Naruto Shippuuden Tanıtım / Hayran Kulübü

Mesajgönderen Maxpayne53 » 24 Tem 2012, 12:14

Mesaj Üst Ayraç
Resim

Anime adı: Naruto Shippuuden

Kategori: Tv Serisi

Tür: Aksiyon, Dram, Fantezi, Komedi, Macera, +13

Bölüm Sayısı: 250+

Firma Stüdyo: Studio Pierrot

Anime Tanıtım

Naruto kasırga günlükleri anlamına da gelen Naruto anime serisinin devamıdır. Sasukenin köyü terkettikten sonra, Naruto'nun jiraiya-sensei ile beraber iki buçuk yıl eğitimin ardından köye gelmesiyle Naruto shippuuden bölümleri başlar. Naruto geçen iki buçuk yılın ardından kendini geliştirmiş eskiye nazaran daha iyi bir ninja olmuştur. Hala Sakura'ya verdiği sözü unutamamıştır. Ama en önemlisi sasuke ile elde ettiği ilk arkadaşlık bağının bozulmasına izin vermemek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Orochimaru'nun beden değiştirme ritüeli yaklaşmaktadır ve Akatsuki kuyruklu canavarları yakalama işine hız vermiştir.

Anime Hakkında Bir Kaç Terim

Jutsu: Kısaca teknik demektir.
Chakra: Bir ninjanın tekniğini kullanırken ihtiyaç duyduğu enerjiye denir. Fiziksel ve zihinsel enerjinin birleşimiyle açığa çıkan bu enerji el işaretleri(mühürler) ile aktif hale getirilir.
Taijutsu: Kişinin bedenini kullanarak yaptığı dövüş tekniklerine verilen isimdir.
Ninjutsu: Kişinin chakra'sını kullanarak element tipine göre kullandığı tekniklere denir.
Genjutsu: Kişinin, rakibinin chakra'sını kontrol ederek, kendi chakrasıyla oluşturduğu illüzyon tekniklerine denir.
Kekkei genkai: Soya özel, kişinin genetikten gelen güçlerine verilen isimdir. Bu güçler başkaları tarafından kopyalanamaz. Genelde iki Element tipinin birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkan güçlerdir. Üç element tipinin birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkan genetiksel güce kekkei touta denir. Bunların dışında, element tiplerini bir arada kullanmadan ortaya çıkan kekkai genkai'ler de mevcuttur.
Byakugan: Hyuga klanına ait kekkai genkaidir. Klanın bütün ferdlerinin gözlerinin renkli kısmı gri tondadır. Byagukan aktifleştirildiği zaman gözün renkli kısmında kıvrımlar oluşur. Bu göz sayesinde karşısındaki kişinin chakra kanallarını ve chakra noktlarını görüp direkt bu noktalara saldırıda bulunup kişinin chakrasını bir süre kullanmaması sağlayabilir.
Sharingan: Uchiha Klanının Kekkai genkaisidir. Gözün renkli kısmı tamamen kırmızıya döner. Göz bebeği etrafında virgüle benzer simgeler belirir. Sharingan ile savaştıkça bu virgüllerin sayısı artar. Sharingan son kademede en fazla üç virgül oluşur. Sharingan ile rakibin genjutsu taijutsu ve ninjutsuları birebir kopyalanabilir. Ama Taijutsu gibi bedensel ağırlıklı bir jutsu birebir kopyalansa bile, sharingan kullanıcısının bedeni kaldıramıyora kopyalanan taijutsu kullanılamaz. Ayrıca sharingan rakibin chakrasını da görebilmektedir.
Mangekyou Sharingan: Sharinganın bir üst düzeyidir. Her uchiha ferdinin geliştirebileceği bir göz değildir. Özel şartlar sonucu elde edilebilir. Kullanıldıkça göz ışığını yavaş yavaş kaybeder ve tamamen kör olunur. Mangekyou Sharingan teknikleri, sharingan'a göre hayli üst düzeydir ve çok fazla chakra yer. Bu teknikler kişiye göre değişebilir. En bilinenleri Tsukuyomi ve Amaterasudur.
Rinnegan: Ninjalığın kurucusu olduğu söylenen Rikudo sennine ait Kekkai genkaidir. Gözün tamamı gri'ye döner ve göz, göz bebeğinin etrafına saran bir çok halkalar ile çevrilir. Bu göz sayesinde bütün element tipleri kullanılabilir. Bilinen bütün tekniklerin hemen hemen hepsi rahatlıkla ve çok üst düzeyde kullanılabilir.
Bijuu: Animedeki kuyruklu canavarların geneline verilen addır.Oldukça fazla chakraları bulunduğu için chakra canavarları olarak da bilinirler. Kuyrukların sayısına göre de isimlendirilirler. İchibi(bir kuyruklu) Nibi(iki kuyruklu)... kyuubi(Dokuz kuyruklu) gibi isimlendirilirler.Bijular toplamda dokuz tanedir ve en fazla kuyruk sayısı olan bijuu kyuubi'dir.
Jinchuriki: Bijuu'ların bir ritüel ile mühürlendiği, hapsedildiği kişilere Jinchuriki denir. Jinchuriki'ler içindeki bijuu'ların Chakralarını kullanabilirler.


Karakterler ve onlarla ilgili tanıtımları okumak için aşağıdaki resimleri büyültebilirsiniz
Uzumaki Naruto:
Animenin baş karakteridir. Dokuz kuyruklu'nun (Kyubi) Jinchuriki'sidir. Küçüklüğünden beri bu ağır yükle yaşamak zorunda kalmış, bunun verdiği acıyla diğer çocuklardan farklı bir şekilde yetişmişdir. Köydeki herkesin ona olan nefretini bir türlü anlamamış, bu yüzden köydeki herkese kendini kanıtlamak ve varlığını kabul etmek için hokage olmak en büyük hayalidir.
Uchiha Sasuke:

Naruto'nun ilk arkadaş diyebileceği kadar yakın olduğu karakterlerden biridir. Küçük yaşta abisi tarafından katledilen klanı yüzünden Naruto gibi büyük bir acı içinde büyümüştür. Bütün klanı öldürüp kendisini sağ bırakan abisinden ölesiye nefret etmektedir. Abisinden intikam almak için nasıl ya da hangi yolla elde ettiğini önemseden büyük bir güç kazanma arzusundadır. Bu yüzden bedenini Orochimaruya vermeye bile razıdır.
Haruno Sakura:

Naruto'nun sevdiği kızdır. Ninja bilgisi bakımından naruto ve sasuke'den daha üstün olan sakura'nın, potansiyel olarak bu ikisinden geride olduğu görülmektedir. iki buçuk yılın ardından Tsunade-hime tarafından eğitilince kendini hem tıbbı hem de dövüş olarak baya geliştirdiği görülmüştür.
Hatake Kakashi:

Naruto sasuke ve sakuranın içinde bulunduğu eski takım 7'nin lideri ve hocasıdır. Köydeki seçkin ninja jounin'lerden biridir. Sol gözünde nasıl elde edildiğini bilmediğimiz sharinganı vardır. Elinde sürekli jiraiya-sensei'nin yazdığı flört cenneti kitabı bulunur ve buluşmalara daima geç gelir.
Sarutobi Hiruzen:


Konoha köyünün 3. Hokagesidir. Konohamarunun'da dedesidir. Birinci ve ikinci hokagenin yanında büyümüştür ve konohadaki tekniklerin bir çoğunu da bilmektedir. Aslında çoktan emekli olması gerekirken 4. hokagenin ani ölümüyle tekrar hokagelik görevine geri dönmüştür.Aynı zaman da gizli ninja köylerindeki kage'lerin en güçlüsü olduğu da bilinmekteydi. Naruto animesinin ilk serisinde öğrencisi Orochimaru tarafından öldürülmüştür.
Jiraiya-sensei:

3. Hokage Sarutobi Hiruzenin sannin lakaplı öğrencilerinden biridir. Kurbağalar ile geçirdiği eğitim yüzünden öğrendiği teknik sayesinde Gama sennin olarak da bilinmektedir. Gerçi naruto'nun ona sonradan taktığı lakap ile animenin severleri onu hep Ero sennnin olarak bilir.
Orochimaru:

3. Hokage Sarutobi Hiruzenin sannin lakaplı diğer öğrencisidir. Konahanın dahisi olarak da bilinmektedir. Ama hayatın anlamını bulma arayışı, yasak teknikler dahil bütün teknikleri öğrenme arzusu sonucunda bir çok kuralı çiğnemiş bir çok hayatla oynamış ve sonuç olarak köyü terketmiş kaçak bir suçlu olmuştur.
Tsunade-hime:

3. Hokage Sarutobi Hiruzenin sannin lakaplı son öğrencisidir. Tıbbı tekniklerde baya gelişmiş bir ninjadır. Dövüş konusunda da epey yetenekli bir ninjadır. Savaşlarda kaybettiği kardeşi ve sevgilisi onun köyden uzaklaşarak bağımsız bir hayat yaşamasına neden olmuştur ama naruto sayesinde köye geri dönerek 5. Hogake olmuştur.
Namikaze Minato:

Konaha köyünün 4. Hokagesidir. Jiraiya-sensei'nin öğrencilerinden biridir. Çok genç yaşta hokage olmuştur. Rasengan tekniğini de geliştirenn kişidir. Köyü uzun zaman önce kyubinin saldırısından kurtarmıştır ama hayatını bu kurtarma sırasında kaybetmiştir.
Uchiha Itachi:

Sasuke'nin abisidir. Bilinmeyen bir neden yüzünden bir gece de kardeşi hariç, anne babası dahil bütün klan üyelerini öldürmüş ve köyünü terk etmiştir. Son derece tehlikeli bir ninjadır. El mühürlerini çok hızlı bir şekilde kullanır ki karşısındaki kişi daha farketmeden ninjutsuyu uygulamaya koyabilir. Sahip olduğu sharingan ile karşısındaki kişilerin genjutsularını onlara birebir yansıtabilir. Sharinganın bir üst seviyesi Mangekyou sharingan ile kişiyi 1 saniye de günlerce işkence görmüş gibi bozulamaz bir genjtusu içine alabildiği tsukuyomi'yi kullanabilir. Bakışları son derece soğuk ve korkutucudur. Ne düşündüğünü anlamak imkansız gibidir.Üyeler
Spoiler: Göster/GizleWallpaperlar
Spoiler: Göster/GizleAnimated Gif'ler
Spoiler: Göster/Gizle


Resim

There are rules you know.


Maxpayne53_Shimmergloom
Maxpayne53
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 425
Kayıt: 05 Eki 2011, 17:15
Cinsiyet: Bay
Çevirmen (1) Admin (1) Radyo DJ (1)

Mesajgönderen 212327 » 04 Kas 2012, 21:21

Mesaj Üst Ayraç
Eklersen çok mutlu olurum mutlu:

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 3071
Kayıt: 11 Oca 2012, 18:49
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Knoxville. » 04 Kas 2012, 21:32

Mesaj Üst Ayraç
Benide ekle Maxpayne :) Sen bu Fan kulüb işinden anlıyosun :)
Resim

Üye lvl 1
Knoxville.
88%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 44
Kayıt: 08 Eki 2011, 13:22
Favori Animeler: Naruto Shippuuden, Death Note, Full Metal Alchemist Brotherhood
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Maxpayne53 » 05 Kas 2012, 17:12

Mesaj Üst Ayraç
Hayranlar eklenmiştir. :D
Resim

There are rules you know.


Maxpayne53_Shimmergloom
Maxpayne53
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 425
Kayıt: 05 Eki 2011, 17:15
Cinsiyet: Bay
Çevirmen (1) Admin (1) Radyo DJ (1)

Mesajgönderen 212327 » 05 Kas 2012, 17:32

Mesaj Üst Ayraç
Teşekkürler banzai: Bunlarda benden olsun :)
Spoiler: Göster/Gizle

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 3071
Kayıt: 11 Oca 2012, 18:49
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen GhostPirate » 05 Kas 2012, 17:48

Mesaj Üst Ayraç
Çok belli etmesemde bende hayranıyım Naruto Shippuuden'nin :) Şimdiden eklenme hediyesi olarak bi cosplay vereyim sanjiiiii

Spoiler: Göster/Gizle
Resim

[piyuvplay]V7aF--pU9D0[/piyuvplay]

Üye lvl 15
GhostPirate
28%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 714
Kayıt: 05 Eki 2011, 14:00
Konum: Çanakkale
Favori Animeler: Naruto - One Piace - GTO - FairyTail - HunterxHunter - Another
Favori Mangalar: Naruto-One Piece-FairyTail-History's Strongest Disciple Kenichi-Beelzebub
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen kırık_çocuk » 05 Kas 2012, 18:50

Mesaj Üst Ayraç
Severim Narutoyu animelere başlamama sebep. Benide eklermisiniz
Resim
Teşekkürler Zaknaffein.

Üye lvl 6
kırık_çocuk
68%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 284
Kayıt: 05 Eki 2011, 19:17
Favori Animeler: ONE PIECE
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen 212327 » 05 Kas 2012, 19:42

Mesaj Üst Ayraç
GhostPirate yazdı:Çok belli etmesemde bende hayranıyım Naruto Shippuuden'nin :) Şimdiden eklenme hediyesi olarak bi cosplay vereyim sanjiiiii

Spoiler: Göster/Gizle

Güzelmiş :)

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 3071
Kayıt: 11 Oca 2012, 18:49
Cinsiyet: Bay

Sonraki

Dön Fan Kulüpleri

cron

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub