Manga okumak için E Kitap okuyucular??

Mesajgönderen syberia2 » 03 Nis 2012, 21:36

Mesaj Üst Ayraç
Slmlar, mangaları pcden okurken çok çabuk yoruluyorum, Reeder dedikleri e kitap okuma araçlarıyla rahatlıkla okunduğunu söyleyenler vardı bazı forumlarda ama emin değilim. Benim en merak ettiğim yazıların rahat okunup okunamayacağı. Genelde 6 inchlik ekranlarda bu reederlar ve ben okurken göremedim diye büyütmek istemiyorum. Sizin düşüncelerinizi almak istiyorum bu konuda. Tşkler.

Üye lvl 2
syberia2
28%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Hellsing,Hellsing Ultimate, Major, Blood+, Phantom: Requiem for the Phantom

Mesajgönderen Ryuga » 03 Nis 2012, 21:44

Mesaj Üst Ayraç
Bildiğim kadarı ile bu iş için en iyisi kindle. Tabletler gibi değildir, mürekkep püskürtmelidir. Hiç göz yormaz.
http://www.amazon.com/Kindle-eReader-eB ... B0051QVESA

Bunun farklı markaları da vardır tabii, açıkçası fazla bir bilgim yok benimde. Bu kadarını biliyorum. :)

Byrm_Shimmergloom
Ryuga
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Seirei no Moribito, GiTS, FMA: B
Favori Mangalar: Claymore, Kingdom, One Piece
Çevirmen (1) Arch (1) Admin (1) Webmaster (1)

Mesajgönderen syberia2 » 03 Nis 2012, 21:58

Mesaj Üst Ayraç
http://www.youtube.com/watch?v=Rn0KmzffkUc

Karşılaştırma buldum. Kindleda ekran arkaplan daha beyaz, reeder da ise daha saman kağıda yakın gibi. Ekran boyutunda bir farklılık göremedim. Videonun sonlarına doğru daha düzgün yerleştiriyor cihazları o şekilde anlaşılıyor.

Üye lvl 2
syberia2
28%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Hellsing,Hellsing Ultimate, Major, Blood+, Phantom: Requiem for the Phantom

Mesajgönderen syberia2 » 03 Nis 2012, 22:25

Mesaj Üst Ayraç
Vazgeçtim. Neden derseniz şu an elimde death note mangası var cetvelle baktım 19 cm e geliyor. Bu cihazlar 6 inchmiş. 1 inchte 2.54 cm flnmış. Çarpınca 15.24 cm yapıyor. Eğer yanlış düşünmediysem (matematik konusunda feci kötüyümdür =D ) oldukça küçük bir ekran.

Üye lvl 2
syberia2
28%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Zaknaffein » 04 Nis 2012, 14:25

Mesaj Üst Ayraç
Telefonun ne marka/model Sinsi : Telefon kurtarmaz büyük isterim dersen ipad al. Çizimden okumaya, oyundan müziğe herşey var o_o Yaşasın Apple =D
Resim
七武海 - トラファルガー・ロー

Zaknaffein_Shimmergloom
Zaknaffein
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece
Arch (1) Admin (1) Editör (1) Tasarımcı (1)

Mesajgönderen syberia2 » 04 Nis 2012, 16:54

Mesaj Üst Ayraç
Zaknaffein yazdı:Telefonun ne marka/model Sinsi : Telefon kurtarmaz büyük isterim dersen ipad al. Çizimden okumaya, oyundan müziğe herşey var o_o Yaşasın Apple =D

Onlar da çok pahalı dep2: . İpad 2 nin fiyatı daha yeni düştü, 1030 liraya. Bu bile bana göre çok. İkinci el desem satsa satsa 900 liraya satarlar yine pahalı =X . 900 un altında olanlardan da pek hayır gelmiyor desem yeridir. Motorola xoom 2 yi bekliyim diyorum ama onunda fiyatı 1000 lira civarında olcakmış. Şimdilik askıya aldım. yarali:

Üye lvl 2
syberia2
28%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Zaknaffein » 04 Nis 2012, 17:25

Mesaj Üst Ayraç
Onu alana kadar ipad al, 1350 TL Ipad 3 16 GB Wifi, Hepsiburada da :D Hayat boyu birdaha o tarz birşeye ihtiyacın kalmaz. Kesin çözümcüyüm ben =D
Resim
七武海 - トラファルガー・ロー

Zaknaffein_Shimmergloom
Zaknaffein
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece
Arch (1) Admin (1) Editör (1) Tasarımcı (1)

Mesajgönderen syberia2 » 05 Nis 2012, 10:21

Mesaj Üst Ayraç
Zaknaffein yazdı:Onu alana kadar ipad al, 1350 TL Ipad 3 16 GB Wifi, Hepsiburada da :D Hayat boyu birdaha o tarz birşeye ihtiyacın kalmaz. Kesin çözümcüyüm ben =D

Ipad 3 iyi bir başlangıç yapamadı. Bir sürü hatayla geldi. Isınma sorunu vs. 4 çekirdekli , retina ekranı olması benim için önemli değil. Benim pc 6 çekirdek. Yeni topladım sayılır. Oyun ihtiyacımı masaüstü yeteri kadar görüyor. o nedenle ipad 2 bana yeter hem ince hem hafif. Alırsam bir tablet yazın alırım. Şimdiden para biriktirmeye başlayayım yine de belli olmaz almaya da bilirim.

Üye lvl 2
syberia2
28%
Kullanıcı avatarı

Sonraki

Dön Manga Genel Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub