Myanimelist Forum plugini

Mesajgönderen IceTeaSama » 29 Eki 2012, 13:02

Mesaj Üst Ayraç
Ellerine sağlık öncelikle. Ben de kurdum eklentiyi. Ama görüntüde biraz sorun var. Diyelim burada tamamlanan projelere giriyorum yıldız falan gözükmesi gerekirken yeşil bir bar oluyor sadece. Nasıl düzeltebilirim acaba? Yoksa internet bağlantımla alakalı bir şey midir?

Üye lvl 3
IceTeaSama
88%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen emba » 29 Eki 2012, 15:17

Mesaj Üst Ayraç
IceTeaSama yazdı:Ellerine sağlık öncelikle. Ben de kurdum eklentiyi. Ama görüntüde biraz sorun var. Diyelim burada tamamlanan projelere giriyorum yıldız falan gözükmesi gerekirken yeşil bir bar oluyor sadece. Nasıl düzeltebilirim acaba? Yoksa internet bağlantımla alakalı bir şey midir?

Normalde böyle bir sorun olmaması gerekli sadece Myanimelist kullanıcı adını girdiniz mi Onu bir kontrol edebilirmisiniz. Girili ve aynı sorun varsa eğer teamviewer ya da ammyy ile bağlantı kurmama izin verirseniz sorun ne diye bakabilirim. Bağlantı bilgisini özelden gönderebilirsiniz.
Resim

Üye lvl 1
emba
84%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Ryuga » 29 Eki 2012, 15:24

Mesaj Üst Ayraç
Vay be, eklentinin son haline yeni bakabildim, gayet güzel olmuş. Yalnız ufak bir ayrıntı, animenin izlendi/izleniyor durumunun bg renklerini biraz değiştirsen iyi olur bence, göz alıyor böyle.
@IceTeaSama, Chrome güncel mi? Bende de geçen gün öyleydi, Chrome'u güncelledikten sonra çözüldü. (Tesadüf mü bilemem gerçi)

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Mesajgönderen emba » 29 Eki 2012, 15:42

Mesaj Üst Ayraç
Byrm yazdı:Vay be, eklentinin son haline yeni bakabildim, gayet güzel olmuş. Yalnız ufak bir ayrıntı, animenin izlendi/izleniyor durumunun bg renklerini biraz değiştirsen iyi olur bence, göz alıyor böyle.
@IceTeaSama, Chrome güncel mi? Bende de geçen gün öyleydi, Chrome'u güncelledikten sonra çözüldü. (Tesadüf mü bilemem gerçi)

O renklendirmeleri değiştireceğim nasıl olur diyerek koydum şimdilik (izlenecekde sanki izlendi gibi yeşil oluyor benim hatamdan dolayı:)

Chrome pluginlerin yetkileri ile ilgili değişiklik yapıyor. Mesela sayfalara inject ettiğimiz resimlere falan erişim izni vermek gerekiyor. Ben bu yetkiyi verdim ama belki eski bir versiyonda bug olabilir yada verdiğim yetkiyi algılamıyor olabilir.

Ayrıca divxplanet'in animeözel sayfasında bilgiler doğru yerleşmiyordu bir sonraki versiyonda oda düzelecek.

Birde uyarı sistemi yapmayı düşünüyorum(hayalim olarak) ama kendim devamlı takip edemem. Site adminleri ile anlaşabilirsem onlara bir şifre verip anime güncellemelerini duyurabilme ekleyeceğim. Mesela hunterxhunter 54 bölüm eklendiğinde detay sayfasından bir şifreyle yeni bölümün nosunu yazıp gönder dediklerinde tüm plugin kullananlarda bir popup çıkacak. Şu animeye 54. bölüm eklendi gibi. Tamamlandıysa tamamlandı gibi. Tıkladıklarında da direk ilgili sayfaya yönlenebilecekler. Kullanıcılarda tümünü göster, sadece listemde ekli olanlar ile ilgili duyuruları göster, sadece izleme listemdekileri göster yada hiç gösterme gibi seçenekler olacak.
Resim

Üye lvl 1
emba
84%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Ryuga » 29 Eki 2012, 15:48

Mesaj Üst Ayraç
emba yazdı:
Byrm yazdı:Vay be, eklentinin son haline yeni bakabildim, gayet güzel olmuş. Yalnız ufak bir ayrıntı, animenin izlendi/izleniyor durumunun bg renklerini biraz değiştirsen iyi olur bence, göz alıyor böyle.

Birde uyarı sistemi yapmayı düşünüyorum(hayalim olarak) ama kendim devamlı takip edemem. Site adminleri ile anlaşabilirsem onlara bir şifre verip anime güncellemelerini duyurabilme ekleyeceğim. Mesela hunterxhunter 54 bölüm eklendiğinde detay sayfasından bir şifreyle yeni bölümün nosunu yazıp gönder dediklerinde tüm plugin kullananlarda bir popup çıkacak. Şu animeye 54. bölüm eklendi gibi. Tamamlandıysa tamamlandı gibi. Tıkladıklarında da direk ilgili sayfaya yönlenebilecekler. Kullanıcılarda tümünü göster, sadece listemde ekli olanlar ile ilgili duyuruları göster, sadece izleme listemdekileri göster yada hiç gösterme gibi seçenekler olacak.

Bunu yaparsan efsane olur. :D

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Mesajgönderen emba » 29 Eki 2012, 15:59

Mesaj Üst Ayraç
Byrm yazdı:
Bunu yaparsan efsane olur. :D

Bunu yaparsam şöyle bir imkan daha olacak. En son kaçıncı bölüm eklendiğini bildiğimden bu bilgiyi kullanıp listedeki bölüm bilgisi ile karşılaştırıp, sayfaya inject ettiğim bilgilerin içerisine bu konuda izlemediğin bölüm var gibi bir simge koyabilirim. Arkafonu değişik yapabilirim. Duyuruyu kaçırsakda sitede gezerken eklenmiş bölümleri görmeyip atlama ihtimalimiz azalabilir).
Resim

Üye lvl 1
emba
84%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen IceTeaSama » 29 Eki 2012, 16:23

Mesaj Üst Ayraç
Sanırım güncelleme ile ilgili sorun varmış. Chrome'u kaldırıp yeniden kurdum ve şu an sorunsuz çalışıyor. İlgilendiğiniz için teşekkürler. :)

Üye lvl 3
IceTeaSama
88%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen emba » 31 Eki 2012, 16:41

Mesaj Üst Ayraç
IceTeaSama yazdı:Sanırım güncelleme ile ilgili sorun varmış. Chrome'u kaldırıp yeniden kurdum ve şu an sorunsuz çalışıyor. İlgilendiğiniz için teşekkürler. :)

Chrome geliştirilmeye devam ettiğinden devamlı güncel tutmak gerekiyor. Eski versiyonda bug olabiliyor.

Birde duyurular yapabilmek için altyapıyı ekliyordum ama eklediğimde update aldıktan sonra chrome pluginimi pasif duruma getiriyor. Extra güvenlik izni gerektiğinden(desktop notification).
Tekrar uzantılar menüsüne girip ekinleştirmek gerekiyor. Bir defaya mahsus böyle bir işlem yapılacak bilginize.
Resim

Üye lvl 1
emba
84%
Kullanıcı avatarı

ÖncekiSonraki

Dön Öneriler & Şikayetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr