Fairy Tail Fan Club & Tanıtım

Mesajgönderen Shiroitora » 19 Tem 2012, 11:43

Mesaj Üst Ayraç
And... It's gone!

Resim

Fairy Tail Tanıtım

-->Fiore adlı bir krallıkta büyücülük çok gelişmiştir. Öyle ki büyücüler, kendilerini daha da güçlendirmek ve ayrıca kendileri gibi büyücü olanlarla tanışabilmek için ülke içerisinde bir çok lonca kurmuşlardır. Bu loncalardan en ünlülerinden biri de, animeye ismini veren Fairy Tail'dir.
17 yaşındaki Lucy Heartfilia, farklı düşünceler içerisinde Fairy Tail loncasına girmek için kendi evinden ayrılır. Bir süre sonra yolda Natsu Dragneel adındaki bir genç ile tanışır ve onun Fairy Tail büyücüsü olduğunu öğrenir. Natsu ve partneri Happy, Lucy'i Fairy Tail'e davet eder. Bu daveti memnuniyetle kabul eden Lucy, her zaman hayalini kurduğu Fairy Tail'e girerek loncanın bir büyücüsü ve loncadaki herkesin değerli bir "arkadaşı" olur.
Bu loncadaki herkes birbirlerine dostluk bağlarıyla sıkı sıkıya bağlıdır. Lucy, Natsu ve dostlarının iyilik ve arkadaşlık adına yaptıkları mücadeleleri anlatan bu animeyi izlerken bir yandan gülerken bir yandan ağlayacak, bir yandan da ümitsizliğin ne demek olduğunu tecrübe ederken asla vazgeçmemenin ne demek olduğunu titreyerek farkedeceksiniz.


Karakterler

Natsu Takımı

Natsu Dragneel (ナツ ドラグニル)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Ateş Elementi Ejder Avcısı
Seslendiren: Kakihara, Tetsuya

-->Fairy Tail büyücülerindendir. "Salamander" adıyla da tanınır. Kavgacı, çabuk sinirlenen ama bir o kadar da arkadaş canlısı bir kişiliği vardır. Ateş ejderi Igneel, bir süre ona babalık yapmış sonra bir gün (7 sene önce) aniden kaybolmuştur. Natsu, bir ejder tarafından eğitildiği için ateş elementini bir Dragon Slayer (Ejderha Avcısı)'dır. Etrafında bulunan her türlü ateşi yiyebilir. Ateşe karşı dayanıklıdır ve ayrıca sağlam bir vücut yapısı vardır. Ancak iş araçlara binmeye geldi mi çok zayıftır. En büyük amacı bir gün Igneel'i tekrar bulabilmektir.


Resimler Spoiler: Göster/Gizle
Happy (ハッピー)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Kanat Büyüsü
Seslendiren: Kugimiya, Rie

-->Natsu'nun en yakın arkadaşıdır. Kendisi bir kedi olmasına karşın uçabilmektedir. Aslında başka bir evren olan Edolas'tan daha yumurta iken bir amaç için dünyaya gönderilmiştir. Hemen hemen tüm konuşmalarında "Aye" lafını kullanır. (Not: Aye kelimesi Happy ile özdeşleştirilmiştir.) Çok arkadaş canlısı, şirin ama biraz saf bir kedidir. Çok fazla göstermese de kendisi de Fairy Tail'İn bir büyücüsüdür. Natsu ile birlikte görevlere gider ve Natsu'nun Igneel'i bulmasına yardımcı olur.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Lucy Heartfilia (ルーシイ・ハートフィリア)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Yıldız Ruhu Büyüsü
Seslendiren: Hirano, Aya

-->Fairy Tail büyücüsüdür ve animenin ana bayan karakteridir. Çok zengin bir ailenin tek kızı olan Lucy, ailesinin servetini istemediğini söyleyerek evden ayrılır ve Fairy Tail'e katılır. Yıldız ruhlarını kullanan bir büyücüdür. Ancak diğer bir çok yıldız ruhları büyücülerinin aksine yıldız ruhlarını alet yahut köle olarak değil arkadaş olarak görür. Bu samimi duyguları yıldız ruhları arasında da karşılık bulur ve kendi ruhları tarafından çok sevilen bir büyücü olur. Fairy Tail'de Natsu ve Happy ile takım arkadaşı olmuştur. Bu üçü, bir çok görevden göreve giderek maceradan maceraya atılacaklardır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Gray Fullbuster (グレイ・フルバスター)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Buz Büyüsü
Seslendiren: Nakamura, Yuuichi

-->Fairy Tail'e çocuk yaşlarda katılan büyücülerdendir. Buz büyüsünü kullanarak mızrak, kılıç, kalkan gibi saldırı ya da savunma amaçlı silahlar yapabilir. Ayrıca silahlardan başka bir çok şeyi de yapabilen yetenekli bir büyücüdür. Natsu'nun en yakın çocukluk arkadaşlarından denebilir, ancak ilk tanıştıklarından beri kavga ederler. Fairy Tail'e gelmeden önce Lyon ile beraber Ul adındaki bir bayandan eğitim görmüştür. Ancak Ul'un bir canavar saldırısında ölmesiyle Fairy Tail'e katılarak yeni bir hayata tutunmaya çalışır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle


Erza Scarlet (エルザ・スカーレツト)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Değiş-Giy Büyüsü / S-Class
Seslendiren: Ohara, Sayaka

-->Fairy Tail'in en güçlü 5 kişisinden biridir. Ayrıca en güçlü bayan büyücüdür.Yüzden fazla zırh-silah takımı giymeyi sağlayan değiş-giy adlı bir büyü kullanır. Ateşe, buza, elektriğe, ağır silahlara ve diğer bir çok büyüye karşı etkili olan zırh takımları mevcuttur. Bu yüzden ona Titania Erza demişlerdir. Çocukluğunda kötü emelli bir proje için inşa edilen Cennetin Kulesi adlı bir kuleye köle olarak alınır. Orada zorlu bir çocukluk geçirirken Gerard ve diğer arkadaşlarıyla tanışır. Ayrıca Fairy Tail büyücüsü olan yaşlı bir adamla da burada tanışır. Ancak günden güne artan zorlu çalışmalara dayanamayan köleler isyan eder. Bu isyan sırasında kaçmayı başarır ancak bir gözünü kaybeder. Daha sonra çok sevdiği yaşlı adamın tavsiyesi üzerine Fairy Tail'e katılarak loncanın temellerinden biri olmaya adım adım yaklaşır. Daha sonra Natsu, Happy, Lucy ve Gary'e beraber bir takım olmayı önerir (emreder) ve Fairy Tail'in en güçlü takımı haline gelirler. Güçlü, ciddi ve disiplinli, ama bazen saf ve hoş olabilen bir karakterdir. (Fan Club Master notu: En sevdiğim karakterdir.)
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Wendy Marvell (ウェンディマベル)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Hava Elementi Ejder Avcısı
Seslendiren: Satou, Satomi

-->Aslen Cait Shelter adlı bir loncanın büyücüsüdür. Oraya da gelmeden önce Mystogan ile beraber bir süre seyahat etmiştir. Fairy Tail'den Natsu ve diğerleri ile Nirvana olayı ile tanışırlar. Nirvana'da Oracion Seis'i yendikten sonra Natsu ve diğerlerine iyice kalbi ısınır. Ancak Nirvana düştükten sonra büyük bir sır açığa çıkar ve master Robau, aslında Nirvana halkından biri olduğunu ve kalan tek kişi olduğunu açıklar. 400 yıllık bir beklemeden sonra nihayet huzura kavuşacağını belirtir ve gözünün arkada kalmayacağını söyleyerek Wendy'i Fairy Tail'e emanet eder. Fairy Tail'e geldiğinde ise onu sürprizler beklemektedir. Wendy, Natsu gibi bir Dragon Slayer'dir ve hava büyüsünü kullanır. Ayrıca yaraları iyileştirme özelliği vardır. 12 yaşında güçlü bir büyücü olan Wendy, kibar, nazik ve alıngan bir çocuktur.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Carla (シャルル)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Kanat Büyüsü
Seslendiren: Horie, Yui

-->Carla, Wendy'e çok küçük yaşlardan beri arkadaşlık yapan Happy gibi bir kedidir. Happy gibi Edolas'lıdır ve uçabilir. Gelecekteki bazı olayları sezebilme özelliği vardır. Bayan ve sevimli olduğu için Fairy Tail'deki herkes tarafından hemen sevilir.
resimler Spoiler: Göster/GizleLaxus Dreyar ve Raijinshū

Laxus Dreyar (ラクサス・ドレアー)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Yıldırım Elementi 2. Nesil Dragon Avcısı Büyüsü / S-Class
Seslendiren: Konishi, Katsuyuki

-->Master Makarov'un torunudur. Babası daha önceden dedesine ihanet ettiği için loncadan kovulmuştur.(Sonra kendine adam toplayarak Raven Tail'i kurmuştur.) 2. Nesil Dragon Slayer'dır. Bunun anlamı, bu tarz Dragon Slayer'lar ejderha büyülerini bizzat ejderhalardan öğrenmemişlerdir, farklı tür şeylerden (ilaç, hap vs.)alarak bu güce sahip olmuşlardır. Elektrik/yıldırım elementini kullanır. Sürekli gezer ve takımı ile beraber farklı görevlere koşturur. Bu görevlerden birinden dönerken Fairy Tail'in çoluk çocukla dolduğunu ve iyice güçten düştüğünü duyar ve çok sinirlenir. Bu sinirinin üzerine takım arkadaşlarını toplar ve Fairy Tail'e master olabilmek için saldırır. Ancak planı ters tepmiş ve babası gibi loncadan atılmıştır. Ancak saldırmasına rağmen loncalar tarafından hala sevilmekte ve kendisi de hala loncayı sevmektedir. Daha sonra loncaya saldırı olduğunu sezecek ve dedesi ve eski arkadaşlarının yardımına koşacaktır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Freed Justine (フリード・ジャスティーン )
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Antik Yazı Büyüsü
Seslendiren: Suwabe, Junichi

-->Yirmili yaşlardaki bu genç, Laxus'a hayrandır ve ve Raijinshu takımının bir üyesidir. Yakın dövüşte çok güçlü olmamasına rağmen bir tür yazma büyüsü kullanır ve hasmını tuzağa çeker. Eski yazılarla yazılmış çok güçlü tuzaklar hazırlayabilir ve uzun dönemli savaşlarda çok etkili olabilen büyü türleri bilir. Sakin, utangaç ve çalışkan bir kişiliği vardır. Ayrıca yemek pişirmede gayet iyidir.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Bickslow (ビックスロー)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Ruh Kontrol Büyüsü
Seslendiren: Kawahara, Yoshihisa

-->Raijinshu takımının en çılgın üyesidir. Kendisinin pek bir gücü yoktur, ancak kontrol ettiği ruhlarla çok güçlü olabilmektedir. Bebeklerim dediği bu ruhlar 5 kişiden oluşur ve her türlü nesnenin içine girebilirler. Bu bebeklerinin isimleri de sırayla; Pappa, Pippi, Puppu, Peppe ve Poppo'dur.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Evergreen (エバーグリーン)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Taşa Çevirme Büyüsü (Bazı peri özelliklerini kullanabiliyor)
Seslendiren: Glass, Caitlin

-->Raijinshu'daki tek bayandır. Gözlerini kullanarak karşısındakini taşa dönüştürme yeteneği vardır. Ayrıca bir peri gibi uçabilir (zaten kendisini peri olarak nitelendirir). Evergreen ile beraber tüm takım, Laxus'a çok bağımlıdırlar. Çocukluğunda tek hayali peri olmak olduğu için, çocukken Fairy Tail'e katılmıştır. Tenryou Adası'nda Elfman ile beraber dövüşürken, Elfman ile aralarında sevgi bağı gelişmiştir.
resimler Spoiler: Göster/GizleStrauss Kardeşler Takımı

Mirajane Strauss (ミラジェーン・ストラウス )
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Take-Over Büyüsü / S-Class (Başka bir yaratığın bedenini ele geçirir)
Seslendiren: Ono, Ryouko

-->Fairy Tail'e çocukken katılan büyücülerdendirler. Aileleri hakkında bir bilgi yoktur. Bu kardeşler aynı zamanda aralarında bir takım oluşturmuşlardır ve loncadaki tek kardeş-takımıdır.Mirajane, kardeşlerin en büyükleri ve aralarında S seviye olan tek büyücüdür. Şeytani ve korkutucu bir gücü vardır. Çok sevimli ve güler yüzlü olmasına rağmen ne düşündüğünü ve nasıl bir iç dünyası olduğunu kimse bilmez. Küçüklüğünde sürekli Erza ile kavga etmiştir. Bir görev sırasında kardeşini kaybetmesiyle uzun süre gücünü kullanmaz. Yıllar sonra Freed ile dövüşürken gücü tekrar geri gelir. Kardeşlerini her şeyden çok sever ve onlara hem annelik hem de babalık yapmıştır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Elfman Strauss (エルフマン・ストラウス)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Take-Over Büyüsü / (Başka bir yaratığın bedenini ele geçirir)
Seslendiren: Yasumoto, Hiroki

-->Kendi vücudunun bir canavarın vücudu olmasını sağlayan Take-over adında bir büyü türünü kullanır. Ortanca kardeştir. İri yapılı, sert bir adamdır ve en çok kullandığı kelime Otoko/Erkek dir. Her şeyi Otoko olarak nitelendirir. Daha önceden kibar ve korkak olan Elfman, kardeşini kaybetmesinin acısıyla bir daha ablasını ağlatmayacağına yemin etmiş ve hayatını sert bir şekilde yaşayamaya adamıştır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Lisanna Strauss (リサーナ・ストラウス )
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Take-Over Büyüsü / (Başka bir yaratığın bedenini ele geçirir)
Seslendiren: Sakurai, Harumi

-->En küçük kardeştir, Mirajane ve Elfman ile aynı büyü türünü kullanır. Küçüklüğünde kardeşleriyle olduğu kadar Natsu ile de beraber olmuş, hatta Natsu ile Happy'e anne-babalık yapmıştır. Kibar ve daima güler yüzlüdür. Ancak görev sırasında bir kazanın meydana gelmesiyle Edolas adındaki dünyaya çekilmiş ve yeryüzünden kaybolmuştur. Yeryüzündeki herkes tarafından öldü bilinen Lisanna, Edolas'ta büyü gücünün tükenmesiyle yeryüzüne (dünyaya) geri dönmüştür. Bir anda küçük kardeşlerini karşılarında gören Mirajene ve Elfman sevinçten ağlamış ve o gün Fairy Tail'de Lisanna'nın döndüğü gün olarak kutlanmıştır.
resimler Spoiler: Göster/GizleLevy Takımı

Levy McGarden (レビィ・マグガーデン)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Antik Yazı Büyüsü
Seslendiren: Ise, Mariya

-->Loncada Freed gibi yazı büyüsünü kullanan büyücülerden biridir. Antik dillerin çoğunu okuyabilir ve yazabilir. Çok çalışkan, zeki ve becerikli birisidir. Lucy ile aralarında sıkı bir dostluk vardır. (Levy, Lucy'den yazdığı roman bitince ilk olarak kendisinin okumasını istemiştir.) Bir çeşit büyülü kalemle yazmak istediği kelimeyi yazar (mesela ateş, su, çamur, petrol vs.) ve oluşturduğu metin ile saldırı yahut savunma yapabilir. Phantom Lord'dan Gajeel, Fairy Tail'e saldıracakken Lecy ve takımına saldırmış ve loncanın nefretini üzerine çekmiştir. Ancak Tenrou Adası'nda aralarında bir ilişkinin tomurcukları belirir. Levy, kendisine yeni bir takım arkadaşı bulmuştur.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Gajeel Redfox (ガジル レッドフォックス)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Metal Elementi Ejderha Avcısı
Seslendiren: Hatano, Wataru

-->Gajeel, daha önceden Phantol Lord adlı başka bir loncada büyücüdür. Phantom Lord'un master'ı kıskanç biridir ve kendilerinin Fairy Tail'den büyük olduklarını kanıtlamak için Fairy Tail'e saldırırlar. Bu saldırıda en çok zarar verenlerden birisi de Gajeel'dir ve lonca tarafından en çok nefret edilenlerden birisi olur. Ancak Master Makarov, onun aslıdan iyi birisi olduğunu fark eder ve onu loncaya alır. İlk başlarda sevilmeyen Gajeel, sonradan kendisini kabul ettirmeyi başarır. Natsu ve Wendy gibi Dragon Slayer'dir ve metal elementini kullanır. Ayrıca Natsu gibi ejderhaların neden bir anda kaybolduğunu çok merak eder ve belli etmese de o da Metalicana'nın nereye kaybolduğunu merak etmektedir. Sert, gıcık ama cesur bir kişiliği vardır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Pantherlily (パンサー・リリー)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Kanat Büyüsü - Kılıç Ustası
Seslendiren: Touchi, Hiroki

-->Pantherlily, yeryüzüne gelmeden önce Edolas'ta krallığın koruyucularından olan bir komutandır ve iri yapısıyla herkese korku salan bakışları vardır. Ayrıca Happy ve Carla gibi bir kedidir. Tüm loncanın Edolas'a çekilmesiyle beraber Gajeel ile tanışır ve Gajeel ona katılması için teklif götürür. Edolas'daki tüm kedilerin yeryüzüne çekilmesiyle Edolas ile olan bağları kopar. Daha sonra o da Gajeel'in teklifini severek kabul eder ve bir Fairy Tail büyücüsü olur.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Droy (ドロイ )
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Bitki Büyüsü
Seslendiren: Sekiguchi, Eiji

-->Levy Takımı'nın ikilisinden biridir. Büyü olarak bitki tohumlarını kullanır ve bunları saldırı/savunma vb. için kullanır. Levy Tenrou adasında kaybolduğunda Jet ile beraber Levy'i 7 sene beklemişlerdir. Bu süre zarfında iyice kilo almıştır. Ortalama bir büyücü kadar güçlüdürler. Levy'i çok sever.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Sarusuke ( ジェット )
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Hız Büyüsü
Seslendiren: Kawanabe, Masaki

-->Jet olarak da bilinir. Loncadaki en hızlı koşan büyücüdür. İyi bir saldırı/savunma yöntemi olmamasına rağmen hızını bu tür şeyler için kullanabilir. 7 sene Droy ile beraber Levy'i beklemişlerdir. Droy gibi Levy'i çok sevmektedir.
resimler Spoiler: Göster/GizleMaster'lar

Mavis Vermillion (メイビス・ヴァーミリオン)
1. Master
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Bilinmiyor
Seslendiren: Noto, Mamiko

-->Fairy Tail'i kuran ve ilk master'ı olan kişidir. Ne kadar güçlü olduğu, nasıl birisi olduğu bilinmemekle birlikte çok sevecen ve hoş bir kişiliği vardır. Tenrou Adası'nda ruh şekline bürünüp loncadakiler ile buluşmuş ve bir vesileyle loncayı Acknologia'nın saldırısından korumuştur. Fairy Tail'in annesi olarak da bilinir.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Hades (ハデス)
2. Master
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Karanlık Büyü
Seslendiren: Hirose, Masashi

-->Loncanın 2. Master'ıdır ve Makarov'a bir çok şeyi öğreten şahıstır. Ancak loncadan ayrıldıktan sonra en güçlü büyüleri öğrenme amacıyla dünyayı dolaşmaya başlar ve en sonunda kafayı karanlık büyülerle bozar. Yıllar sonra Grimoire Heart adlı başka bir lonca kurar ve başına geçer. Bu karanlık lonca Zeref adlı en kötü büyücüyü bulmak amacıyla Tenrou Adası'na gelir. Adada eski loncasıyla karşılaşan Hades, kendi öğrencisine ve onun öğrencilerine hiç acımayarak saldırır ve Makarov ve öğrencileri ile savaşa girer. Ancak beklemediği bir şekilde küçümsediği çocuklardan ağır bir yenilgi alacaktır. Daha sonra Zeref tarafından Acnologia'yı canlandırma gerekçesi ile ağır bir cezaya çarptırılır. (Akıbeti henüz bilinmiyor.)
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Makarov Dreyar (マカロフ・ドレアー)
3. Master
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Devlik Büyüsü, Fairy Law, (bir çok büyü bildiği söyleniyor)
Seslendiren: Tsuji, Shinpachi

-->Fairy Tail'in üçüncü Master'ıdır. Fairy Tail loncasındaki en güçlü büyücüdür. Bir çok büyü türünü kullanabilir ve bir kaç saniye içinde dev kadar iri olabilir. Ayrıca Fairy Law ile tüm düşmanlarını yok edebilir. Bu kadar güçlü olmasına rağmen biraz mütevazi ve sakin bir kişiliği vardır. Güzel bayanlara karşı zayıftır. Parti, festival gibi eğlenceleri çok sever. Ancak iş ciddileşti mi çok cüretkar ve korkusuz bir kişiliğe bürünerek yapması gerekeni hakkıyla yapar. Gerektiği yerde nasıl öğüt verileceğini, insanları yönlendirmesini ve gençlerin eğitilmesini çok iyi bilir. Fairy Tail'deki tüm büyücüler onu sever, ona saygı gösterir ve onun için canlarını vermeye hazırdırlar. Aclonogia adlı ejderha saldırdığında yaşananlar, bunun en büyük kanıtıdır.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Macao Conbolt (マカオ・コンボルト )
4. Master
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Alev Büyüsü
Seslendiren: Kawanabe, Masaki

-->Diğer Master'lara göre çok güçlü değildir. Yapışkan bir alev kullanır ve hasımlarına öyle saldırır. Wakaba ile kanka gibidirler. Oğlu Romeo'nun gururla gezebilmesi için dağlarda gezen canavarlara tek başına saldırır. Ancak geri dönmeyince Natsu ve ekibi tarafından kurtarılır. Bu olay ile Natsu, Macao'nun oğlunun kahramanı olmuştur. Macao, loncanın 3. Master'ı Tenrou adasından dönmeyince 4. Master olarak loncanın başına geçer. Ancak loncanın en güçlüleri ve efsaneleri kaybolduğu için lonca gittikçe küçülür ve kapanma noktasına gelir. Macao ise, büyüklerinden devraldığı bu mirasa sahip çıkabilmek için 7 sene boyunca arkadaşları ile beraber canla başla çalışmışlardır. 7 sene sonra eski Master Makarov geri dönünce, Masterlığı ona devrettiğini söylemiş ve artık resmen 4. Master olmuştur.
resimler Spoiler: Göster/GizleDiğer Fairy Tail Büyücüleri

Gildarts Clive (ギルダーツ・クライヴ)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Parçalama Büyüsü ve başka bir çok büyü /+S Class
Seslendiren: Inoue, Kazuhiko

-->Fairy Tail'in Master'dan sonra en güçlü üyesidir. Geçmişi hakkında çok az bilgi vardır. Bilenen en çok kullandığı büyü tarzı nesneleri parçaladığı büyüdür. Bunun haricinde daha bir çok güçlü büyüyü kullanabilir. Natsu küçükken, Natsu ve Lisanna'ya abilik yapmıştır. Yıllar süren görevlere gider ve çok fazla loncada takılmaz. Ancak loncadaki herkes onu sever ve ona saygı duyar. Acnologia ile dövüşürken vücudunun bir kısmını kaybetmiştir. Biraz şaşkın ama doğru kararları verebilen bir kişiliği vardır. Tenrou adasında Cana'nın kızı olduğunu öğrenmiş ve bu gerçeği uzun zaman fark edememesi, şaşkınlığının boyutlarının göstergesidir.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Mystogan (ミストガン)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Bilinmiyor /+S Class
Seslendiren: Namikawa, Daisuke

-->İsminden de anlaşılacağı üzere, loncanın en gizemli büyücülerindendir. Kimsenin ne geçmişi hakkında bir bilgisi vardır, ne de onunla konuşmuşlukları vardır. Ancak, o da sonuçta bir Fairy Tail büyücüsüdür ve el altından loncaya bir çok kez yardım etmiştir. Ayrıca, küçük yaşlardayken bir süre Wendy'e göz kulak olmuştur. Yüzünün aranan suçlulardan Gerard'a benzemesi yüzünden kendisini daima gizlemiştir ve insanların bunu öğrenmemesi için çalışmıştır. Loncanın Edolas'a çekilmesi ile birlikte gerçek kimliği anlaşılır ve aslında Edolas'ın prensi olduğu anlaşılır.Edolas'ta da loncaya yardım eder ve nerede olursa olsun, daima Fairy Tail büyücüsü olarak kaldığını böylece hissettirmiş olur.
resimler Spoiler: Göster/Gizle
Juvia Loxar (ジュビア ロクサー)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Su Büyüsü
Seslendiren: Nakahara, Mai

-->Gajeel gibi daha önce Phantom Lord'da olup da, sonradan Fairy Tail loncasına katılan büyücüdür. Vücudu adeta bir su gibidir, ve doğuştan suya dönüşebilme özelliği vardır. Uzun yıllar, etrafındaki alanda sürekli yağmur olduğundan insanlar onu hep kasvetli olarak nitelendirmiş ve bu yüzden hiç arkadaşı olmamıştır. Ancak Fairy Tail ile olan sava sırasında Gray ile karşılaşır ve Gray ile aralarında geçen küçük muhabbet sırasında ona aşık olur. Phantom Lord kapatıldığında da hep Gray ile beraber olmak istediğini anlar ve Fairy Tail'e katılır.
Cana Alberona (カナ・アルベローナ)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Kart Büyüsü
Seslendiren: Kitamura, Eri

-->Fairy Tail'e çok küçük yaşlarda katılmıştır. Natsu, Erza ve diğer yaşıtları ondan sonra katılmıştır. Loncaya annesinin vefatı üzerinde babasını bulmak ve onunla konuşmak için katılmıştır. Ancak babası olan Gildart, biraz sorumsuz ve şaşkın bir kişi olduğundan bir türlü babası ile konuşma fırsatı bulamamış; Gildart da durumu kavrayamamıştır. Yıllar sonra içindeki sıkıntıyı Lucy'e açar. Daha sonra beraber Tenrou adasına giderler. Cana, eğer S Seviye olabilirse babasına açılabileceğini düşünmektedir ancak işler rast gitmez ve S seviye olamaz. Daha sonra babasının yanına gider ve Gildart'ın şaşkın ve mutlu bakışlarını arasında göz yaşlarını babasının bağrına akıtır.
Loke (ロキ)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Dövüş Büyüsü / Yıldız Ruhu
Seslendiren: Kishio, Daisuke

-->Aslen yıldız ruhu olan Loke, sahibinin ölümünden sonra bir daha evine gidemeyeceğini anlar ve dünyada kalmaya karar verir. Çünkü sahibinin kendi suçu yüzünden öldüğünü düşünmektedir. Böylece 3 sene boyunca Fairy Tail loncasında kalır. Fazlasıyla çapkın olan Loke, Lucy'e de çıkma teklifi eder ancak, Lucy bir yıldız ruhu kullanıcısıdır ve bunu öğrenince bir daha Lucy'e yaklaşmaz. Dünyada olan süresini tamamladığını anlayan Loke, eski sahibinin mezarına gider ve tamamen yok olmak için bekler. Durumu fark eden Lucy yetişir ve Loke'nin kurtulması için yalvarır. Lucy'in bu kadar çaba sarfetmesi, yıldız ruhlarının Kral'ının dikkatini çeker ve Lucy'in hatırına Loke'yi affeder. Artık Loke'nin yeni bir sahibi vardır.Diğer Bazı Büyücüler

Zeref (ゼレフ)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Bilinmiyor
Seslendiren: Ishida, Akira

-->Tarihin gelmiş geçmiş en kötü büyücüsü olarak nitelendirilir. Çok korkulan ve saygı duyulan birisidir. Dünyada 400 sene önce yaşadığı ve öldüğü bilinmektedir. Zeref'in oluşturduğu canavarlar, dünyanın çeşitli bölgelerinde bir çok can almıştır. Öldü sanılan Zeref, Fairy Tail loncasına ait olan Tenrou Adası'nda ortaya çıkar. Hades liderliğindeki Grimoire Heart, Zeref'i almak ve eski haline getirmek için adaya saldırır. Ancak Zeref, hiç bir zaman bilincini yitirmemiştir, sadece bilmediğimiz bir nedenden ötürü Natsu'yu beklemektedir. Acnologia'nın gelmesi ve Natsu'nu kaybolması ile Grimoire Heart ile beraber tekrar dünyaya yönelir. Şimdilerde nasıl bir planı olduğu ve ne yaptığı bilinmemektedir.
Gerard Fernandes (ジェラール・フェルナンデス)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Bilinmiyor
Seslendiren: Namikawa, Daisuke

-->Çocuk yaşta Cennet Kulesi'ne düşmüştür. Orada Erza ve diğerleri ile tanışmış ve bir çok kişiyle arkadaş olmuştur. Ancak bir işkence sonrası kendisinin Zeref olduğunu söyleyen bir kişi tarafından ele geçirilmiş ve kötülüğün kuklası olmuştur. Aslen iyi ve yardımsever birisi olan Gerard, benliğinin ele geçirilmesi ile farklı birine dönüşmüş ve Cennet Kulesi'ndeki insanları manipule etmeye başlamıştır. Daha sonra çok güçlenen Gerard, Ultear ile beraber Büyü Konseyi'ne katılır. Cennet Kulesi'nin tamamlanmasıyla beraber Erza'yı kurban etmek için kaçıran Gerard, daha sonra Natsu ve diğerleri tarafından durdurulur. Uzun süre sonra Nirvana'da karşılaşan Erza ile Gerard, tekrar eskisi gibi arkadaş olurlar. Ancak, Gerard'ın Cennet Kulesi'nde istemeden sömürdüğü onca insana kendini affettirmesi o kadar kolay görünmemektedir. Eski dostunu tekrar gördüğü için mutlu olan Erza, Gerard'ın Büyü Konseyi tarafından yakalanması ile farklı duygulara bürünecektir.
Shitou Yajima (シト ヤジマ )
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Bilinmiyor
Seslendiren: Kimura, Masafumi

-->Makarov'un eski arkadaşlarından biridir. Büyü Konseyi'nin en güçlü üyelerinden birisidir ve daima Fairy Tail'in yanında olur. Büyü Konseyi'ne katılmadan önce Fairy Tail loncasının büyücülerinden ve Hades'in öğrencilerinden birisi olmuştur. Daime Fairy Tail'e yardım etmesiyle bilinir. Daha sonralardan Büyü Konseyi'nden emekli olmuştur.
Jura Neekis (ジュラ・ネェキス)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Toprak Büyüsü
Seslendiren: Yutaka Aoyama

-->En güçlü büyücülerdendir. Lamia Scale loncasındaki masterdan sonra en güçlü adamdır. Lamia Scale'de Gray'in çocukluk arkadaşı olan Lyon ve diğerleri ile beraber görevlere giderler. Oracion Seis'in planlarını önlemek amacıyla Fairy Tail ve diğer loncalarla işbirliği yapmış ve büyük katkı sağlamıştır. 7 sene de güçlenmiş ve sakal bırakmıştır. Oturaklı, ciddi ve yerinde karar verebilen bir kişiliği vardır.
Azuma(アズマ)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Toprak-Bitki Büyüsü & Patlama Büyüsü
Seslendiren: Hoshiro Shirokuma

--> Grimoire Heart loncasındaki en güçlü üyelerden biridir. Vücudunu toprak, ağaç gibi varlıkların içine gizleyerek iyi bir istihbarat sağlar. Ayrıca düşmanlarını yenebilmek için çok güçlü patlamalara sebep olabilir. Mirajane, Pantherlily ve Erza ile savaşmış ve onları yenmiştir. Daha sonra Tenrou Adası'nın temeli olan ağacı yıkmış ve Fairy Tail loncasının büyük bir yara almasına neden olmuştur. Erza ile olan dövüşlerinde Erza'yı kışkırtır ve sonunda Erza'nın iyice ciddileşmesi ile Erza'ya mağlup olur. Şu an ne yaptığı ve akıbeti bilinmemektedir.


Porlyusica (ポーリュシカ )
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Tedavi Büyüsü(Bilinen)
Seslendiren: Tsuda, Shouko

-->Eskiden Fairy Tail loncasının bir üyesi olan Porlyusica, zamanla insanlardan nefret etmeye başlar ve gittikçe asosyal bir kişi olur. En sonunda insanlardan uzak bir yerde bir ağaç içinde yaşamaya başlayan Porlyusica, her ne kadar insanlara dayanamasa da yine de Fairy Tail'i sevmekte ve sevdiğini de belli etmektedir. Loncanın başına ne zaman bir olay gelse yardım etmeyi ihmal etmez. Porlyusica Wendy ile tanışınca aralarında bir muhabbet meydana gelir ve arkadaş olurlar. Daha sonra Porlyusica, öğrenmesi için Wendy bir çok büyü parşomeni vermiştir.
Ultear Milkovich (ウルティア)
Cinsiyet: Bayan
Büyü: Zaman Büyüsü
Seslendiren: Sawashiro, Miyuki

-->Asıl olarak Grimoire Heart'ın komutanlarından olan Ultear, Gerard'ı yönlendiren ve onu Cennet Kulesi'ni yapmak için zorlayan kişidir. Çocukluğunda annesi, rahatsız olduğu gerekçesi ile bakması için onu Sihir Geliştirme Departmanı'na verir. Ancak burada Ultear'ı deney faresi gibi kullanırlar. Dayanılmaz deneylere katlanmak zorunda olan Ultear zor günler geçirir. Sonraları karanlık bir lonca olan Grimoire Heart'ın lideri Hades ile tanışır ve bir çok kötü olaya karışır. Tenrou Adası'nda Fairy Tail loncasına saldıranlardan biri de odur. Orada annesinin yetiştirdiği çocuklardan biri olan Gray ile karşılaşır ve onu kullanmaya çalışır çünkü, annesinin öldürenin o olduğunu düşünmektedir. Grimoire Heart'ın yenilmesiyle ve Zeref ile karşılaştıktan sonra yaptıklarının yanlış olduğunu anlar ve hatasını telafi etmek için yıkılan Tenrou ağacını onarır. Daha sonra Meredy ile yeni bir hayata başlamak için seyahate çıkarlar.
Lahar (ラハール)
Cinsiyet: Erkek
Büyü: Bilinmiyor
Seslendiren: Hayami, Hideyuki

-->Büyü Konseyi'nin üst düzey subaylarından birisidir. Fairy Tail loncası ile yolları bir çok defa kesişmiştir. En son Tenrou Adası'nda Grimoire Heart'ı engellemek için bir kaç gemiyle yanaşırlar ancak beceremezler. Daha sonra Acnologia'nın adayı yok etmesine şahit olur. Büyü Konseyi'nin en aktif subaylarındandır.
Resimler

resimler1 Spoiler: Göster/Gizle


resimler2 Spoiler: Göster/Gizle


resimler3 Spoiler: Göster/Gizle


resimler4 Spoiler: Göster/Gizle


resimler5 Spoiler: Göster/Gizle


Üyeler

-->Kurucu Üye : Shiroi Tora
-->Yakup212327
-->Ryuga
-->Aurora
-->GhostPirate
-->yamamoto
-->Respira
-->


Kurallar

-->Bu Fan Club tamamıyla Fairy Tail'i seven fanları için kurulmuştur. Lütfen Fairy Tail sevenlerini üzecek davranışlarda bulunmayalım.
-->Fan Club içerisinde Anime spoilerı bolca bulunmaktadır. Animeyi izlemeyenler, bakmadan önce iki kere düşünsünler.
-->Fan Club içerisinde spoiler butonu ile olmak suretiyle Mangadan konuşmak serbesttir. Ayrıca, farklı resim, gif paylaşımları, AMV ve anime ile alakalı OP,ED ve OST paylaşımları serbesttir.
-->SoutenSubs içerisinde genel olarak geçen tüm kurallar, burada da geçmektedir.
Bolca eğlenmeniz dileklerimle...
En son Shiroitora tarafından 12 Kas 2012, 12:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 7 kere düzenlendi.
恋は盲目
君の口づけで目が覚めるの

ShiroiTora_Shimmergloom
Shiroitora
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 325
Kayıt: 29 Eki 2011, 15:52
Cinsiyet: Bay
Çevirmen (1)

Mesajgönderen 212327 » 04 Kas 2012, 21:24

Mesaj Üst Ayraç
Katılmak istiyorum :)

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 3071
Kayıt: 11 Oca 2012, 18:49
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Khems » 06 Kas 2012, 17:48

Mesaj Üst Ayraç
Beni de ekler misin? :)
私は普通の人間になりたい

Cevirmen_Shimmergloom
Khems
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 421
Kayıt: 06 Eki 2011, 19:24
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen GhostPirate » 06 Kas 2012, 18:45

Mesaj Üst Ayraç
Ekleyin benide :) devam eden serilerden 3. sevdiğim animedir^^
Resim

[piyuvplay]V7aF--pU9D0[/piyuvplay]

Üye lvl 15
GhostPirate
28%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 714
Kayıt: 05 Eki 2011, 14:00
Konum: Çanakkale
Favori Animeler: Naruto - One Piace - GTO - FairyTail - HunterxHunter - Another
Favori Mangalar: Naruto-One Piece-FairyTail-History's Strongest Disciple Kenichi-Beelzebub
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Shiroitora » 07 Kas 2012, 12:02

Mesaj Üst Ayraç
Üyeleri ekledim. Fairy Tail e destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkürler :D
恋は盲目
君の口づけで目が覚めるの

ShiroiTora_Shimmergloom
Shiroitora
-
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 325
Kayıt: 29 Eki 2011, 15:52
Cinsiyet: Bay
Çevirmen (1)

Mesajgönderen yamamoto » 07 Kas 2012, 14:08

Mesaj Üst Ayraç
Yaz ismimi listeye :)

Üye lvl 1
yamamoto
24%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 12
Kayıt: 20 Haz 2012, 23:43
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Respira » 12 Kas 2012, 05:37

Mesaj Üst Ayraç
şimdi siteden verilen neredeyse 20 bölümü izledim ve tekrardan kavuştm fairy taile ekleyin benide hemen banzai:
Resim

Üye lvl 1
Respira
52%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 26
Kayıt: 07 Eki 2011, 02:00
Favori Animeler: Bleach
Favori Mangalar: Naruto
Cinsiyet: Bay

Mesajgönderen Lovely_Murder » 25 Ağu 2013, 23:41

Mesaj Üst Ayraç
Katılmak istiyorum. o_o

Üye lvl 1
Lovely_Murder
2%
Kullanıcı avatarı
Mesajlar: 1
Kayıt: 25 Ağu 2013, 23:36
Favori Animeler: NarutoShippuden,Bleach,MiraiNikki,ElfenLied,FairyTail.
Favori Mangalar: NarutoShippuuden,FairyTail,
Cinsiyet: Bayan

Sonraki

Dön Fan Kulüpleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
  • anime mangatr
  • Splitter
  • animewebtr
  • Splitter
  • Peace Fansub