Berserk-Kentarou Miura Tanıtım

Mesajgönderen huhubaba » 09 Haz 2012, 00:12

Mesaj Üst Ayraç
Berserk Kentarou Miura adlı mangaka tarafından 1988 de one-shot olarak yayınlanmış.1990 da seri olmuştur.her ne kadar 90'da başlamış olsa da 1997 de başlamış olan one piece in yarısı kadar manga bölümüne sahiptir(şuan 327 bölüm-one piece 670 i gördü).Sebebi ise mangakamızın bilinmeyen sebeplerle, her hafta bölüm çıkarmak yerine kafasına göre bölüm çıkarmasıdır(öyle değildir illa ki, ama görünüm öyle). Ama mangakamızın çıkardığı her bölüm sanat eserleriyle dolu olur ki bir kaç tanesi ara ara masaüstümü süsler. seinen, horror, action, tragedy türlerine dahildir.
konusuna gelirsek
Guts adlı karakterimizin demon(şeytan kullanmıyorum çünkü devil değil)larla savaşmasıyla başlıyor hikaye. ilerde guts ın geçmişini ve asıl hikayenin başlamasını anlatıyor.okuduğum mangalarda gördüğüm en kötü ve kötülüğü en gerçekçi karaktere sahiptir.karaterimizin kılıcı boyundan büyüktür(nasıl sırtından çektiği bilinmiyo mihawk gibi =D ). mangakanın güzel çizimleri ve guts'ın kılıç yerde iki sayfalık tablo insanı oturduğu yerde terletir. sanjiiiii
tabiri caizse kentaro miura artık illüstrasyonun amına iyice koymuş durumda. adam bir sayıda resmen 4-5 tane tablo çıkarıyor ortaya, hala "kapitalizmin kölesi oldu da kıl-tüy." diyenler var. asıl yanında yetmiş tane asistan çalıştırıp takır takır sayı çıkartsaydı kapitalizmden bahsederdik. sanat denen, emek denen bir şey var. bir mangaka olarak çok sağlam bir duruş sergiliyor. isterse hikayeyi tamamlayamasın, ama tamamen kentaro miura'ya ait bir şey üretiyor adam. bundan daha gurur verici bir şey olamaz. "gattsu"
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=berserk

bitene kadar yazarı muhtemelen ölecek olan manga. zaman çarkının kaderini paylaşacak. "l2p"
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=berserk
=D
1997 yılında çekilmiş 25 bölümlük animesi vardır. gerek müzikleriyle gerek ortaçağ havasıyla izlenilmesi gereken bir animedir.ancak animesi hikayenin anlam kazandığı yerde biter. yeni çekilmiş bir de filmi vardır. "Berserk Golden Age I-Egg of the High King" gutsın geçmişinden bir bölüm anlatır.(isteyen olursa torrent adresini verebilrim ö.m. atın)trailerı:
http://www.youtube.com/watch?v=jKkcY6Sfz5I

Berserk Golden Age II-Egg of the Supreme King japonyada çıktı ama internete düşmesi bayaa zaman alır.
http://www.youtube.com/watch?v=kHyYarEe3os

*edit-çıkış tarihi düzeltildi rapbit saolsun.
En son huhubaba tarafından 09 Haz 2012, 14:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Üye lvl 1
huhubaba
28%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece, Berserk, Death Note, Code Geass, Neon Genesis Evangelion
Favori Mangalar: One Piece, Berserk, Naruto, Bakuman, Elfen Lied

Mesajgönderen 212327 » 09 Haz 2012, 00:49

Mesaj Üst Ayraç
Berserk hakkında ki bilgi için teşekkürler :) Peki Manga devam ettiğine göre Anime niye devam etmemiş? Tutmamış mı :huh:

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen huhubaba » 09 Haz 2012, 11:33

Mesaj Üst Ayraç
animeyi 25bölümde bitirmeye anlaşmışlar. devamını tutsa da tutmasa da çıkarmıcaklar. animesi çok güzeldir izlenmesini tavsiye ederim.
Resim

Üye lvl 1
huhubaba
28%
Kullanıcı avatarı
Favori Animeler: One Piece, Berserk, Death Note, Code Geass, Neon Genesis Evangelion

Mesajgönderen rapbit » 09 Haz 2012, 11:53

Mesaj Üst Ayraç
Mangası ilk olarak 1988'de başladı ancak o sadece one-shot'tı, bunu mangaka üniversite çağlarında yayınlamıştı. Asıl, şuanda okunan hikaye ise 1990'da başladı yani mangaka üniversiteden mezun olduktan sonra. Yani yıllar arasında Berserk devam etmedi bunu söylemek istedim, yanlış bilgi karışıklığı olmaması açısından.
MYANIMELIST // MERUE AKA RAPBIT
Resim

Üye lvl 2
rapbit
44%
Kullanıcı avatarı
Favori Mangalar: Pandora Hearts, Natsume Yuujinchou, Karneval

Mesajgönderen 212327 » 09 Haz 2012, 12:00

Mesaj Üst Ayraç
huhubaba yazdı:animeyi 25bölümde bitirmeye anlaşmışlar. devamını tutsa da tutmasa da çıkarmıcaklar. animesi çok güzeldir izlenmesini tavsiye ederim.

rapbit yazdı:Mangası ilk olarak 1988'de başladı ancak o sadece one-shot'tı, bunu mangaka üniversite çağlarında yayınlamıştı. Asıl, şuanda okunan hikaye ise 1990'da başladı yani mangaka üniversiteden mezun olduktan sonra. Yani yıllar arasında Berserk devam etmedi bunu söylemek istedim, yanlış bilgi karışıklığı olmaması açısından.

Bu konu hakkında aydınlattığınız için teşekkürler :) Yaz tatili de geldi banzai: Artık Berserk'i izlerim banzai:

Üye lvl 30
212327
-
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen huhubaba » 09 Haz 2012, 14:07

Mesaj Üst Ayraç
rapbit yazdı:Mangası ilk olarak 1988'de başladı ancak o sadece one-shot'tı, bunu mangaka üniversite çağlarında yayınlamıştı. Asıl, şuanda okunan hikaye ise 1990'da başladı yani mangaka üniversiteden mezun olduktan sonra. Yani yıllar arasında Berserk devam etmedi bunu söylemek istedim, yanlış bilgi karışıklığı olmaması açısından.

bilmiyordum 88 yazıyordu ben de öyle öğrenmişim saolasın.
Resim

Üye lvl 1
huhubaba
28%
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen rapbit » 09 Haz 2012, 16:17

Mesaj Üst Ayraç
Önemli değil. goodjob
MYANIMELIST // MERUE AKA RAPBIT
Resim

Üye lvl 2
rapbit
44%
Kullanıcı avatarı
Favori Mangalar: Pandora Hearts, Natsume Yuujinchou, Karneval

Dön Manga Tanıtım & İncelemeleri