Hangi Kitabı Okuyorsunuz/Bitirdiniz?

Mesajgönderen HanpaKureai » 29 Tem 2012, 22:34

Mesaj Üst Ayraç
Resim

İlginç bir kitap. Yazarı çok uyuyanlardan nefret ediyor. Bitirdiğinizde gerçekten siz de az uykunun yeterli olduğuna inanacaksınız. İnsanların uyku süresini gereksiz yere uzattıklarını falan anlatıyor. Ama bunu bir hikayeye bağlamış. Çeşitli dahilerin, bilim adamlarının uykularını nasıl kullandıklarını anlatıyor hep. Tavsiye ederim aslında hiç sıkıcı bir kitap değil. Görenler genellikle öyle salak bi kitap mı olur diyolar ama, okuduğunuzda o insanları dikkate almayacaksınız.
Resim

Sousenshu_Shimmergloom
HanpaKureai
-
Favori Animeler: Bleach,
School Rumble,
Angel Beats,
K-On
Favori Mangalar: Beast Master,
Warcraft,
SF Legends

Mesajgönderen Mustang » 29 Tem 2012, 22:48

Mesaj Üst Ayraç
Ahmet Ümit-İstanbul Hatırası'nı okuyorum ben de.İyi gidiyor bakalım. *-*
Resim

Üye lvl 2
Mustang
12%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Slam Dunk, Kuroko no Basket, Rainbow
Favori Mangalar: Slam Dunk, Noblesse, Giant Killing

Mesajgönderen emreduard » 16 Ağu 2012, 02:51

Mesaj Üst Ayraç
KidnigmeN yazdı:En son bitirdiğim kitap;

Kral Katili Güncesi : Rüzgârın Adı – Patrick Rothfuss

Resim

Kitabın resmi tanıtımı...

BENİM ADIM KVOTHE

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim.

Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

Belki beni duymuşsunuzdur.

Fantastik kurgu edebiyatının eşsiz bir masalı, bir kahramanın kendi ağzıyla anlattığı öyküsü işte böyle başlıyor. Bir keder öyküsü bu… bir kurtuluş öyküsü… bir adamın evrenin anlamını arayışının ve gerek o arayışın gerekse de onu sürdürmesini sağlayan gem vurulamaz iradenin bir efsaneye dönüşmesinin öyküsü…

Benim goruslerime gelirsek...

Kitap, yazılırken bir simdiki zamandaki olayları bir de gecmis zamandaki olayları birbirine baglayarak yazılmıs. Bu yuzden biraz aklınız karısıyor ilk basta fakat kitabı okumaya devam ettiginizde olaylar ve yapılan seyler o kadar ilginizi cekiyorki yeni bir basyapıt ortaya cıkmıs diyorsunuz. Yazarın, kurgusu zaten muthis ayrıca olaylar her zaman ilginizi cekiyor ve okumaya devam etmek istiyorsunuz. Bunun yanında olayları hem detaylı hem de okuyucu yormayacak sekilde akıcı bir dille yazmıs. Kitabı okurken ben bu cocugun yerinde olsam ne yapabilirdim diye bile dusunebiliyorsunuz. Yani kitap sizi o kadar cok kendine baglıyor...

İste karsınızda hem dâhi olan hem de aptallık derecesinde inatcı bir cocuk olan Kvothe var. Lutfen okuyun... ;)

Şimdi burada kitabın bolca övüldüğünü gördüm. %50 indirimde yakaladım ikinci kitabı ile birlikte, set hâlinde. Henüz başladım, iki yüzlerdeyim; fakat oldukça beğendim şimdiden. Okunması gereken bir kitap bana kalırsa da, ayrıca kapak resmine hayranım. Olaylar abartılı değil, fantastik olmasına rağmen. Dili ağır değil, sade ve sürükleyici.

Yalnızca yayınevinden kaynaklı ufak tefek imla hataları dikkatimi çekse de benim kadar takıntılı olmayacak herkes için gayet ideal bir yazımı var. =D
    Resim

Üye lvl 1
emreduard
76%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Hotaru no Haka.
Favori Mangalar: Bakuman.

Mesajgönderen Tenjin » 04 Kas 2012, 18:10

Mesaj Üst Ayraç
"Başlık uzun zamandır sönük kalmış Byrm nerelerdesin?" diyerek söze başlıyorum. Başlığa yazı ekleyen arkadaşlar; sadece kitabın adını ve yazarını belirtmek yerine ilk mesajdaki şablonu kullanırsanız daha faydalı olabilir.

~Bitirdiğim Kitaplar~
Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı
Orjinal Adı: The Demon-Haunted World, 1995
Yazar: Carl Sagan
Çeviri: Miyase Göktepeli
Sayfa Sayısı: 472

Spoiler: Göster/Gizle

Arka Kapak
Pek az sayıda bilim adamı, bilimin merak, heyecan ve coşkusunu geniş kitlelere aktarmada Carl Sagan kadar başarılı olabilmiştir. Pulitzer Ödülü’ne sahip Sagan’ın milyonların düş gücünü yakalama ve zor kavramları anlaşılır bir biçimde aktarabilme yetisi okurlar açısından gerçek bir kazanımdır. Akıldışılığın ve batıl inançların egemen olacağı yeni bir Karanlık Çağ’ın eşiğinde olup olmadığımız sorusu Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı’nın çıkış noktası. Kitapta bir yandan bilimsel çalışmalara neden kara çalındığı sorgulanırken, bir yandan da uzaylılarca kaçırılma, "bağlantı kurma" ve şifacılık gibi konuların içyüzü gözler önüne seriliyor. Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı, Sagan’ın bilimle bir ömür boyu süren gönül ilişkisinin bir bildirgesi sayılabilir.

Kişisel Düşüncem:

OD
Yazar: İskender Pala
Yayın Evi: Kapı Yayınları, Ekim 2011
Sayfa Sayısı: 359

Arka Kapak:
Od bir Yunus Emre romanı. Gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan Yunus Emre, bu kez OD’un ana kahramanı. İskender Pala’nın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor. 13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına Yunus Emre’nin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor. Yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor. Romanın her sayfasında Yunus’un hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.
Biliyorum,
“Biz bu ilden gider olduk,
kalanlara selam olsun,” demişti…
Yine Biliyorum,
“Bizim için hayır dua kılanlara selam olsun.” Demişti…
Ve Sevgili’ye gittiği o geceden sonra adının dilden dile,
Aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum…
Şimdilerde ona kimisi Âşık Yunus, Miskin Yunus…
Derviş Yunus…Varsın onu da desinler.
Ve Türk yurtlarında, onu en çok “Bizim Yunus” diye çağırırlar.

Kişisel Düşüncem:

Sapphique(Incarceron 2)
Yazar: Catherine Fisher
Çevirmen:Dost Körpe
Sayfa Sayısı: 432

Arka Kapak:
Kalbin kilidini hangi anahtar açar?
Finn canlı Hapishane'den, korkunç Incarceron'dan kaçtı; ama orayı hatırladıkça acı çekiyor çünkü kardeşi Keiro hâlâ içeride.
Claudia, Finn'in Kral olmasında ısrarlı, oysa Finn kendi kimliğinden bile şüphe ediyor.
Deli büyücü Rix, Hapishane'nin şimdiye kadar sevdiği tek insan olan Sapphique'in Eldiven'ini gerçekten buldu mu?
Keiro, Eldiven'i çalarsa dünya yıkıma mı sürüklenecek?
Biri içeride, diğeri dışarıda.
İkisi de özgürlük arayışında.
Sapphique gibi.

Kişisel Düşüncem:

Not: Okuduğum kitapların çok azını ekledim bu mesajda. ilerleyen dönemlerde devam edebilirim umarım...
Resim
İmza için Zaknaffein a sonsuz teşekkürler!

My Anime List

Tenjin_Shimmergloom
Tenjin
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Gintama, Fma, Berserk, Darker than Black, xxxholic
SouSenshu (1)

Mesajgönderen direncefe » 04 Kas 2012, 18:18

Mesaj Üst Ayraç
Sabahattin Ali - Kuyucaklı Yusuf
Sene:1937
Sayfa:290
Türü:Roman

Resim
Resim
Resim
[piyuvplay]2KUdGzNwBPs[/piyuvplay]

Üye lvl 11
direncefe
80%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: NANA
Favori Mangalar: Bleach

Mesajgönderen QnnuR » 04 Kas 2012, 18:21

Mesaj Üst Ayraç
Olasılıksız'ı okuyorum şuan gayet güzel kitap öneririm.

Üye lvl 1
QnnuR
20%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece,Hunter x Hunter,Slam Dunk,Death Note,Fma Brotherhood
Favori Mangalar: One Piece,Slam Dunk,Naruto,HSD Kenichi

Mesajgönderen 212327 » 04 Kas 2012, 18:48

Mesaj Üst Ayraç
Üniversiteye başladım ve kitap okuma alışkanlığımı kaybettim tek tük okudum ve ona da kitap okuma denmez dep: Kötü bir durum ama nedense okumak içimden gelmiyor dep2: En son okuduğum kitap ise;

Dan Brown - Kayıp Sembol -------- Güzel bir kitaptır goodjob

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen emreduard » 01 Oca 2013, 23:33

Mesaj Üst Ayraç
Aslında Rüzgarın Adı bitince Bilge Adamın Korkusunu okumuştum ve sonra da Aylak Adam'ı ama yazmamışım sanırım. =D
Sonra da İpek Evi'ni okudum, Conan Doyle vakfınca onaylanmış Sherlock Holmes kitabı. Efendim gayet güzeller, tavsiye ediyorum.Bence havasını da yakalamış gibi gibi.

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört'e başladım; ama bitiremedim, yarım bıraktım. Sınavlar falan. Sonra da Hobbit'teyim şimdi. Okumayı deniyorum. =D
    Resim

Üye lvl 1
emreduard
76%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Hotaru no Haka.
Favori Mangalar: Bakuman.

ÖncekiSonraki

Dön Kitap, Müzik, Sinema, Tv

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir
  • anime mangatr