MangaTR

Mesajgönderen CloudT » 23 Tem 2015, 03:08

Mesaj Üst Ayraç
Manga-TR v1.0 - Duyuru

Önceki Sürüm: 0.9.1
Güncellenen Sürüm: 1.0

Eklenen Özellikler

- Hakkımda kısmı. Artık profil sayfanızda bulunan "Hakkımda" bölümüne kullanıcı panelinde bulunan ilgili kısım ile kendinize özel içerik girebileceksiniz.
- Ayın mangası.
- Ana sayfada gösterilen rastgele çeviri grupları.

Değiştirilenler

- Manga yorumları için özel sekme oluşturuldu. Böylece mangaya ait yorumlarda uzayıp giden bir sayfa oluşmayacak.
- Duyurular kısmı üçe ayrıldı ve foruma yönlendirildi.
+ Üye Duyuruları
+ Çeviri Grubu Duyuruları
+ Site Duyuruları

尾崎豊 - 僕が僕であるために
[piyuvplay]WUL2tXHDxM0[/piyuvplay]

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Shoujo Kakumei Utena, Sayonara Zetsubou Sensei, Gintama, Nichijou.
Favori Mangalar: Yotsubato!

Mesajgönderen CloudT » 11 Kas 2015, 23:38

Mesaj Üst Ayraç
Resim

MangaTR Mutfak adı altında yayınlanan son güncel istek; (Yardımcı olabilecekleri bekliyoruz.)
*
Düzenleme Duyurusu:

haha selam millet yeni okuduğum şu mangaya el atasım var. (oneshot)

http://bato.to/comic/_/comics/the-last-supper-r8713

raw bulamadım burdan şeyapılcak sanırım.
ben var çevirmek.siz var edit.

edit/düzenleme işini bilen ve daha önce yapmış, bi mail atıp bi hafta dönmemezlik etmeyen eli yüzü düzgün editçilerle görüşelim.

İletişim için; forumdan ulaşabilirsiniz. E-mail adresini paylaşmak istemedik, daha doğrusu istemedim diyelim.
*
*
Not: Mutfak ta yayınlanan güncel istekleri burada da yayınlayacağız. Malum, çevirmen ve düzenleme konusunda bazen arkadaşlarımıza yardım gerekiyor ve -ki Mutfağın kurulma amaçlarından biri de bu olunca, olabilecek her yerde yayınlama ihtiyacı doğuyor. Dolayısıyla, isteklere cevap verebilecek herhangi biri olursa, Mutfağın amaçlarından biri pek âlâ gerçekleşmiş olacak ve ne mutlu bu duruma...
*
Not2: Mutfak ta yayınlanan istekler, çeşitli çeviri toplulukları yada bireysel çevirmen / düzenleyici kişiler tarafından olmaktadır. MangaTR ile alakası sadece bunula sınırlıdır.

Not3: Eğer manga konusunda herhangi bir yardım gerekiyorsa bildirmeniz kâfi. Bunu, aynı bu şekilde olabildiğince bir çok ortamda yayınlamaya çalışacağız. Bir tür ağ ortamı kurup, bir çok kişiyle iletişime geçerek, istenilen durumu elde etmeye çalışacağız.

Çevirmen Duyurusu:

4 bölümden oluşan, 2 bölüm olarak yayınlanmış lâkin son iki bölümü yayınlanmayan seri için çevirmen aranmaktadır. Eğer, çevirmen konusunda yardım sağlanırsa, düzenleme kısmı da halledilecektir.

Serinin Adı: Taiyou no Uta ( Güneşe Ağıt )

Türler: Dram, Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Josei (Yetişkin kadınlara yönelik)

Yayın: Ortak Proje

Ayrıntılı Bilgi İçin; MyAnimeList

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Shoujo Kakumei Utena, Sayonara Zetsubou Sensei, Gintama, Nichijou.

Mesajgönderen CloudT » 12 Kas 2015, 19:35

Mesaj Üst Ayraç
Taiyou no Uta serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.

Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Usagi Drop
Yardım Edilmesi İstenen İş: Temizleme + Dizgi
İletişim: MangaTR Forum
Yayın: Ortak proje ya da bireyselleştirilebilir.

Çevirmenin Notu:

Usagi Drop'un animesinin bittiği yerden mangayı çevirmeyi düşünüyorum. Mangada 24.bölümün sonuna tekabül ediyor. 25.bölümden itibaren 4-5 bölüm denemelik çevirmek istiyorum. Sıkmıyorsa tamamlarım. Sevdiğim bir seri zaten. Ama şu sıralar vizelerle uğraşıyorum. İki hafta kadar sonra başlayabilirim.

Uzun süredir Akai-Sora Topluluğunda çevirmenim. Ve manga çevirisi olarak yarım yamalak denemelerim oldu.

İlgisini çeken olursa beraber çalışmaktan memnunluk duyarım. :)

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen CloudT » 15 Kas 2015, 18:06

Mesaj Üst Ayraç
The Last Supper serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır.
Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.

Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Tales of Demons and Gods
İletişim: MangaTR Forum @Beelzeboss - Skype: ernebt

Çevirmenin Notu:

Keyif aldığım bir tane manhua tadında seri buldum. Ve bunun için temizlik ve dizgi yapabilecek arkadaşların yardımını rica ediyorum.
Eğer, gönüllü bir arkadaş yardımcı olmak isterse, MangaTR forumdan özel mesajla ya da skype yoluyla ulaşabilirler.
Fakat, mümkünse skype tercihimdir.

Teşekkürler.

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen CloudT » 16 Kas 2015, 18:52

Mesaj Üst Ayraç
Düzenleyici Duyurusu:

Manga: Kyou Kara Ore Wa!
Aranan: Temizleyici + Dizgi
E-mail: [email protected]

Çevirmen Notu:

Seri 366 bölüm, 221 bölüm tamamlandı. Bir sürü çeviri birikti şu an editör yokluğunda. Önümüzde 145 bölüm var lakin gözünüz korkmasın, bu vakte kadar çok editör geldi gitti zaten, çorbada benim de tuzum bulunsun kafasıyla bile gelebilirsiniz. Bi üç beş atın be.

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen CloudT » 17 Kas 2015, 22:35

Mesaj Üst Ayraç
Çevirmen Duyurusu:

Manga: Durarara!! (Bir kaç serisi)

1-) Durarara 3 Way Standoff Alley
2-) Durarara Re Dollars Hen
3-) Durarara!! - Relay

Aranan: Çevirmen
İletişim: https://www.facebook.com/nicho.seta (Eğer facebook hesabı yoksa: http://gereksizfansub.blogspot.com.tr/ buranın mesaj bölümünden de ulaşabilirsiniz)

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen CloudT » 01 Ara 2015, 14:53

Mesaj Üst Ayraç
Eyeshield-21 serisi için görüşmeler tamamlanmıştır ve istenilen sonuca ulaşılmıştır. Yakın zamanda, dilimize kazandırılacaktır.

Çevirmen Duyurusu:

Manga İsmi: DeadTube
Link: DeadTube

İletişim: MangaTR Forum dan özel mesaj aracılığıyla yapılacaktır. İsim: -Nakararu

Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Usagi Drop
Yardım Edilmesi İstenen İş: Temizleme + Dizgi
İletişim: MangaTR Forum
Yayın: Ortak proje ya da bireyselleştirilebilir.

Seriyle Alakalı Not: Serinin çevirisi devam etmektedir, ve seri için biriyle anlaşılmıştı. Lâkin yaşanan bazı talihsizliklerden (bilgisayarın bozulması gibi çeşitli sebeplerden) dolayı yeniden arayış içindeyiz. Eğer seriyle ilgilenmek isteyenler varsa, lütfen iletişime geçiniz.

Çevirmenin Notu:

Usagi Drop'un animesinin bittiği yerden mangayı çevirmeyi düşünüyorum. Mangada 24.bölümün sonuna tekabül ediyor. 25.bölümden itibaren 4-5 bölüm denemelik çevirmek istiyorum. Sıkmıyorsa tamamlarım. Sevdiğim bir seri zaten. Ama şu sıralar vizelerle uğraşıyorum. İki hafta kadar sonra başlayabilirim.

Uzun süredir Akai-Sora Topluluğunda çevirmenim. Ve manga çevirisi olarak yarım yamalak denemelerim oldu.

İlgisini çeken olursa beraber çalışmaktan memnun olurum.

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen CloudT » 06 Ara 2015, 12:49

Mesaj Üst Ayraç
Düzenleyici Duyurusu:

Manga İsmi: Itoshi no Kana
Link: Itoshi no Kana
İletişim: Osoi Subs ya da MangaTR Forum @Kyouka Suigetsu

Çevirmen Notu:

"Osoi Subs olarak serinin çevirisini tamamladık ancak editleyecek bir kişi/grup arıyoruz. İlgilenmek isteyen arkadaşlar bizimle iletişime geçerse seviniriz. Ufak bir not olarak da ekleyeyim, klonlama becerisi gerektiren bir seridir."

Çevirmen Duyurusu:

Manga İsmi: Dangu
Link: Dangu
İletişim: Osoi Subs ya da MangaTR Forum @Kyouka Suigetsu

Düzenleyecek Kişinin Notu:

Ele aldığımız ve devam ettirmek istediğimiz bu mangaya çevirmen arıyoruz. Gayet güzel seridir, çevirirken sıkılacağınızı da sanmıyorum. İlgilenen olursa eğer;

Osoi Subs - İletişim

尾崎豊 - 僕が僕であるために

Üye lvl 3
CloudT
86%
Kullanıcı avatarı

ÖncekiSonraki

Dön Türk Fansub ve Manga Grupları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub