Hangi Kitabı Okuyorsunuz/Bitirdiniz?

Mesajgönderen LaZuRi » 26 Eki 2011, 23:03

Mesaj Üst Ayraç
Tenjin yazdı:
LaZuRi yazdı:Grange'ın çoğu kitabı tavsiye ediliyor. Ben de bu yüzden Koloni'yle başlayıp diğer kitaplarını da okumayı düşünüyordum ama kitabı pek beğenmedim. Çok mu yüksek beklenti içerisine girdim de beğenmedim diye düşünüyordum. Yazarın diğer kitapları iyiyse başlayım ben Şeytan Yemini'ne. Beğenirsem diğer kitapları da edinip okumayı düşünüyorum. Bu arada tavsiyeniz için teşekkür ederim. :)

Çoğu kitabı iyidir. Yanlış kitaptan başlamışsın sadece. Şeytan yeminin kurgusu da iyidir. Ama ben Leyleklerin uçuşu ve siyah kanı daha çok beğenmiştim. Bu kitaplara da göz at. Sonra burada yorumlarını yazarsın konuşuruz kitap hakkında goodjob

Şuan elimde sadece Şeytan Yemini var. Onu da okuduktan sonra İskender Pala'nın Şah&Sultan'ını okumam gerekiyor. swt: Ondan sonra edinir okurum, konuşuruz kitap hakkında. mutlu:

Üye lvl 1
LaZuRi
44%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: Hagane no Renkinjutsushi: Brotherhood, Gintama, Code Geass, Durarara!!, Death Note
Favori Mangalar: Hagane no Renkinjutsushi, One Piece, Rurouni Kenshin, Slam Dunk, Beelzebub

Mesajgönderen IceTeaSama » 28 Eki 2011, 20:32

Mesaj Üst Ayraç
Serenad-Zülfü Livaneli

Spoiler: Göster/Gizle

Arka Kapak

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi’nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran’ın (36) ABD’den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner’i (87) karşılamasıyla başlar.

1930’lu yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile’ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli’nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.

Yorumum:
2 defa sıkılmadan okudum.Romantizm içeren kitapları pek sevmem ama bu kitap gerçekten hoşuma gitti.Dokunaklı bir aşk hikayesinin yanında savaş zamanında insanların neler çektikleri de güzel bir şekilde anlatılıyor.Okurken birkaç kez gözleriniz dolabilir veya belki gözünüzden bir iki damla yaş süzülür. o_o Kesinlikle okumanızı tavsiye ettiğim bir kitap.

Bu arada Şeytan Yemini geçmiş bir kaç kez.Onu da 2 hafta önce bitirdim.Finali dışında oldukça beğendiğim bir kitap oldu.

Üye lvl 3
IceTeaSama
88%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen Kins » 28 Eki 2011, 22:26

Mesaj Üst Ayraç
Jeremy Robbins-Nabız(Author of Pulse)

Resim

Arka Kapak

Genetik çalışmalar yürüten Manifold şirketinin kurucusu Richard Ridley, ölümsüzlüğe açılan kapıları keşfetmiştir: Peru çölünde üzerinde Antik Yunanca yazılar bulunan bir taşın altında gömülü tarihi bir eser ona istediğini vermiştir.

Manifold şirketi tarihi eseri çalıp arkeolog Dr. George Pierce'ı kaçırınca, ABD Özel Kuvvetleri'nden Şah kod adlı Jack Siegler ve ekibi Satranç Takımı -Vezir, Kale, Fil, At ve Koyu Mavi-, Manifold'un peşine düşmüştür. Başkanın özel emriyle kurulan Satranç Takımı, her türlü tehdit ve tehlikeyle mücadele için biraya getirilmiş teknolojik silahlara ve çok özel yeteneklere sahip, eğitimli bir birimdir.

Ridley'in bir ordu yaratma planı onu bir numaralı tehdide dönüştürmüştür.Satranç Takımı,Manifold şirketinin gelişmiş silahlarla donatılmış güvenlik güçleriyle ve ölümsüz canavarıyla başa çıkmak zorundadır.Aksi taktirde,Manifold insanlık tarihini sonsuza dek değiştirecektir.

Yorumum:

Kitap önce arka kapaktaki "Sonsuza dek yaşamak için kaç kişiyi öldürürdünüz?" başlığıyla ilgimi çekti. Alıp okumaya başladığımdaysa özel bir Amerikan Saldırı Timininin üyelerine satranç taşlarının isimlerinin verilmesini çok ilginç buldum. Ve okumaya devam ettiğimdeyse Yunan Mitolojisi ve ölümsüz yaratıkların da olduğunu öğrendim. Yunan Mitolojisi zaten baya ilgimi çektiği için ve bütün bu unsurlar birleştiğinde kitap baya baya beni kendine esir etti ve kitabı bi türlü elimden bırakamadım ve derslerde bile okumaya başladım. Herkese tavsiye ederim. banzai:
Resim

Kins__Shimmergloom
Kins
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece, TTGL, Reborn
Favori Mangalar: Let's Lagoon,The Breaker,Defense Devil vs.
SouSenshu (1)

Mesajgönderen Playhunter_43 » 30 Eki 2011, 20:31

Mesaj Üst Ayraç

"Öğretirken keyifte veren, büyüleyici bir öykü." [Paulo Coelho] << Simyacı'nın yazarı

Tanıtım Yazısından:

Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında çökmüş haldeydi. O; büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin dava avukatıydı.

Onu 17 yıldır tanıyordum.Julian'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu.Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti: Yıldızlara varan mesleki şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, en pahalı semtte olağanüstü bir malikane, özel bir jet, tropikal bir ada ve orada yazlık bir ev ve de çok değer verdiği varlığı-evinin özel yolunun ortasına parkettiği kırmızı bir ferrari.

Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş, çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.

Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı.Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi.Ortaklardan birine hayatını sadeleştirmek istediğini, bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti.İşine son vermiş, malikanesini, adasını ve jetini elden çıkarmıştı.Hatta Ferrari'sini bile satmıştı.

Birgün ofisimin kapısı yavaşça açıldı.Kapının ardında canlılık ve enerji yayan, genç ve iyi görünüşünden fazla neredeyse kutsal diyebileceğim bir huzura sahip, gülümseyen bir adam kapıda göründü.

"İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde"diye düşündüm.

Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü.Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

"Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John, hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine"

"Julian? Bu sen misin? İnanamıyorum! Gerçekten sen misin?"

Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı.Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle.İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm.

Yorumun:
Kitap çok etkileyiciydi.. Gerçekten çok güzel bilgiler veriyor hayata pozitif bakmabilme açısından.
Yarı-durum hikayesi olsada, (Aksiyon severleri sıkabiir tabi ;) ) ben sıkılmadan bitirmiştim.
Tavsiye ederim okumak isteyenlere.
Kimi wa Dare Dai? Boku wa LAMBO ~ Boku wa Dare Dai? Kimi wa LAMBO

Üye lvl 14
Playhunter_43
78%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece, Naruto, Death Note, FMA, KHR
Favori Mangalar: One Piece, Naruto, Bleach, KHR, FT, Hellsing

Mesajgönderen Alphonsoe » 31 Eki 2011, 21:49

Mesaj Üst Ayraç
Yeni okumaya başladım:

Arka Kapak:
Guy Montag işini seven bir itfaiyeciydi. On yıldır kitap yakıyordu. Gecenin bir yarısında yola çıkışlarını, alevlerin kitapları yutuşunu hiç sorgulamamıştı... Hiç sorgulamamıştı, insanların korkusuzca yaşadığı geçmişi anlatan o 17 yaşındaki genç kızla karşılaşana dek... Montag'ın hayatındaki bütün yanlışlar doğrularla yer değiştirir o andan sonra... İşini, eşini, yaşayışını yeni bir bakış açısıyla değerlendirir. Önünü alamadığı duyguları onu, asla tahmin edemeyeceği şeyler yapmaya iter.

Sansüre, totaliter yönetimlere, kültür endüstrüsine ve uzunca bir süredir sürdürdüğümüz yaşam tarzına yönelik en keskin eleştrilerden biri.
Okuyun ve kendinizi yeni baştan kurun!

Kişisel düşüncem:
Daha yeni başladım zaten ama arka kapağı okuyunca anlarsınız herşeyi.

Sousenshu_Shimmergloom
Alphonsoe
-
SouSenshu (1)

Mesajgönderen Alphonsoe » 01 Kas 2011, 18:25

Mesaj Üst Ayraç
Fahrenheit 451 bi oturuşta bitti ve ben de yeni bir kitaba başladım:

Arka kapak:
Nicholai Hel, yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay'da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş ve "Go" oyununu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşabiliyor. Üstün düzeydeki "yakın algılama" yeteneği sayesinde fotoğrafı bile çekilemeyen bu yenilmez savaşçı günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere çıkıyor...

Kişisel düşüncem:
Öncelikle kitabın ilgimi çeken yönünü söyleyeyim. Bu yakın algılama dedikleri şey VietCong'larda yani Vietnam askerlerinde vardı. Amerika'nın Vietnam cehenneminden çıkamamasının bir nedeni de budur(bir anda göz önünden yok olma veya kendini kopyalayabilme vb.).Bir zamanlar baya araştırmıştım bunları. Bir diğer neden de kitapta baya fazla Japonya tasviri bulunması hatta baş karakterin evinde "Hana" adında Japon bir cariye bulunması. Şimdilik kitap gayet heyecanlı gidiyor tasvirler çok iyi. Mutlaka okumalısınız.
Kitap için:
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=%C5%9Fibumi
Karakter için:
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=nicholai%20hel

Sousenshu_Shimmergloom
Alphonsoe
-
SouSenshu (1)

Mesajgönderen Zokay » 01 Kas 2011, 19:06

Mesaj Üst Ayraç
Harry Potter Serisi (Bilmeyen yoktur heralde)

Yüzüklerin Efendisi (Bunuda :))

Açlık Oyunları Serisi

Dragon Lance Serisinin bir kısmı

Üç Silahşörler

Monte Kristo Kontu

Sefiller

Şeker Portakalı

Güneşi Uyandıralım

Delifişek

Wardstone Günlükleri ilk 3 kitap

Hepsi süper kitaplar okuyun... wahahaha
En son Zokay tarafından 02 Kas 2011, 18:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Cevirmen_Shimmergloom
Zokay
-
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: D.Gray Man, FMA Brotherhood, One Piece, Bleach, Gintama
Favori Mangalar: Veritas, D.Gray Man, Tower of God
Çevirmen (1)

Mesajgönderen OakenShield » 02 Kas 2011, 17:12

Mesaj Üst Ayraç
Şu an Cervantes'ten Don Quijote'u okuyorum. love:

Üye lvl 1
OakenShield