-katana
-Ginpachi-Sensei
-GhostPirate
-Aurora
-yamamoto
-Rin
-Playhunter_43
-ritsuka
-
-
-
-

Zaknaffein_Shimmergloom
Zaknaffein
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 903
Kayıt: 01 Eki 2011, 18:21
Konum: Raftel
Favori Animeler: One Piece
Cinsiyet: Bay
Arch (1) Admin (1) Editör (1) Tasarımcı (1)

Mesajgönderen Shiroitora » 04 Kas 2012, 20:53

Mesaj Üst Ayraç
tolun bizi de üye yaparsın artık :D
恋は盲目
君の口づけで目が覚めるの

ShiroiTora_Shimmergloom
Shiroitora
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 325
Kayıt: 29 Eki 2011, 15:52
Cinsiyet: Bay
Çevirmen (1)

Mesajgönderen direncefe » 04 Kas 2012, 20:58

Mesaj Üst Ayraç
add me
Resim
Resim
[piyuvplay]2KUdGzNwBPs[/piyuvplay]

Üye lvl 11
direncefe
80%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 540
Kayıt: 05 Ara 2011, 11:01
Konum: İstanbul/Şişli
Favori Animeler: NANA
Favori Mangalar: Bleach
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen 212327 » 04 Kas 2012, 21:00

Mesaj Üst Ayraç
Beni de beni de o_o

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 3071
Kayıt: 11 Oca 2012, 18:49
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen utkuloptuk » 04 Kas 2012, 21:14

Mesaj Üst Ayraç
beni de

Moderator_Shimmergloom
utkuloptuk
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 198
Kayıt: 14 Mar 2012, 15:25
Cinsiyet: Bay
Encoder (1)

Mesajgönderen Kins » 04 Kas 2012, 21:15

Mesaj Üst Ayraç
Beni de beni de
Resim

Kins__Shimmergloom
Kins
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 246
Kayıt: 05 Eki 2011, 15:07
Konum: Gaziantep
Favori Animeler: One Piece, TTGL, Reborn
Favori Mangalar: Let's Lagoon,The Breaker,Defense Devil vs.
Cinsiyet: Bay
SouSenshu (1)

Mesajgönderen zangetsu » 04 Kas 2012, 22:09

Mesaj Üst Ayraç
Beni de ekleyin o_o
Resim


[piyuvplay]z89WI96MzZc[/piyuvplay]

Üye lvl 1
zangetsu
66%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 33
Kayıt: 05 Eki 2011, 18:49
Konum: İstanbul
Favori Animeler: One Piece,Bleach,FMA Brotherhood
Favori Mangalar: Noblesse.Death Note
Cinsiyet: Bayan

Mesajgönderen katana » 04 Kas 2012, 23:32

Mesaj Üst Ayraç
bende varım banzai:
Resim

[piyuvplay]zj6zcF0c76U[/piyuvplay]

YAŞAM KİBAR ÖLÜMDÜR.İNANÇ YIKIMIN HASTALIKLI SONUCUDUR.
VE HEPSİNİN ORTASINDAKİ KAYNAK YALANDIR.

Üye lvl 4
katana
26%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 163
Kayıt: 14 Eki 2011, 13:41
Favori Animeler: ONE PİECE-BLEACH-NARUTO-DEATH NOTE-DEATMAN WONDERLAND-HİGH SCHOOL DXD
Favori Mangalar: GAMARAN-BLEACH-HİSTORYS DİCİPLİNE KENİCHİ-KATEKYO HİTMAN REBORN
Cinsiyet: Bay

Sonraki

Dön Fan Kulüpleri

cron

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub